Candy

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

Francie / Itálie / USA, 1968, 115 min

Ten film má vlastně vhodně zvolený název, je opravdu jako cukrátko, po němž, když se rozustí mezi jazykem a horním patrem, nezůstane nic, ale dokud se cucá, je to slast. Nejkrásnější jsou první 4 minuty – let vesmíren k planetě Zemi za doprovodu kosmické, psychedelické hudby, který končí zhmotněním se Dítěte Vesmíru (Ewa Aulin), které je na pohled opravdu „k sežrání“. Jinak je to taková vcelku zábavná a velice šedesátková pitomost, plná dobových pop-kulturních typů a klišé (šílení vědci, tajní agenti, indičtí guruové, mafiáni…..) . Takový velmi barevný a velmi nesourodý mišmaš, asi jako Help!. Vlastně je s podivem, že při takové koncentraci hvězd není ten film lepší. Viděno jen rozkouskovaně na YouTube, takže je možné, že po shlédnutí zceleného filmu bych přidal hvězdičku, protože já šedesátky rád.(5.10.2011)

• vitekpe

Ja potrebuju asi alespon naznak nejakeho pribehu nebo deje. Tohle jsem nejak nepobral. Je to takove "beatlesovske", a to me moc nebere. Ewa pekna... :-)(8.4.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,408,286Tržby Celosvetovo $-(3.5.2009)

• danecek24

26. Zlatý Glóbus za rok 1968 - nominace (1) - Objev roku (herečka) - Ewa Aulin(6.1.2009)

Tady se nám před několika kamerami najednou sešlo obdivuhodné množství svět.hvězd s obřím charakterem.(5.8.2008)

• - Jedná se o první film, ve kterém se Ringo Starr objevil bez ostatních členů Beatles. (Dementra)