poster

Proroctví

 • anglický

  Prophecy

 • anglický

  Prophecy: The Monster Movie

Sci-Fi / Horor

USA, 1979, 102 min

 • Campbell
  ***

  Frankenheiimerova podivnost. Film o zmutovaném medvědovi co vraždí každého kdo mu přijde do cesty. Takže na rovinu prvních 40 minut mě šíleně otravovalo. Nudil jsem se jak prase a nic nenaznačovalo že by mě film nějak zaujal. Postupem času se ale potvora utrhla ze řetězu a začlo kydlení které bylo zábavné. Navíc ta atmosféra lesa byla geniální, hustá mlha rozlezená všude byla krásná, a medvěd co začal plavat byl parádní. Nečekejte nijaké ultimátní gore na to se moc v tomhle filmu nehraje ale čekejte fakt parádní masky. Dobře sice už jde vidět zub času ale i tak mají co nabídnout, navíc medvěd je solidně slizkej.(6.2.2013)

 • J*A*S*M
  ***

  Solidní průměr. Sneslo by to drobné zkrácení (alespoň o 15 minut) - začátek je mírně rozvleklý, jinak celkem spokojenost. Občas to působí mile přitrouble, jindy poměrně strašidelně (tunely), prostě klasický béčkový monster horor. Navíc pokud se film odehrává v pěkných exteriérech, má u mne vždy malé bezvýznamné plus. Takže 3+(24.12.2009)

 • Xmilden
  ***

  Solidní monster horůrek, kterému nejvíce ubližuje fakt, že nebyl natočen alespoň o 15 let později. Triky nejsou na nějaké špičkové úrovni a to možná ani na svou dobu. Příběhově se jedná o víceméně povedený snímek, který si trošku přihřívá svou agitačně ekologickou polívčičku. Nicméně, režisér není žádný nýmand a dokazuje, že atmosféru umí vykouzlit přímo parádní. Místy bych řekl, že se jedná přímo o ukázku žánru. 70%(21.3.2013)

 • Hunter2222
  ****

  Zo začiatku je to film o konflikte Indiánov s drevárskou spoločnosťou, čo mňa veľmi nebaví, ale našťastie neskôr sa to prenesie do kvalitného hororu, takže ten čas sa oplatí vydržať. Monštrá a efekty celkovo sú na vysokej úrovni, škoda len, že niektoré idú mimo kameru. Aj útok mývala je veľmi dobre spravený, čo sa bez digitálnych efektov fakt ťažko robilo. Ale okrem gore a monštier má film aj svoju ekologickú myšlienku, čo ej veľkým plusom... 80%.(1.9.2010)

 • woody
  ***

  Hned na začátek bych chtěl říct, že horory sleduji zřídkakdy. Stačí mi realita. A navíc se málokdy dostanu k opravdové kvalitce. Takže si říkáte pročpak jsem vydržel do tří hodin do noci abych zhlédnul "krvavý horor s ekologickým podtextem." Upoutalo mě jméno režiséra - John Frankenheimer. V jeho filmografii jsou jak neskutečné kraviny (Čtvrtá válka - československý a americký pohraničník se škádlí tím, že si ostřelují hranice) tak naprosto strhující klasiky (thriller Černá neděle s úžasně gradujícím finále, pokračování Francouzské spojky, starosvětský akčňák Ronin). O politickém zákulisí Vietnamu jsem se nejvíc dozvěděl z jeho Cesty do války. A nebál se ani adaptace divadlení hry, ve které se čtyři hodiny nepohneme ze starého baru - The Iceman Cometh. Dokonce Michael Bay říká, že jde o jeho biologického otce a drží se toho zuby nehty už přes dvacet let. ___ To jsem odbočil, vrátím se k Proroctví. Jedná se o béčkový horůrek jak hrom, kde je hlavní monstrum kříženec mezi pětimetrovým medvědem a spáleným rosolem. Ale na druhou stranu jde o eko-horor. To jest příčinou mutace není žádný tajný vojenský projekt, vylité kyseliny nebo postup evoluce. To co způsobuje degeneraci je normální rtuť, kterou papírárna vypouští do řeky. Ovšem samotná stvůra vzbuzuje dojem, že se dívám na film z 50-tých let „Nestvůra z černé laguny vrací úder.“ Maník pochoduje jak opilý, máchá rukama a figurínám ukusuje hlavy. A je zabit jak jinak než indiánkým šípem v oku. Ale abych nekřivdil. Monstrum je to nezničitelné a navíc hrdinové nemají ani pušku. A scéna v tunelu, kam se všichni skryjí zatímco nad nimi TO zuřivě dupe je opravdu sugestivní a stisňující Ale ty děsivé scény. Pomýlený míval útočí na hlavní hrdiny, aby ho pak vzali za ocas a hodili do ohně. Hlavní stvůra (rosolovitý medvěd) se vyřítí zpoza stromu a převrátí několika tunový terénní vůz Hlavní zápletku obstarává hrdinova manželka čekající dítě. Ta snědla otrávenou rybu, a proto se řeší zda bude mít mutanta. Navíc chybí záporná postava z řad homo sapiens. Jinde je to zlý a prospěchářský ředitel továrny, který chce vše ututlat. Zde ředitele máme taktéž, ovšem tomu je opravdu líto co způsobil a obětuje se. Herci jsou velice průměrní. Navíc o všech slyším poprvé a žádného z nich jsem nikdy neviděl. Kromě Armanda – toho znám z komedie Nevěrně tvá. _ Není to vyloženě blbý film. Navíc John na nás posledním záběrem mrkne a pochopíme, že to byla vyloženě taková letní srandička v lese. Že to není tak vážně míněný film. Ale na to jsem ze scén jako uspávání zmutovaného mláďatka přišel sám. Musím pochválit výpravu lesní krajiny a vesměs ruční kameru – na tu byl John machr, to musím uznat. Pokud bych chtěl lesní horor a měl volit mezi Proroctvím (název jak pro satanskou tématiku) a Záhadou Blair Witch (na jiný si nevzpomenu) vybral bych si Proroctví. Ale je to jeden z těch Frankenheimerů, na kterých je vidět, že to dělal pro prachy a sám si uvědomoval, že se scénářem terno neudělal.(2.6.2006)

 • - Postavu zmutovaného medvěda ztvárnil v některých scénách debutující Kevin Peter Hall, v jiných byla pužita maketa. (LION-MR.T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace