štísko

Na to taky rád vzpomínám. Jeden z těch lepších seriálů které se k nám dostaly. Kolem tragické postavy celkem nevýrazného Luciena kuje pikle abé (jméno jsem zapoměl) který je ve skutečnosti uprchlý trestanec. Ten využívá svých kontaktů s podsvětím . Pochopitelně je odhalen, ale má v ruce silnou zbraň, milostné dobisy Luciena vysoce postavené dámě(nebo je těch dam víc?) dosáhne tím patové situace za které nemůže být propuštěn ani odsouzen. Jemu tedy nabýdnuto místo u policie. Lucien si mezi tím sáhl v cele zadržení na život. Moc pěkné. Jen se mi tolik nelíbila Lucienova postava. Hodně nevýrazná, až slabošská, pro mne tenkrát nezajímavá. Tak tři plus by bylo spravedlivé ()

malenka

Mladý poručník Lucien Leuwen se zamiluje do mladé vdovy Bathildy de Chasteller. Moc si toho nepamatuji, protože jsem byla malá, když seriál běžel v televizi. Vím jen, že mladý Lucien se mi strašně líbil a že měl nádhernou uniformu. Je to Stendhalův nedokončený román, v seriálu mám dojem, že to končilo tím, že Lucien byl zastřelen při souboji. Ale ruku do ohně za to nedám. Děj se odehrával v Nancy, v seriálu bylo spoustu intrik, Bathildu hrála mladinká Nicole Jametová, kterou si můžeme pamatovat jako manželku Corrada Cattaniho z Chobotnice. Nejsem si jista, ale štísko si možná zaměnil Luciena Leuwena s Lucienem de u Rubempré z Balzacova díla Lesk a bída kurtizán. Tam vystupuje abbé Herrera - bývalý trstanec jako ochránce Luciena, který miluje kurtizánu Ester. Také velmi zdařilý seriál. ()