Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

kleopatra

"Mnoho psů, zajícova smrt". Altman jako obvykle použil plejádu hereckých hvězd, přirozené lidské dialogy. Nechápu to rozhořčení a nízké hodnocení, ale to je můj problém. Richard Gere je v roli uštvaného doktora výborný, režie jemná citlivá ......Altmanův přístup je jak na mě šitý, škoda, že nás není víc. ()

Tosim

"Představte si člověka, který se sejde s ženou. Třeba kvůli videokazetám. Dá si s ní dvakrát, třikrát kafe, vymění si, co je potřeba, ale protože ona dáma chce jen vyměňovat filmy a dotyčnému pánovi to nedoklapne, začne ji tento volat, psát a posléze nesnášet. Neprávem." Každý máme míru okamžiku, kdy pochopíme určité události, nebo filmy, trošku někde jinde, ale řekněte mi, co poví o ženách snímek, který jen povrchně a ploše nastiňuje charaktery uvřeštěných bab a jen jakoby omylem z něj vytryskne něco smysluplného (svatba Dee Dee?) Konec byl mnou pochopen, leč začátek a prostřek nestojí za nic. Gereovy typicky omezené herecké schopnosti a jeden z nejpřeceňovanějších amerických filmových klasiků. Ne, děkuji, víckrát už nemusím... ()

T2 odpad!

Rozpočet $23miliónovTržby USA $13,113,041Tržby Celosvetovo $22,844,291║ Strašné niečo - iné slovo pre toto nenachádzam. /5%/ ()

gouryella

Dalsi nuda v podani Roberta Altmana - na jeho posledni filmy uz zacinam byt pomalu alergicky - to uz neumi natocit neco sviznejsiho? ()

Superpero

Richard Gere se do té role neuvěřitelně hodí. Film je místy i docela vtipný, ale zabíjí to spousta zbytečné vaty a hlavně bych všechny ty ženský nejradši rozstřílel brokovnicí. Opravdu celej film mi tam to štěbetání lezlo na nervy. ()

Oskar

Když jsem byl v kině na tomhle filmu, byl jsem v sále jediný muž. Ze všech stran štěbetaly ženy nejrůznějších věků, zřejmě v radostném očekávání další romantické komedie s Richardem Gerem. Řekl bych, že ani jedna nikdy neslyšela o Robertu Altmanovi a jeho cynickém smyslu pro humor. Postupem času jim tedy mrznul úsměv na rtech a z natěšeného výskání se stávalo pohoršené pokvokávání nespokojených. Ženy se o sobě nerady dozvídají pravdu. ;-) 70 % ()

Faidra

Naprosto chápu ty, kteří po zhlédnutí tohoto filmu vyrazí ven a začnou střílet po všech ženách v dosahu. Ale zasmála jsem se dosti, zejména při finální scéně porodu a hrdinově rozjásaném : "Je to kluk!" ()

igi B.

Další velmi vydařená Altmanova lehká jízlivost, ukazující nám tentokráte spíše něžně obnaženou tu >Nižší vyšší societu< ve všednodenním jejím bytí. Tedy spíše její ženské plemeno. Jó, takový >Hestiin komplex< - to je něco pro přehýčkanou paničku, obklopenou vším a nejvíc blahobytem a Sully Travis má problém... Sully totiž ženy vzývá, je jimi obklopen a přitom paradoxně mezi nimi bezradný a sám. Naštěstí je tu ještě realistka a vůbec milá ženská Bree, co pro krásný úsměv nemusí říkat "sííír" a cesty páně jsou nezřetelné... :-) Tohle není žádná romantická komedie. Výborný film pro dospělé a poučené, nuda pro puberťáky a popkornové kinobloudy - přičemž feministky vpravdě asi taky hýkat radostí nebudou... Dobře jim tak. - - - P.S. Lepší než ty dámské kosti je však nepochybně ten nádherný páně Dra.T. Cadillac DeVille Convertible model 70 barvy slonové kosti. Tyhle skvostné auťáky totiž narozdíl od plytkých dámiček nestárnou :-) ()

Skejpr

docela svěží filmeček, s naprosto skvělým Richardem Gerem, a výbornou Helen Huntovou, který ale ke konci ztrácí tempo a tak nějak nemá konec.... ()

gudaulin

Zdánlivě to vypadá, aspoň podle současného hodnocení na ČSFD, že snímek je jeden velký průšvih a Altman se na stará kolena dostal do bezvýchodné tvůrčí krize. To by potvrzoval i nejeden rozladěný komentář. Můj dojem je poněkud odlišný, viděl jsem slušný 3* film. Zlatá éra Altmanovy tvorby spadá do 70. let, později si sice podržel svou tvůrčí metodu mozaiky lidských osudů a motivů se spoustou vedlejších postav, jenže ke stáru už tak vlažné tempo ještě zvolnil, zatímco filmový svět kolem výrazně zrychlil. V současné klipové kultuře vypadají jeho filmy jako čistý anachronismus. Altman navíc připomíná fotbalového hráče, který k nelibosti publika pomalu krouží po hřišti, mazlí se s míčem a trénuje techniku, zatímco zapomíná, že fotbal se hraje na góly, a na bránu za celý zápas ani nevystřelí. Protože ale nikam nespěchá, stačí si všímat změn společnosti, které předbíhají setrvačnost v myšlení. A tak zatímco se v médiích stále bojuje za práva žen, společnost se výrazně feminizovala a ženskými právy se nejčastěji ohánějí dobře situované paničky z vyšších vrstev. Úspěšný gynekolog dr. T. je obklopen ženami a i když je rozený diplomat nadaný nadprůměrnou empatií a mohl by být vyhlášeným vzorem milujícího manžela, stále víc mu ženský svět přerůstá přes hlavu a nakonec ho donutí k potupnému útěku. Altman je dobrý pozorovatel a jednotlivé scény se vyznačují jemnou ironií. Představitel hlavní role Richard Gere sice nikdy nebyl a nebude Dustinem Hoffmanem, ale typově se do role uhlazeného elegána hodí dokonale. Celkový dojem: 65 %. ()

Sarkastic

No, takže u tohoto snímku budu patřit mezi tu menšinu, která ho hodnotí kladně. Musím říct, že v kůži doktora T. bych se asi zbláznil, anebo utekl (pokuď bych se přes ty zástupy štěbetajících žen dostal). Ale sledovat to pěkně z křesla, člověka pobaví. Má to svůj vtip, nápad a navíc výborné herecké obsazení (samozřejmě dominuje Richard Gere). Díky těmto bodům, film už není jen průměrná komedie, ale něco, co si zaslouží zhlédnout a ohodnotit 4*. ()

Lynn

Filmy Roberta Altmana mají většinou něco do sebe (moc se mi líbilo Dědictví tety Coockie), ale ztvárnění je dosti problematické. Konkrétně zde mi přišly scény např. při rodiném setkání ženského osazenstva nebo na gynekologii až příliš hlučné a tím pádem nepřehledné. Naproti tomu scény s Richardem Gerem a Helen Hunt měly šmrnc. Celkově film působí rozpačitě a nevyrovnaně, ale má dobrý námět, občas vtipné scénky apod. Hodnotit se dá těžko, ale 3* jsou asi nejvhodnější. ()

Brouk

Co to je? To snad ne!!! Takhle zabít čas?Tak přesně tohle byly věty, keteré jsem si říkal před pár lety, když jsem viděl poprvé tenhle snímek a chtěl mu původně smahnout 1*. (dal jsem nakonec 2 kvůli Helen H.) Prošedivělý R.Gere jako gynekolog (Kudlanky nábožné všech zemí, spojte se, to je pro Vás lahůdka !) proplouvajíc až pitoreskním stylem v neskutečném babinci... Teď jsem jej odstupem času viděl znovu v TV a musím říct ... Jo, má to něco do sebe ... I přes nehoráznou semtam nudu, statrej mazák Altman má za ušima. Je to tak za 70% a počkám nějaký ten pátek a jsem sám zvědav na jakém konečném hodnocení (do třetice všeho dobrého a zlého) se dostanu. I přes to, že ten film je prošpikován hereckými hvězdami s proměnlivými výkony nedosáhl nijak valného komerčního úspěchu a a ani nijak nebodoval u kritiků. Je to dle mého názoru (vlastní zkušenost) tzv. "cammembertový film"... Musí dozrát.... jak časem - s odstupem, tak v mysli, nás diváků... ()

StarsFan

Většinu času této "komedie" tvoří jen štěbetání několika žen najednou, které dohromady tvoří jakousi nesrozumitelou hatlamatiku. A taky nuda, takže jsem v polovině usnula. Když jsem to ale viděla poprvé před rokem (naopak jenom druhou polovinu filmu) líbilo se mi to. Možná je teda blbej jenom začátek, kdo ví... ()

Radko

Svet zámožných pízd okolo zazobaného gynekológa v komédii ukazujúcej plytké problémy a povrchný život úspešných žien a sociálnu patológiu, vyplývajúcu z preferovania ženstva v Amerike. Robertovi Altmanovi sa satirický záber podaril len čiastočne. Niektoré scény ozaj stoja za to (napr. úvodné nakupovanie v obchodnom dome vrátane tanca vo fontáne, čakanie v ordinácii gynekológa spojené s neustálymi slovnými prekáračkami prítomných dám ), časť filmu však pripomína lacný televízny film s morálnym ponaučením o tom, že bez ohľadu aké ženy ťa obklopujú, máš svoju prácu a tá ťa napĺňa. Takto nejako by podľa mňa točil nafetovaný Fellini. ()

lesumir

Miluji Helen Hunt! Jediny duvod, proc jsem Doktora "Tí" sledoval byla ona. Richard Gere je sympaticky herec, ale bere taky skoro vsechno a jeho sarm trosicku upada, ale nejsem zenska, nemuzu uplne soudit, takze pokud tomu tak neni, omlouvam se. Ale co vim jiste, ze to neni vubec vtipne a ani dramaticke, proste obrovska slatanina plna klise. 5/10 ()

Jamal

S takovejma ženskejma kolem sebe bych nepřežil ani sekundu, a nakonec to tornádo jak ho teleportovalo to byla poslední kapka :: (( ()

ajuska

Komedie? Romantika? Ale kdeže, pěkně nudný film o gynekologovi a spoustě ženských, které ho pronásledují po ordinaci (popřípadě někde jinde) a jedna přes druhou mu hystericky sdělují své nanicovaté problémy. ()