Asterix dobývá Ameriku

Asterix dobýva Ameriku

Asterix Conquers America

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Německo / Francie, 1994, 85 min

Rozpočet $12,5miliónaTržby USA $768,488Tržby Celosvetovo $5,600,000║ Základná kostra príbehu je opäť omieľaná aj v tomto prípade ale ja si nepomôžem ale aj tak som sa na tom zabával ako keby som si odbil s postavičkou Asterixa a Obelixa premiéru. /80%/(31.10.2009)

• kaylin

Asterix, který už jde hodně mimo mě. Příběh se snaží být pěkně ujetý, aby se zdálo, že je to vlastně super nápad, ale tohle je prostě jenom praštěné a navíc i ohrané. Jedna postava v příběhu - a je to Říman - řekne, že bez nápoje by galská vesnice nebyla nic. No, co si budeme povídat, je to pravda. Nebýt Asterixe, Obelixe. Panoramixe a Idefixe, je ta vesnice opravdu jen příšerná snůška osůbek. Navíc jsem viděl v odporném českém dabingu.(11.4.2016)

Rimania vymyslia plán hodný najväčších. Využijú plochú zemeguľu a na samom okraji z nej znesú zo sveta nesmrteľného Panoramixa, teda Getafixa. Pýtate sa koho ? Ja tiež, ale „Asterix dobýva Ameriku“ už nepočíta s pôvodnými menami, teda s výnimkou ústrednej dvojice a Julka Cézara. Prečo ? Netuším. Možno Francúzi pustili svoje dietko z rúk až príliš čo germánske klany využili po svojom. Na druhú stranu toľko opomínanú animáciu vnímam len v pozitívnom svetle. Najlepší moment asi búrka na mori. Zápletka sa viac menej opakuje, Galovia bojujú s dotieravými vojskami s obmedzeným množstvom zázračného nápoja, súčasne druhý boj, z druhého kontinentu zvádzajú hlavní hrdinovia s Indiánmi. Tieto strety sa líšia, zakiaľ čo Rimania bojujú o moc a slávu, Indiánsky kmeň v mene prežitia. Aj preto, že medzi riadkami nebolo len vzduchoprázdno nevnímam kapitolu horšie než tie predošlé. Nevadilo pevecké číslo ani v poradí druhé poblúznenie Obelixa krásnou Indiánkou. Bitky a humor v pohode, sfajčený Obe rozosmial, vynechať snáď len spomínané prekrstenie a mohla z toho plynúť rovnaká spokojnosť ako zo starších bračekov. Pokiaľ ale zistím, že v tom má prsty len špatný dabing rád prehodnotím.(2.11.2016)

Gemini píše, že Asterix dobývá Ameriku mu přijde jako Disneyovka. Když se nad tímto tvrzením zamyslím, asi na tom leccos bude. Přesto to pro mě osobně není mínus a toto animované zpracování je asi moje nejoblíbenější ze všech Asterixů (nevím, jestli tam nehraje roli velmi dobrý hudební podkres nebo Obelixova lovestory).(31.12.2013)

Naprosto průměrný animák o Asterixovi a Obelixovi, kteří se vydávají do Ameriky, aby zachránili svého čarodějného druida. Tam samozřejmě zažijí dobrodružství a také se seznámí s novou kulturou. Mezitím Římané dobyjí galskou vesnici, která je bez kouzelného lektvaru bezmocná a uvězní je v Římě. Ale to už se vrací všichni tři hrdinové a Juliu Césarovi ještě ukáží, kdo to jsou Galové. Nebýt těch neustálých stmívaček, které silně přerušují děj, byla by to pěkná podívaná s chytlavými písničkami, ale tak jde o průměrný animák výrazně určený jen pro děti.(1.7.2007)

• - Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)

• - Film je podle komiksu s názvem „Asterix a velká zámořská plavba“ od scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)