Reklama

Reklama

Úchvatný Egypt

(TV film)
  • USA Aerial Egypt
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2020, 2x52 min

Obsahy(1)

Obrazové putování po zemi s bohatou a pozoruhodnou historií, ale také pulzující moderní kulturou... Poznejme Egypt tak, jak jej dosud ještě nikdo nespatřil. Odhalme, jak dnes žije stomilionový národ v zemi, kde dodnes existuje hmatatelný odkaz faraónů. V zemi, kde přítomnost nepřestává být zajedno s minulostí a kde budoucnost není nedostižným snem, ale přímo před očima se proměňuje v realitu. V první části našeho putování prozkoumáme v Gíze starobylé pyramidy i nové Velké egyptské muzeum, zamíříme do Káhiry prozkoumat její historické perly. Stranou však nezůstane ani slavná Alexandrie nebo třeba důležitý Suezský průplav. V závěrečné části cyklu můžeme obdivovat nejen nádherné historické památky v Luxoru nebo úžasné chrámy v Abú Simbel, ale také rozsáhlou fotovoltaickou elektrárnu v Ben Ban nebo větrnou elektrárnu Gebel Al Zeit. Chybět rozhodně nemůže mocný Nil, který je pro Egypťany alfou a omegou veškerého bytí, zázračným životabudičem, který dokáže neplodnou poušť proměnit v úrodnou zem. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

subic 

všechny recenze uživatele

Ano je to nový pohled na Egypt z výšky, z výšky balónu a dronu. Je to moc hezká podívaná, i když řazení příspěvků za sebou je někdy dost chaotické v podstatě bez spojitosti. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Obrazově krásný dokument včetně prohlídky Káhiry. Egyptu zase vzrostlo za pár let obyvatelstvo o 20 milionů a v dokumentech o této zemi je vždy něco nové (například dokument Egypt z výšky). Jen to mravenčení v poušti v době změn klimatu působí apokalypticky, protože většina obyvatel je závislá na dovozu obilí. Kdyby měli vodu, rozšířili by se Egypťaně kapitálově po celé poušti. ()

Reklama

Galerie (18)

Reklama

Reklama