Eldorádo

Eldorádo

Cesta do El Dorada

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2000, 89 min

Eldorado je animovaná produkce studia DreamWorks z doby, kdy u Disneyho odpočívali po Tarzanovi (po kterém dnes pes neštěkne), s dost pohlednou animací a s poměrně obvyklými a pro dětský film poměrně důležitými písničkami Eltona Johna a pro dětský film poměrně zbytečnou hudbou skladatelské dílny Hanse Zimmera a příjemným přispěním dalšího současného velikána Johna Powella, kterou si užijete jen pokud půjdete do kina - ale i tam vás bude „otravovat“ český dabing, takže Branagha nebo Klinea si neužijete a hodnocení tak stejně nebude takové jaké by mohlo být (mluvím o té dospělejší části publika). Ale pokud potřebujete zabavit svá dítka, abyste mohli v klidu uvařit oběd nebo tak něco, rozhodně neprohloupíte a děti si odnesou klasické ponaučení (protože je od pohledu jasné, kdo že to bude ten zlý a kdo ten hodný a hádejte kdo vyhraje:)) a naučí se něco o krvavých mayských rituálech, i když uvidí jen dva šrámy a pár kapek krve;)(7.8.2004)

Rozpočet $95miliónovTržby USA $50,863,742Tržby Celosvetovo $76,432,727║na tržbách je vidieť ako v novom tisícročí začala ubúdať záujem o animované rozprávky, nech boli akokoľvek kvalitné, je to smutné, lebo CGI nemôžu zabávať večne _Dobrodružne ladená rozprávka, čo má svoje čaro a vtipnosť vďaka výborne zostavenému príbehu. /70%/(31.8.2005)

Ze začátku jsem se výborně bavil, ale poté, co objeví Eldorádo, se toho moc zajímavého neděje. Škoda, animace moc pěkná.(7.8.2004)

Vtipné to bylo, hlášky nebyly vůbec špatné, animace pěkná, hudba na úrovni, jen to někdy po polovině začalo ztrácet dech. Dojezd do konce už byl téměř na okraji nudy. S nabízenou legendou o El Doradu šlo udělat rozhodně více, než nám předvedla trojice režisérů. Těch pětadevadesát milionů vražených do filmu není nikde vidět, a nakreslit zlatý palác přece stojí stejně jako nakreslit jej nepozlacený :P ... Celé to působí nedotaženě, uspěchaně (mimo první polovinu) a proto přes průměr jít nemůžu.(2.1.2009)

| Scenár: Ted Elliott, Terry Rossio | Hudba: Elton John, Tim Rice, Hans Zimmer, John Powell | Produkcia: Brook Breton, Bonne Radford | Distribúcia: DreamWorks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation, Stardust Pictures | Rozpočet: 95 miliónov $ | Tržba: 76,432,727 $ | Krásna, nápaditá, zábavná rozprávka s úžasnou hudbou. Tak čo tomu chýba? Nejaká záhadná výnimočnosť. Výnimočnosť, ktorá robí z diela najväčších majstrov nesmrteľnú klasiku. Road to El Dorado sa ňou nestal. Vidieť to aj na tržbách. Preveľká škoda.(19.1.2011)

Po veľmi milom a sympatickom dobrodručstve, ktoré mi doprial Disneyho Dinosaurus, sa ku mne dostalo táto ďalšia dobrodružná cesta, ktorá ma však natoľko neupútala. Pokus o znovuoživenie spievajúcich animákov sa nekoná. Aj keď to bolo všetko pekné a hlavne vtipné (najmä kôň Altiva bol senzačný), stále to nie je ono. Ale príjemné. 65%.(27.3.2007)

Videno strasne dávno v televizi, ale stale si pamatuju, ze se mi to tehdy hodne libilo, hlavne kvuli nezvyklemu prostredi spanelskymi conquistadory dobyvane dzungle jizni ameriky.. eldorado bylo patricne tajemne, nekdy trochu temnejsi nez obvykle animace, zaporak byl sice od zacatku videt a bylo take videt, ze to neni od zadneho hlavniho studia, (i co se jednoducheho deje tyce), ale svoje kouzlo to melo. Nevim jake bych dal hodnoceni ted, ale takhle 4(3.3.2010)

Pekny dobrodruzny animak, kde nechybal humor, ale ani piesne od Eltona Johna. Asi tak v polovici filmu som sa zacal trosku nudit, ale nebolo to az tak zle, aby si film nezasluzil 4 hviezdicky, pricom uznavam, ze film sa bude asi viac pacit detskemu publiku... 03.02.2009 ____ Kevin Kline - (Tulio) +++ Kenneth Branagh - (Miguel) +++ Rosie Perez - (Chel) +++ Armand Assante - (Tzekel-Kan) +++ Tobin Bell - (Zaragoza) +++ Elton John - (Vyprávač) +++ Produkcia: Jeffrey Katzenberg +++ Hudba: Hans Zimmer, John Powell +++(3.2.2009)

70% - Hezký pohádkový kousek. Jeden z posledních "po staru" udělaných animáků, co jsem před lety viděl...(18.2.2008)

Docela dobrý animák se slušnou animací, který by měl pobavit.(29.12.2008)

prvá polovica výborná.ale keď sa postavy dostanú do eldoráda začína nuda ktorá vydrží až dokonca.pekná animácia a hudba(18.6.2003)

Poznám aj oveľa lepšie animáky ako toto.(20.1.2013)

Pěkný animák z prostředí Střední Ameriky. Děj je celkem zajímavý a postavy sympatické. I ten kůň je super.(10.2.2013)

prijemna oddychova rozpravka. za jedno pozretie istotne stoji.(1.1.2007)

Prakticky neznámy animák (aspoň ja som o ňom veľmi nepočul) a začal som ho pozerať len preto, že momentálne nič iné nešlo. Nakoniec sa mi veľmi zapáčil a v tej dobe som ho považoval za jeden z najlepších animákov. Krásna vizuálna stránka a kúzelná atmosféra, to sú dve hlavné klady, ktoré z tohto filmu robia výbornú záležitosť.(18.8.2007)

Ze začátku docela nápaditý animák nastoupené tempo rychle ztrácí. Animace je pěkná, příběh klasicky disneyovský, ale dabing už tak skvělý není a písničky radši nechává v původním znění. Takže po Lvím králi další film pro fanoušky Eltona Johna.(15.8.2004)

Pěkné, ručně malované dobrodružství, které sice není tak zábavné, jako jiné animáky, ale přesto dokáže pobavit děti i dospělé.(21.7.2013)

Novodobý disneyovky (i když myslím, že tohle disneyovka není - ELDORÁDO vytvořilo studio DreamWorks Animation a distribuovalo studio DreamWorks Pictures) moc nemusím a to hlavně díky přeblikaným muzikálovým scénkám, kdy se z písničky stává jakési cirkusové pódium, kde vše má najednou jiné barvy, tvary atd. Děti jsou dle mého zvědaví na příběh, kreslené postavičky, vtipné scény a ne na muzikálové cirkusové mezihry. Krom toho je ELDORÁDO pěkná pohádka, řekl bych jedna z nejlepších, nechybí zde pěkná animace (zejména voda, celkem mne překvapila animace lan kolem sudů :-)), vtipné momenty k zasmání, mamon, láska, přátelství, zrada a prohra zla. Vše, co si pro děti můžeme přát a k tomu pěkné písně Eltona Johna s texty Tima Riceho.(22.1.2012)

Úvodní část je hodně zábavná a vtipná, pak se ještě občas nějaký ten fór podaří. Příjemná animace a Eltonovy písničky.(9.5.2014)

Myslím, že vždy keď si pozriem ručne maľovaný animovaný film som nadšený, nakoľko dnes už je to skoro stratené umenie. Road To El Dorado ako tretí film od Dreamworks je zábavný, energický, vtipný a ako oddychovka je absolútne ako stvorený. Myslím si, že je tu dosť veľa dobrých miest a najmä humor film poriadne ťahá vpred. Je tam pár klišé, no nič čo by vyslovene vadilo alebo zdržovalo. Pre mňa ide o dobrý film, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.(24.6.2015)

<< předchozí 1 2 3