Reklama

Reklama

Asterix dobývá Ameriku

  • Německo Asterix in Amerika (více)

Obsahy(1)

Asterix a Obelix se vydají zachránit mága Getafixe, který byl Římany vystřelen na kraj světa. Potřebují totiž jeho medicínu, ve které je ukryta jejich síla. Na své pouti se dostanou do Ameriky, kde bojují s Indiány, zachrání náčelníkovu dceru před splašenými bizony, porazí největšího bojovníka kmene a osvobodí dva přátele od mučednického kůlu. Najdou také Getafixe, o jehož medicínu usiluje místní kouzelník, aby dosáhl neomezené moci. Po všech strastech se dostanou všichni domů, kde zachrání vesničany a Caesara pošlou tam, kam patří. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (114)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Včera bylo zítra, což bylo předevčírem." Takový myšlenkový skvost mne hned v úvodu naladil na zábavnou podívanou, která se však dostavila se zpožděním až v závěrečné bitvě a Caesarově úžasném obranném strategickém manévru směrem vzad. Cokoli mezi začátkem a koncem bylo spíše utrpením nepříliš hodným Asterixovské legendy. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že i předškolák se podiví, proč "to" mluví jinak a proč se tam často objevují jiná jména, než v předchozích filmech, stalo se v dabingovém studiu zjevně něco dost zlého. Tato skutečnost mi ale nedává pádný důvod ke slabšímu hodnocení. Beru tenhle díl ze série kreslených příběhů Asterixe jako srovnatelný s jeho předchůdci i následovníkem. Je zde vše, včetně pirátů a hádky o ryby a konečně Asterixova dobrodružství s jinými kulturami nejsou nic novátorsky nevhodného. Někdy bych chtěla vidět ve filmu také jeho cestu do Hispánie, například. Celkově tedy nemám problém s tímto "problematickým" dílem. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nejhorší Asterix, do kterého se z větší části pustili Němci a i když animace je na relativně slušné úrovni nemá absolutně co nabídnout. Vtipná rozhodně není a nemůžu se zbavit dojmu, že uneseného druida jsem viděl už několikrát a že autoři nepřeskočili v druhé půlce filmu do příběhu o Pocahontas. Chudák Asterix si pak může zanadávat, zahalekat, ale co mu to bude platné. Asterix dobývá Ameriku je jednoznačně to nejhorší, co se ze světa Galů urodilo a je to rozhodně škoda. Krom toho hodnocení rozhodně vylepšuje příšerný dabing. --- Budeš po zásluze odměněn - Snad ne ta vilka na břehu jezera Komol - Ne...galská vesnice. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12,5miliónaTržby USA $768,488Tržby Celosvetovo $5,600,000║ Základná kostra príbehu je opäť omieľaná aj v tomto prípade ale ja si nepomôžem ale aj tak som sa na tom zabával ako keby som si odbil s postavičkou Asterixa a Obelixa premiéru. /80%/ ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nejslabší animovaný s Asterix, vyjma tedy "Vikingů" z poslední doby. Ale i tak je to klasika klasik a piráti na pustém ostrově visící na palmě a schovávající se před zuřivými galy se slovy "tvařte se jako kokosy hoši a bude to dobrý" a spousta jiných míst mě dokáže spolehlivě rozesmát. Hodnotím 3* v rámci filmů s Asterixem. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (4)

  • Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)
  • V roce 2021 ve 30 frankofonních školách v kanadském Ontariu vyřadili a spálili na 5 tisíc knih, kdy tímto měl být pohřben popel rasismu, diskriminace a stereotypů v naději, že Kanada vyroste v inkluzivní zemi, kde všichni mohou žít v prosperitě a bezpečí. Mezi spálenými knihami byla i komiksová předloha tohoto filmu „Asterix a zámořská plavba“, jelikož pokrokářům vadilo zobrazení domorodé ženy a její údajná sexualizace. (VN85)
  • Když pirát Rudovous přijímá narozeninové dárky od posádky, má pásku přes pravé oko. V dalším záběru, když spatří galskou loď, má však pásku přes levé oko a jakmile je Galové potopí, má pásku zase přes pravé oko. (rublik05)

Reklama

Reklama