poster

Balada o bratrech Daltonových

 • francouzský

  La ballade des Dalton

 • slovenský

  Lucky Luke: Daltonovci na slobode

Animovaný / Komedie / Western

Francie, 1978, 82 min

 • D.Moore
  ***

  Rozhodně slabší než předchozí film. Méně vtipů, velice jednoduchý děj, muzikálová vsuvka přímo otravná a zbytečně dlouhá (stejně jako třeba jízda v důlním vozíku)... Ale díky alespoň za perfektní (závěrečnou) část s rodeem a za vykolejení vlaku a jeho následnou zběsilou jízdu krajinou. Sranda to byla, ovšem tentokrát nijak divoká.(24.8.2013)

 • lamps
  *****

  Ideální rozpohybování komiksu! Příběh je svižný, vtipný a originální a od začátku do konce hýří skvělými nápady a hláškami. Nezklamal Lucky Luke, který střílí jako ďábel a je parádně vychytralej, a nezklamali ani Daltonové, kteří u mě aspirují na titul nejoblíbenějších a nejsmolnějších záporáků. Velká škoda, že nevzniklo více dobrých pokračování.(19.3.2012)

 • MarekT
  *****

  Druhý film o vtipných příhodách Luckyho Luka s bratry Daltonovými, který jsem tak rád jako malý sledoval. Sice je pravda, že Asterix byl Goscinnyho životním dílem, nicméně i další věci jako třeba tohle jsou z mého subjektivního pohledu klasikou v animovaném žánru. Škoda, že později vznikl seriál, který dělá tomuto sympatickému kovboji celkem ostudu. Mimochodem, tohle je asi jediný western, který se mi kdy líbil. :-) "I´m a poor lonesome cowboy..."(27.1.2009)

 • mr.kliky
  *****

  dvanáct úkolů pro asterixe v podání daltonů, naprostá srdcovka. film nabitej neskutečnýma sekama od indiána koupajícího se v halucinogenní vodě a vytripovanýho muzikálovýho čísla, přes vězení bez věznů a kněze gamblera až po mentální sekvenci na rodeu.. tohle přece musí mít rád každej, dokonce i idiot!(17.3.2014)

 • SjamK
  *****

  JAKÉ BY BYLO MÉ DĚTSTVÍ BEZ BRATŘÍ DALTONŮ?! Aneb: "Aleluja, život je jenom hra a ten, kdo vsadí nejvíce, ten vyhrát může, buď všechno, nebo nic, jinak nehraju. Aleluja, za to Ti děkuju..." -- "Jacku, vem si svetr! Jacku, vem si svetr!" -- "Pomóc, duchové, duchové! Už jsou tady zase! Daltonovééé!" A nesmím zapomenout zmínit naprosto bezkonkurenční soundtrack...(13.3.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace