poster

Asterix dobývá Ameriku

 • německý

  Asterix in Amerika

 • německý

  Asterix in America

 • Francie

  Astérix et les indiens

  (Francie)
 • slovenský

  Asterix dobýva Ameriku

 • anglický

  Asterix Conquers America

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Německo / Francie, 1994, 85 min

 • T2
  ****

  Rozpočet $12,5miliónaTržby USA $768,488Tržby Celosvetovo $5,600,000║ Základná kostra príbehu je opäť omieľaná aj v tomto prípade ale ja si nepomôžem ale aj tak som sa na tom zabával ako keby som si odbil s postavičkou Asterixa a Obelixa premiéru. /80%/(31.10.2009)

 • kaylin
  **

  Asterix, který už jde hodně mimo mě. Příběh se snaží být pěkně ujetý, aby se zdálo, že je to vlastně super nápad, ale tohle je prostě jenom praštěné a navíc i ohrané. Jedna postava v příběhu - a je to Říman - řekne, že bez nápoje by galská vesnice nebyla nic. No, co si budeme povídat, je to pravda. Nebýt Asterixe, Obelixe. Panoramixe a Idefixe, je ta vesnice opravdu jen příšerná snůška osůbek. Navíc jsem viděl v odporném českém dabingu.(11.4.2016)

 • Paldiny
  ***

  Rimania vymyslia plán hodný najväčších. Využijú plochú zemeguľu a na samom okraji z nej znesú zo sveta nesmrteľného Panoramixa, teda Getafixa. Pýtate sa koho ? Ja tiež, ale „Asterix dobýva Ameriku“ už nepočíta s pôvodnými menami, teda s výnimkou ústrednej dvojice a Julka Cézara. Prečo ? Netuším. Možno Francúzi pustili svoje dietko z rúk až príliš čo germánske klany využili po svojom. Na druhú stranu toľko opomínanú animáciu vnímam len v pozitívnom svetle. Najlepší moment asi búrka na mori. Zápletka sa viac menej opakuje, Galovia bojujú s dotieravými vojskami s obmedzeným množstvom zázračného nápoja, súčasne druhý boj, z druhého kontinentu zvádzajú hlavní hrdinovia s Indiánmi. Tieto strety sa líšia, zakiaľ čo Rimania bojujú o moc a slávu, Indiánsky kmeň v mene prežitia. Aj preto, že medzi riadkami nebolo len vzduchoprázdno nevnímam kapitolu horšie než tie predošlé. Nevadilo pevecké číslo ani v poradí druhé poblúznenie Obelixa krásnou Indiánkou. Bitky a humor v pohode, sfajčený Obe rozosmial, vynechať snáď len spomínané prekrstenie a mohla z toho plynúť rovnaká spokojnosť ako zo starších bračekov. Pokiaľ ale zistím, že v tom má prsty len špatný dabing rád prehodnotím.(2.11.2016)

 • OG_Swifty
  *****

  Gemini píše, že Asterix dobývá Ameriku mu přijde jako Disneyovka. Když se nad tímto tvrzením zamyslím, asi na tom leccos bude. Přesto to pro mě osobně není mínus a toto animované zpracování je asi moje nejoblíbenější ze všech Asterixů (nevím, jestli tam nehraje roli velmi dobrý hudební podkres nebo Obelixova lovestory).(31.12.2013)

 • otík
  ***

  Naprosto průměrný animák o Asterixovi a Obelixovi, kteří se vydávají do Ameriky, aby zachránili svého čarodějného druida. Tam samozřejmě zažijí dobrodružství a také se seznámí s novou kulturou. Mezitím Římané dobyjí galskou vesnici, která je bez kouzelného lektvaru bezmocná a uvězní je v Římě. Ale to už se vrací všichni tři hrdinové a Juliu Césarovi ještě ukáží, kdo to jsou Galové. Nebýt těch neustálých stmívaček, které silně přerušují děj, byla by to pěkná podívaná s chytlavými písničkami, ale tak jde o průměrný animák výrazně určený jen pro děti.(1.7.2007)

 • - Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)

 • - Film je podle komiksu s názvem „Asterix a velká zámořská plavba“ od scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace