Starnúci gangster, Meyer Lansky (Harvey Keitel), čelí federálnemu vyšetrovaniu, keďže je dôvodne podozrivý, že si za viac ako polstoročnú "kariéru" ulial milióny dolárov. Lansky sa rozhodne vyrozprávať príbeh svojho života, ktorý bol úzko spätý nielen s finančnou kriminalitou, ale aj vraždami. (Arsenal83)

Trailer

mira007

Sam Worthington jako novinář, který píše biografickou knihu jednoho z legendárních mafiánů Mayera Lanskyho v podání Harveye Keitela, který mu odvypráví život přehraný retrospektivně. Téma z kterého se dalo vytřískat hodně, ale mně to celé připadalo jako hraný dokument, přičemž paradoxně ta komorní konverzační část ze současnosti se mi zdála poutavější a profesionálně zahraná od prvoligových herců, zatímco ta retrospektiva kriminální kariéry, kde nebyl jediný známý herec a nikdo s přesvědčivým hereckým výkonem, to bylo jaksi amatérsky béčkové. Informativně zajímavější než formou, která se může zdát i nudná a zdlouhavá. ()

Morholt

Mě to připadalo jako kdyby kanadská televize zfilmovala článek z Wikipedie. Alespoň co se týče 30-40. let. Bylo to heslovité, laciné a co do postav neskutečně ploché. Navíc nevím, jestli se mi to jen zdálo, ale viděl jsem tu několik okopírovaných motivů z Kmotra. Vzdor tomu se na to dalo jakž takž dívat, protože informativní funkci film v pohodl plnil a navíc mi docela seděl hlavní představite. Druhá linka, pohybující se v přítomnosti resp. v 80.letech se skládala z dialogů mezi Keitelem coby Lanskym a Worthingtonem jako zpovídajícím spisovatelem a z honu umanutého agenta FBI za ulitými penězi. To první se dalo, to druhé bylo odfláklé až běda. Průměr. Ale s přivřenýma očima. 50% ()

xxmurphyxx

Slušná bieda. Z tak atraktívnej látky spraviť takýto nudný, nezáživný film je celkom hanba. Paradoxne najlepšie na celom filme sú rozhovory medzi Harvey Keitelom a Samom Worthingtonom, ktorí ako jediní vo filme vedia hrať. Zvyšok mi prišiel ako banda polo amatérov z ochotníckeho divadla. Celkovo ten film pôsobí divne, rozpoltene, akoby pozliepane z dvoch častí. Jednej, na ktorú bol rozpočet a dvaja kvalitní herci a režisér a druhej, lacnej, kde už finančne nevidalo na hercov ani režiséra a tak to celé pôsobí ako nejaká podfinancovaná televízna inscenácia. Okrem rozhovorov hlavných protagonistov to je celé strašne lacno pôsobiace, plné plytkých dialógov, divnej akože akcie a hercov, čo prehrávajú alebo nehrajú vôbec. Niektoré scény sú vyslovené zlé, za zmienku stojí napríklad bitka s náckami. Trailer navnadil, film sklamal. ()

Lacike

Za takýto nudný životopis by si tvorcovia zaslúžili betónové topánočky. Pôsobí to jak keby totálne neschopný tvorcovia natočili mizerný film o jedno slávnom mafiánovi a aby to nejak zachránili, tak za pár drobných najali dve ochotné hviezdy, ktoré celý príbeh orámujú ako rozprávači. Rozhovory Keitela a Worthingtona sú to jediné, čo sa dá vydržať. Scény z minulosti sú peklo bez akejkoľvek atmosféry, napätia, čohokoľvek. Rozhodne nebrať. 3/10. ()

Arsenal83

Úplatky, organizovaný zločin, vraždy, daňové úniky. To všetko sa spája s životom ruského Žida  s americkým občianstvom, ktorého meno bolo tak nechválne známe, že mu ešte aj Izrael odmietol dať na staré kolená občianstvo. Najzaujímavejšie na jeho živote je, že sa dožil na mafiána dosť pokročilého veku a nikdy mu nič neprišili, napriek tomu, že zanechal po sebe asi 300 miliónov dolárov. No gangsterku si predstavujem inak, toto bolo dosť nudné rozprávanie o tom, ako sa asi, čo stalo, ale priestor na akciu neostal takmer žiadny. ()

• Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Alabama. (MikaelSVK)
  • Postava gangstera Meyera Lanskyho (Harvey Keitel) se objevila i ve filmu Bugsy (1991), kde ji ztvárnil Ben Kingsley. Paradoxem je, že si v tomto filmu zahrál také Harvey Keitel, který hrál jiného gangstera, a to Mickeyho Cohena. (Kubeska)