Asterix dobývá Ameriku

Asterix Conquers America

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Německo / Francie, 1994, 85 min

• qwxyz

Takřka totální zničení Asterixe. Ve filmu se vyskytují stokrát už známé pasáže bez nějakého nového nápadu a navíc snížené na nižší úroveň než se vyskytovala u předchozích(narozdíl od tohoto filmu vtipných) dílů. Vše podtrhuje katastrofální dabing uváděný na TV Prima. Objektivních 35%(možná-autoři, teda vlastně ničitelé asterixe by zasluhovali daleko méně).(18.7.2009)

Je vidět, že tento animák je dělaný Němci, kteří opravdu nemají o klasice Asterixe ani tušení. Vtipy chybí, přehnaně předvídatelné, dialogy naprosto příšerný, což dokopal ještě český dabing - jelikož klasického Asterixe (Kleopatra, Galové, 12 úkolů atd...) dabuje Libor Terž, Ota Jirák pak Obelixe, tak zde není nikdo z klasického obsazení. Panoramix přejmenován na Getafixe, nehledě na ostatní členy galské vesničky. V druhé půlce se nám z obyčejného animáku stává Pocahontas, což ještě shodilo film dolů. Na druhou stranu musím říct, že loučení Obelixe s Hepčí (opravdu se tak jmenovala!) za hudby Bonnie Tyler-Say Goodbye, mě opravdu trošku dostalo do "měkké" nálady. Bohužel ale právě i tímto songem a dalšími z filmu je film opět shozen dolu, jelikož v žádném jiném starém Asterixovi žádné takové písně nebyly pokud si pamatuji dobře. Až tedy v nových Vikinzích (ale to byl další úlet). Dal bych filmu max 2 hvězdy, ale musím tři, jelikož když jsem to viděl poprvé jako malý a poté si to na kazetě stále pouštěl, byl jsem naprosto ohromen, a musíme se na to také koukat, že je to film pro děti.(4.3.2013)

• -bad-mad-wolf-

Za nejhorším Asterixem musí divák nakonec až do Ameriky. Na mnohém se možná podepsal mimomísní dabing a nepochopitelně změněná jména, každopádně nevtipné gagy a absenci hlášek by nezachránila ani dabérská elita. Zápletky předchozích filmů si byly vesměs podobné, nikdy se však nedopouštěly vaření z vody a používání identických prvků. V Americe si opět užijeme únos Panoramixe (tady vlastně Getafixe), pro jistotu hned dvakrát. Bitka s Římany a piráti nechybí, ale snad poprvé vůbec nebaví. Je mi líto, ale i fanoušky zavrhovaní Vikingové byli o dost zábavnější.(11.8.2011)

• blondboss

Celkovo majú u mňa všetky tieto asterixovské príbehy zhruba priemerné hodnotenia, ale toto bolo ešte o čosi horšie. Asi to bude naozaj tým, že sa toho chytili Nemci, ktorí tomu nedali tú správnu šťavu a ktorí tak trošku možno ani nepochopili podstatu toho pravého galského humoru. Príbeh trápne nalinkovaný, pričom Amerika je tam spojená výslovne s pár Indiánmi. To je hádam aj pre deti primálo. Slabý podpriemer v rámci žánru. 40 %(28.7.2016)

• kaylin

Asterix, který už jde hodně mimo mě. Příběh se snaží být pěkně ujetý, aby se zdálo, že je to vlastně super nápad, ale tohle je prostě jenom praštěné a navíc i ohrané. Jedna postava v příběhu - a je to Říman - řekne, že bez nápoje by galská vesnice nebyla nic. No, co si budeme povídat, je to pravda. Nebýt Asterixe, Obelixe. Panoramixe a Idefixe, je ta vesnice opravdu jen příšerná snůška osůbek. Navíc jsem viděl v odporném českém dabingu.(11.4.2016)

• - Film je podle komiksu s názvem „Asterix a velká zámořská plavba“ od scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)