Asterix dobývá Ameriku

Asterix Conquers America

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Německo / Francie, 1994, 85 min

• v.indruchova

Asi nejslabší ze všech animovaných filmů ale Astelix. Kde se vytratil ten úžasný humor? Bylo to úplně jiné jako starší klasické příběhy, jiná atmosféra. Animace je povedená. Hudební nevhodné, nudné, musela jsem to přetočit. S tímhle tématem se dalo pracovat, mohla to být bomba, ale není. Nečekala jsem nic moc a přesto jsem zklamaná. Není to úplně tak, ale můžeme říci čím novější tím horší, až na pár dílů. Nejlepší byl 12 úkolů pro Astelixe tam se autoři pěkně vyřádili. Nezasmála jsem se ničemu. Jediná věc, která byla úsměvná, když se piráti tváří jako kokosy, aby se jich Galové nevšimli. Bohužel poslední Astelixovo dobrodružství si stojí tak, že když jej neuvidíte o nic nepřijdete. Měla jsem tu čest, že jsem si to stáhla ve slovenčině, což se moc nepovedlo. Nechápu, že vedlejší postavy měli jiná jména něž v komikse i starších filmech?(14.1.2014)

Už to tady padlo několikrát, ale tento díl je opravdu ze všech nejhorší. Zoufale tomu schází nápaditý Asterixův humor, jenž tak zdobil jeho vápravy do Egypta a Británie. Všechno je podáno strašně suše a bez většího nápadu. Naštěstí jsou Asterix s Obelixem postavy natolik sympatické, že ani nudná režie, ani naprosto příšerný český dabing nemohou toto jejich dobrodružství potopit úplně.(14.3.2012)

• Kryat

Asi jsem měla tu smůlu, že se mi podařilo minulý týden přečíst komiks, kerý byl předlohou téhle napodobenině. Na začátku jsem zajásala, protože se film komiksu věrně držel, ale pak se to celé nějak zkazilo. Divné písničky, zbytečné vycpávky, změněná jména některých postav... a co tam dělala Pocahontas? Kdyby to mělo jen půl hodiny, tak bych dala minimálně o dvě hvězdičky víc...(30.12.2008)

• Seti

Asterixovo dobrodružství v Americe je asi nejslabší z celé animované série. Klasický děj bych přehlédl, ovšem skutečně mi vadilo, že se téměř všechny vedlejší postavy jmenují jinak a působí to skutečně rušivě (a taky dabing byl od základů jiný, což byl taky zápor). Pro mě to prostě nebyl starý dobrý Asterix. 2,5*(30.12.2008)

• MarekT

Asi po osmi letech jsem se rozhodl nakouknout na film, který odstartoval zkázu asterixovských filmů. Takže k němu - děj se podobně jako u Vikingů natočených o dvanáct let později v drtivé většině případů silně vymyká z kolejí původní předlohy. V předloze například Panoramix Ameriku nenavštívil a žádná červená knihovna se tam fakt nevyskytuje. Episodku s Góty, díky kterým naši hrdinové utekli z Ameriky (ano, oni se vůbec neloučili v dobrém), též tvůrci přehlédli. O tom, že tím pádem celý film připomíná moderní film Disneyho studia, se ani nebudu zmiňovat, už to zde bylo napsáno za mě. Nakonec dávám dvě hvězdy, a to proto, že zde to není ještě tak hrozné jako u Vikingů a navíc jsem film prvně shlédl před osmi lety (pro takové je tento díl určen). Film je podprůměrný a jediná zajímavá věc na něm je, že v originále daboval Asterixe Craig "Lister" Charles. Mimochodem, na závěr nemohu opomenout téma dabing. Ten je zde neuvěřitelně příšerný, nejvíce do očí bije Jiří Plachý a Oldřich Vízner jako Asterix s Obelixem a pozapomenutí překladu jmen jako Panoramix či Idefix. To, co jste měli možnost slyšet (Getafix, Dogmatix), je germánská (tj. v angličtině a němčině) obdoba. Též se omlouvám za někdejší dezinformování u profilu Asterixe v Británii - tento dabing nevyrobila Nova, na které tento film před již zmíněnou dobou běžel, nýbrž studio Budíkov.(3.12.2008)

• - Film je podle komiksu s názvem „Asterix a velká zámořská plavba“ od scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)