poster

Ernest proti obrovi

 • USA

  Ernest Scared Stupid

 • Slovensko

  Na Halloweena s Ernestom

Komedie / Rodinný / Horor

USA, 1991, 91 min

Scénář:

Charles Gale, Coke Sams

Kamera:

Hanania Baer

Producenti:

Stacy Williams

Střih:

Craig Bassett

Scénografie:

Chris August

Kostýmy:

Shawn Barry
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,143,280Tržby Celosvetovo $-(28.3.2009)

 • tron
  **

  Veľmi pekné masky (bodaj by nie, ich duchovnými autormi sú trikoví bratia Chiodovci, Charles, Stephen a Edward – KRITERI), to je bohužiaľ asi tak všetko. Schválne afektované herecké výkony a nevhodne hysterické tempo rozprávania si vyberajú krutú daň. Plus neobyčajne plytký scenár. Bájne monštrá si zasluhujú trošku serióznejší prístup... už ten, ktorí predviedli autori rodinnej komédie HARRY A HENDERSONOVCI, bol stokrát... úctivejší.(6.1.2008)

 • LION-MR.T
  ***

  Nova to vysílala pod názvem Všechno zavinil Ernest.(19.11.2011)

 • hladass
  *

  Kretén Ernest proti 1,7m vysokému obrovi... Opravdu paráda... Afektovaný, zoufale nevtipný Ernest se za pomocí kupy fracků snaží zachránit lidstvo před zlým trolem, kterého sám vyvolal z věčného spánku... Pohádka pro děti, kde jediné pozitivum jsou dobré masky a za ty taky jeden bod dám, jinak je tenhle kus odpad jako vyšitý... Ernestovi se budu snažit nadále vyhýbat...(2.5.2017)

 • HellFire
  ****

  Jako dětský film je to skvělý počin, i když ve filmech s Ernestem nelze hledat moc logiky. Praštěného Ernesta jsem měl jako dítě rád a masky trolů jsou prostě perfektní.(13.12.2013)

 • ARI50
  **

  V celku zábavna blbost, horor měl jemný nádech a komedie se taky předvedla, Ernest prostě normál.(30.11.2018)

 • Iggy
  ****

  Další ze série filmů o Ernestu P. Worrellovi s výborným komikem Jimem Varneyem. V dětství jsem ho viděl nesčetněkrát, i když není tak dobrý jako Ernest ve vězení. Oproti němu je tu méně humoru, ale za to víc napětí a tajemna. Je to spíš taková pohádka pro děti a řeknu vám, že jsem se kdysi docla bál: zlý Troll a jeho démoni, strašidelný strom a figurky unesených dětí nebyly pro mě tenkrát žádná sranda! Každopádně pořádná nostalgie a podle mě vůbec ne tak špatný film, jak by se zdálo ze zdejšího hodnocení.(11.2.2006)

 • Andersis
  ****

  Jako malej sem na to čučel furt. Český překlad zní ERNEST PROTI OBROVI.(25.12.2010)

 • Elfias Dóže
  ***

  To jsem si zase jednou krásně zavzpomínal! Nač? - Obr? On tu byl. Tady seděl, tam jak sedíš ty, ty, ty a ty. Tady všude seděl. - Zní to povědomě? Už víte? Ano, pravdu máte ti, kdo jste za touto hláškou zaslechli hlas Járy (da) Cimrmana. Proč to zmiňuji právě teď? Jednoduše proto, že je vskutku idiotské označovat za obra někoho, kdo může sedět maximálně tam, kde sedíš ty! Ale čemu se divím a nač si vlastně stěžují. Ve světe, kde na zlo - koho by to napadlo - platí jen a pouze práškovací leta... ehm, promiňte: ta síla zvyku... tedy ještě jednou: ve světě, kde na zlo - koho by to napadlo - platí jen a pouze pinta mléka, a v světě, kde nejživěji působí soudě dle prologu minimálně dvěstapadesátiletá stařena, se nemůžu nějak ohromně divit tomu, že obři dorůstají nejvýš do metru šedesát. ___ Kéž by i mně, obecnímu šašku, osud předurčil probudit monstrum, čistě proto abych si po slavném vítězství vydobyl u spoluobčanů aspoň trochu toho respektu (čsfd vesnice). 50%(13.5.2017)

 • kaylin
  ***

  Jim Varney se očividně vyžívá v převlecích, které v tomhle díle už skutečně zabírají docela dost prostoru, ať už se jedná skutečně o převleky v rámci děje, anebo o různé členy Ernestovy rodiny. Jimovi se musí nechat to, že dokáže pracovat s dětmi a pro ně natáčí. Tohle má ale navíc i trochu hororový nádech a skvělé masky.(29.8.2017)

 • Šimpy
  ****

  Jeden z nejlepších filmů s postavou Ernesta P. Worella. V městečku se ztrácejí děti. Vinno je legendární monstrum a jediný Ernest je schopen se mu postavit.(9.5.2007)

 • Yoshimitsu
  odpad!

  Tuhle sračku jsem opravdu přetrpěl. Skrček obr byl vtipnej, odpad!(14.5.2017)

 • oveckaoa
  **

  Kdysi jsem to viděl na Primě v té době se mě to líbilo a docela jsem se toho i bál bohužel , když se na to člověk podívá po x letech tak už to ztrácí své kouzlo. Navíc ten malý kluk Kenny je sympatický asi jak pijavice a těžce přehrává. 40 procent z nostalgie.(3.3.2018)

 • cmenda
  odpad!

  Tohle byla ta největší sračka co kdy někdo natočil.(30.11.2018)

 • drankeryth
  ***

  Ernesto znova utoci a opat je to ovplyvnene pre detskeho divaka, ale tentoraz je to napachnute hororovym feelingom na detsky sposob. Co sa tyka toho monstra / trola, nevyzeral zrovna najhorsie a bol docela k svetu. Prirovnal by som ho ku filmu Troll, alebo ku Critters. Nevyzeralo to vobec komicky, aj ked to bolo skor urcene pre detskeho divaka. Mna film docela celkom bavil a nelutujem cas obetovany pre tento film.(12.7.2014)

 • Aklain
  *

  Kdyby se alespon trochu snazili o vtip, mohlo by to dopadnout lip.. ne, oni musi vsude cpat trapny detsky humor, ktery snad ani ty decka nebavi..(4.2.2018)

 • MiselB
  ***

  Můj oblíbený dětský film, který jsem si hned zamilovala :). Jako dítě jsem se fakt bála!(13.8.2016)