Didi pracuje ve skladu mezinárodní přepravní kanceláře. Jeho snem je stát se řidičem nákladního auta. V pracovní době si skutečně staví vlastní vozidlo z různých součástí, jejichž původ mnohdy není zcela legální. Napotřetí a za krkolomných okolností si opatří řidičský průkaz. Jeho první zakázkou je však zrovna nelegální jedovatý odpad a Didi má rázem na krku tisk a policii. (oficiální text distributora)

kingik

Pokud se Hallervoden sám nerežíruje ztrácí jeho úderně groteskní komika na síle. Vzniká pak jakýsi sled skečů bez pořádného zakotvení v ději. Tady už jsem se skoro vůbec nebavil a spíše jsem se nudil, protože režie byla průměrná a celkově mně přišel příběh bez pořádného a chytlavého nápadu. Hallervoden dobrý, zbytek za ním zaostával. 40% ()

nascendi

Dieter Hallervorden, Jacques Tati a Norman Wisdom tvoria trojicu komikov, ktorí ma vo filmoch, v ktorých vystupovali, dobre bavili. Samozrejme len do doby, keď sa na scéne objavil Rowan Atkinson. Filmy s Dieterom Hallervordenom nesledovali žiaden vyšší cieľ, stačilo, že diváka rozosmiali a v dobrej nálade ho držali až do konca. A pritom to bola, ako povedala Simona Stašová, "taková blbost". Nečudo, že si z jeho filmov nepamätám ani jeden gag. Ale pri prípadnom premietaní by som našiel málo toho, čo by sa mi v pamäti nevybavilo. ()

corpsy

Klasika predrevolučnej televíznej zábavy, keď sa smialo celé Československo a na druhý deň sa rozprávali a diskutovali scény a hlášky s filmu ( v mojom prípade na základnej škole ). Príjemná nostalgia. ()

Martin741

Filmy Dietera hallervordena su tak na urovni filmov BS/TH. Nijaky vyssi princip ani vyssi zmysel nemali, chceli len rozosmiat  a ukazat realitu 80s v NSR - Nemeckej Spolkovej republike   : 68 % ()

Juto

Táto komédia má málo úspešných vtipov. Možno to mohla byť mierna satira na (politickú) korupciu týkajúcu sa likvidácie chemického odpadu, ale je to bezcieľna a únavná fraška. 5/10 ()

skinnee

Poriadna nostalgia: Po videni tohto snimku som chcel byt kamionistom a veril som ze to je najlepsie zamestnanie na svete. ()

haffen

Za komančov v kine, to bolo pánečku niečo. Dnes sa to čaro ale vytráca a ostáva len priemerný film. A ja že sa nasmejem ako kedysi keď mi bolo cca 8-9 rokov. Sentimentálne 3*. ()

ELBE8585

Tento film je moja stara srdcovka :D na tie roky to bolo celkom fajn... naj tak najlepsi bol ten instruktor v autoskole s walkmanom v usiach ... ()

Ruthen

Jasné, že plný počet. Nie žeby to bola komédia akú svet nevidel ale v porovnaní s debilom Jimom Carreyim a jeho blbým a blbším ktorý tu dosial cez 70% je to neporovnateľne lepšie. ()