poster

Asterix dobývá Ameriku

 • německý

  Asterix in Amerika

 • německý

  Asterix in America

 • Francie

  Astérix et les indiens

  (Francie)
 • slovenský

  Asterix dobýva Ameriku

 • anglický

  Asterix Conquers America

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Německo / Francie, 1994, 85 min

 • Han22
  ***

  Oproti původním Asterixům je tohle takové béčko, mám pocit, že jsem ho v televizi nikdy neviděl a animace na rok 1994 je už hodně slabá. A navíc se někdo zbláznil a předělal jména všem postavám. Ale přesto jsem se docela bavil, nechyběli tu piráti, římani dostali znovu na frak a celý pobyt u indiánů byl docela povedený. Takže ty tři hvězdičky si to zaslouží. Plusem jsou i docela slušné písničky (Aswad, Bonnie Tyler, Right Said Fred), které naštěstí netrpí typickým znakem animáků a nikdy se je nepokusil přezpívat.(16.7.2013)

 • MarekT
  **

  Asi po osmi letech jsem se rozhodl nakouknout na film, který odstartoval zkázu asterixovských filmů. Takže k němu - děj se podobně jako u Vikingů natočených o dvanáct let později v drtivé většině případů silně vymyká z kolejí původní předlohy. V předloze například Panoramix Ameriku nenavštívil a žádná červená knihovna se tam fakt nevyskytuje. Episodku s Góty, díky kterým naši hrdinové utekli z Ameriky (ano, oni se vůbec neloučili v dobrém), též tvůrci přehlédli. O tom, že tím pádem celý film připomíná moderní film Disneyho studia, se ani nebudu zmiňovat, už to zde bylo napsáno za mě. Nakonec dávám dvě hvězdy, a to proto, že zde to není ještě tak hrozné jako u Vikingů a navíc jsem film prvně shlédl před osmi lety (pro takové je tento díl určen). Film je podprůměrný a jediná zajímavá věc na něm je, že v originále daboval Asterixe Craig "Lister" Charles. Mimochodem, na závěr nemohu opomenout téma dabing. Ten je zde neuvěřitelně příšerný, nejvíce do očí bije Jiří Plachý a Oldřich Vízner jako Asterix s Obelixem a pozapomenutí překladu jmen jako Panoramix či Idefix. To, co jste měli možnost slyšet (Getafix, Dogmatix), je germánská (tj. v angličtině a němčině) obdoba. Též se omlouvám za někdejší dezinformování u profilu Asterixe v Británii - tento dabing nevyrobila Nova, na které tento film před již zmíněnou dobou běžel, nýbrž studio Budíkov.(3.12.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $12,5miliónaTržby USA $768,488Tržby Celosvetovo $5,600,000║ Základná kostra príbehu je opäť omieľaná aj v tomto prípade ale ja si nepomôžem ale aj tak som sa na tom zabával ako keby som si odbil s postavičkou Asterixa a Obelixa premiéru. /80%/(31.10.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Za nejhorším Asterixem musí divák nakonec až do Ameriky. Na mnohém se možná podepsal mimomísní dabing a nepochopitelně změněná jména, každopádně nevtipné gagy a absenci hlášek by nezachránila ani dabérská elita. Zápletky předchozích filmů si byly vesměs podobné, nikdy se však nedopouštěly vaření z vody a používání identických prvků. V Americe si opět užijeme únos Panoramixe (tady vlastně Getafixe), pro jistotu hned dvakrát. Bitka s Římany a piráti nechybí, ale snad poprvé vůbec nebaví. Je mi líto, ale i fanoušky zavrhovaní Vikingové byli o dost zábavnější.(11.8.2011)

 • Cl3ricK
  **

  Ano souhlasím s většinou, toto je nejhorší díl s Asterixem. Hlavně, co mi vadilo byla uměla hudba, nevtipné situace a nevím z jakého důvodu maji všichni hrdinové jiná jména krom ústřední dvojice. Animace se mi taky kdoví jak nelíbila. Doufám, že se za tohle zprznění Němci Francouzům veřejně omluvili.(6.1.2011)

 • - Film je podle komiksu s názvem „Asterix a velká zámořská plavba“ od scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

 • - Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace