poster

Bláznivá dovolená v Evropě

 • český

  National Lampoon a evropské prázdniny

 • anglický

  European Vacation

 • slovenský

  Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (150)

 • Dever
  **

  Soundtrack Charles Fox: 1. Pig in a Poke (0:49) - Danny Gould 2. Holiday Road (2:13) - Lindsey Buckingham 3. Hey, Big Spender (1:20) - Beverly DeAngelo 4. Some Like It Hot (5:06) - The Power Station 5. The Hills Are Alive With the Sounds of the Griswalds (1:06) - Cast of 'European Vacation' 6. Problèmes d'Amour (6:49) - Alexander Robotnick 7. Ça Plane Pour Moi (3:02) - Plastic Bertrand 8. Town Called Malice (2:56) - The Jam 9. New Looks (2:14) - Dr. John 10. Back in America (3:01) - Network(10.5.2011)

 • kleopatra
  ****

  ..."My nejsme idioti, my jsme Griswaldi".........(4.12.2004)

 • Tosim
  *****

  Podle mě je ze všech dovolených nejlepší. Film střídá často prostředí a hodně konfrontuje názory členů rodiny, čímž vzniká humor a neopakovatelné scény. Jmenuju alespoň záměnu s čísly z Německa :-) Cameo role Erica Idlea potěší, ve francouzské části se v roli záporáka zaskví Victor Lanoux a v roli dámy s psíčkem na Eiffelovce se mihne Alice Sapritch, ale tu tady moc lidí znát nebude...(19.5.2003)

 • Malarkey
  ****

  --- Tady žije a pracuje královna - Pracuje? A co dělá? - No....uklízí a luxuje.(7.1.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Chevy Chase je pro mě ikona americkýho humoru let osmdesátých a speciálně po návštěvě rodiny Griswaldových u mě zůstane dobrá nálada na hodně dlouhou dobu. Tenhle díl těží především s konfrontace Amerika versus Evropa. Objednávka jídla v Paříží nebo přítomnost Griswoldů na bavorským festivalu mě dokáží opakovaně rozesmívat už asi dvacet let a to je ta nejlepší vizitka téhle komedie.(9.1.2012)

 • gouryella
  ***

  Dalsi blaznive pribehy zname americke rodinky Griswoldovych nas provedou po Evrope - mistami sice trapne vtipne, ale na druhotu strnu projet si v jednom filmu Evropu - proc ne. A nekery vtipy nejsou uplne spatne:)(7.8.2002)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $49,364,621Tržby Celosvetovo $-/40%/(7.8.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby americke : $49,364,621(18.5.2006)

 • tron
  ***

  „Zlatko, ale my nie sme normálni ľudia. My sme Griswoldovci.“ Po prázdninách v Amerike (80%) a pred vianočnými sviatkami (80%) a návštevou Las Vegas (40%) „americkí Miazgovci“ vyhrali okružnú cestu naprieč Európou, ktorá sa pochopiteľne veľmi rýchlo zvrtne v nikde sa nekončiacu nočnú moru, na čom má podiel predovšetkým rodinou posadnutý Clark v bezchybnom podaní Chevyho Chasea, hviezdy „Saturday Night Live“. Snímke nemožno uprieť vskutku výborné zábavné miesta, z ktorých sa nejeden divák bude ukážkovo rehotať (Angličania, Prasa vo vreci, Eric Idle, Robbie Coltraine, nemeckí príbuzní), snímka sa však bohužiaľ zastavila uprostred cesty a excelentné komediálne scénky (pasy, parížsky čašník, kruhový objazd) strieda s pocitom, že produkcia sa stratila vo veľkolepej európskej výprave, nevraviac o slabších hereckých výkonoch (tak celkovo), pričom film pôsobí čudne zostrihaným dojmom a finále s ukradnutou videokazetou tomu nepomáha.(12.12.2004)

 • Karlos80
  ***

  Parádní jízda napříč starou Evropou s neuvěřitelně střelenou cool rodinkou! Co víc si přát, takhle na sobotní podoledne nebo sváteční den. Chevy Chase ve formě!(28.10.2011)

 • Boss321
  ****

  Nejslabší díl celé série, přesto nemohu pod čtyři hvězdičky a hádejte kvůli komu??? Ano, samozřejmě kvůli tomu komikovi s talentem od pána Boha......(18.9.2007)

 • dobytek
  ***

  Bláznivá dovolená v Evropě neni zrovna moc povedený pokračování. Neni to nejhorší, ale film je celkově dost nevyrovnanej. Začátek mi přišel poměrně dobrej, ale ke konci se nějak začal vytrácet vtip a naopak přibejvala nuda. Navíc místo Dany Barron (moje oblíbenkyně z Beverly Hills 90210) tam hraje nějaká strašně nesympatická tlustoprdka.(17.3.2007)

 • Aluska88
  ****

  Tož toto byl docela slušný nářez:) Poměrně poklidný začátek se v mžiku promění v neskutečně bláznivé, bizarní a vtipné eskapády, jejichž nápor vytrvá až do konce filmu. Odrovnávající scénky při návštěvě Anglie ("car crashes" a cyklista), Francie (venkovní posezení v kavárně a místní "laskavá" obsluha:) a Německa (nocleh u zcela neznámých lidí). Samozřejmě nesmí chybět bohatá zásoba hlášek. Celkové zpracování i příběh není možná nejdokonalejší, ale už jen kvůli tomu, jak jsem se bavila, jsem nemohla dát jen tři hvězdičky. "Něco k pití?" - "Colu." - "Dáte si ji v plechu?" - "Ne, raději tady", "Žasnu, jak rodinné svazky prolomí i jazykovou bariéru." :)(18.11.2012)

 • genetique
  ***

  So scenárom sa tu podľa mňa dali robiť divy a mohlo to byť oveľa šťavnatejšie. Nechápem tento výpadok. Veď zvyky, tradície, pamiatky a štýly života každej krajiny sa dali tak neskutočne krásne zosmiešniť alebo zosmiešniť samotných Griswaldovcov, že to mohol byť triumf nad jednotkou. Škoda mierneho poklesu humoru, no stále je to pozerateľná rodinná záležitosť. 70%.(11.7.2007)

 • freddy
  ****

  Další ze super komedií o rodině Griswoldových. Děj tentokrát pramení z jejich výhry v rodinné soutěži Prase v chlívku. Také vtipná, také milá a také super rodinná komedie, i když o trochu slabší než předchozí díl, ale pořád vtipná a úžasná. A také zde se nachází několik nezapomenutelných scén. "Děti, podívejte, támhle je Big Ben a támhle parlament. Copak se nikdy nedostaneme z toho kruhového objezdu?" Po hodině "Děti, Big Ben, parlament. Děti..." "My víme, Big Ben, parlament." Už je všude tma a Clark pořád dokola "Big Ben, parlament, Big Ben, parlament." Super scéna. Další super scéna je, jak Clark zboří Stonehenge. A nebo jak přijedou na návštěvu za Clarkovými příbuznými do Německa, a když odjíždějí, tak ten pán, u něhož ten den a noc byli se ptá manželky: "Kdo byly ty lidi?" Prostě jedna super scéna vedle druhé, vidím to na 90%...(14.7.2007)

 • Hrabka
  ***

  Prostě blánivá dovolená v Evropě. Průměrná komedie, která mě moc neoslovila. 55%(30.12.2007)

 • cheyene
  **

  Za vidění stojí rozhodně lokace, v nichž se děj odehrává. Jinak poměrně za vlasy přitažená americká komedie, u které se lze občas zasmát zdařilému vtipu. 2*(12.11.2013)

 • juta
  ***

  Další bláznivé kousky s rodinou Griswaldů, tentokráte v Anglii, Francii, Německu a v Itálii. Skvělé narážky na jednotlivé země. Nejvíc pobavila asi jízda vlakem do Říma. I když nepromluvíte ani slovo, dokážete být i tak otravní.(12.11.2012)

 • JohnnyD
  ***

  Prázdniny v Európe sú o dosť slabšie ako tie americké. Je tu množstvo hluchých miest a mnoho gagov nefunguje. Aj tak sa tu nájdu kultové okamihy. Najlepšou scénou je jednoznačne návšteva u Helgy a Fritza. Predstavitelia oného páru to zahrali tak geniálne, že ja keď to uvidím tísíci krát, tak sa budem smiať. Ešte by som vyzdvihol cameo pythona Erica Idla, ktorý je ako vždy nezabudnuteľný. Avšak cítiť tu, že to trochu stráca dej a niektoré pasáže sú fakt nudné (najviac asi záver v Taliansku). Každopádne, hoci s ťažkým srdcom, ale predsa dávam tomuto filmu 60%, narozdiel od 40%, už kvôli Ericovi Idlovi, stále debilnému a užasnému Chevymu Chaseovi, úvodnému cameu Johna "Gomeza Addamsa" Astina a tanečnej show v Paríži ;). PS: "Ale drahá, my nie sme debili. MY sme GRISWALDOVCI!"(28.12.2005)

 • Smok
  *****

  Bacha, americká buranská rodinka Griswaldovcov sa pre tento raz vybrala prebrázdiť Európu. S ich správaním je tu zase spojených dosť komických situácií a hlášok a na starom kontinente zažijú naozaj všeličo. Netreba hľadať v tomto filme nijaký hlbší podtón, iba sa nechať baviť touto už klasickou vynikajúcou oldschoolovkou.(23.8.2009)

 • predators
  ***

  Pro mě lepší než díl první. Sice jen o chloupek a stále nedosahuje kvalit "čtyřkových" komedií, ale bavil jsem se dobře a pocelou dobu filmu. Chevy je opět skvělý, jen ti decka jsou víc otravní:-) "...hlasujeme pro 3*...kdo je pro 3*?" 60%(1.7.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace