Dobrodružství Tinyho Toona: Jak jsem prožil prázdniny

Tiny Toon Adventures: How I Spent My Vacation

Animovaný / Rodinný / Komedie

USA, 1992, 73 min

Mrňousové od Bugse a spol. tráví prázdniny - prasata jedou do Veselé země, skunčice se snaží sbalit oblíbenou filmovou hvězdu skunka (který samozřejmě páchne) a králík provokuje ségru králíčici, která chce za každou cenu přes prázdniny zůstat suchá... A to všechno je plné odkazů na všechno možné z dějin kinematografie a hlavně neuvěřitelné vtipné.(13.1.2007)

Pamatuji si, jak jsem před pár lety tenhle animovaný snímek doslova žral (pořádná nostalgie), na druhou stranu si nemohu nevzpomnout na dobu, kdy jsem si jej naposledy pustil a málem umřel nudou. Před lety, v dobách, kdy jsem se u něj ještě nesmírně bavil jsem ještě nebyl v situaci, ve které bych měl možnost vidět dostatečné množství snímků, na které se tenhle veselý animák odkazuje. Jedná se třeba o roztomilé brnkání s vačicemi, což je dozajisté asociace na kultovní Osvobození, nebo o zabijáka v hokejové masce s mototorovou pilou, který pronásleduje veselou prasečí rodinku. A je tu toho mnohem víc, v tomhle snímku je rozhodně více odkazů, než ve všech filmech o Shrekovi dohromady. Jedná se vlastně o klasický epizodní film plný vtipných scének, ve kterých vystupují spolužáci z jedné školy a uživají si své letní prázdniny, a které se občas navzájem prolnou. Dobrodružství každého z nich se samozřejmě odehrává na jiném místě a každý prožívá prázniny po svém. Ve snímku se tak neustále střídají pohledy na jednotlivé hrdiny. Jen namátkou uvedu šílenou králičí bitvu s vodními pistolemi nebo dobrodružnou cestu do toho nejšílenějšího zábavního parku jaký jste kdy viděli. Hm, docela rád bych se podíval znovu, už jen najít tu kazetu. Několik scén je totiž opravdu velmi povedených. Kdo uvidí litovat nebude, je to opravdu zábavné. "Roztomilá kočička."(17.8.2007)

Tohle sem hledal vod začátku co sem na ČSFD ku*va :-D!!! Pecka iak sviň (no dobře, nechal jsem se trochu unést)!(13.10.2009)

Diera v deji!!!(5.5.2017)

Film mého mládí. Ještě do teď si pamatuji většinu scén a do teď vlastním kazetu. Jako malý jsem miloval víkendy, už jenom proto, že jsem mohl brzo vstávat a tohle si jít pustit. 9/10(6.1.2013)

Tie filmove odkazy su priam vrazedne "where is Superman when you need him?" :D(24.10.2009)

Pecka môjho detského obdobia. A rovnomerný seriál patrí rovnako medzi najlepšie svojho druhu.(28.3.2011)

Starší , přesto velmi dobrá a vtipná pohádka , která která tak trochu předběhla dobu a svým humorem a tak trochu i parodiemi , může i dnes leckterým dnešním pohádkám s klidem konkurovat . Rozhodně stojí za podívání .(4.5.2015)

"The audience is now deaf." :) Nejpovedenější je asi dějová linie kolem prasečího výletu do Happy World Landu, možná ještě Elmyra Duff. Navíc ještě místy jakoby 3D kamera... dost silné ***.(14.3.2010)

Mám dotaz: Kde se to dá kurňa sehnat?(3.9.2006)

Aby hlavní postavy při pádu z útesu propadly dírou v příběhu, která jim následně zachrání život, to se jen tak nevidí :-) Originalita rozhodně nechyběla, možná jen na takový příběh příliš dlouhá stopáž.(13.3.2010)

Prestože všechny ty juniory nějak nemusím, tak tohle byla velká pecka, kterou jsem dávno sjížděl skoro každej den a výborně se bavil... jen by mě zajímalo, kde ta VHS je...(5.9.2009)

Vcelku obyčejná zábava, kterou povyšuje pouze přítomnost všech animovaných postaviček. Avengers devadesátek :-D(13.6.2017)

Můj nejoblíbenější animák mého dětství! Skvělý příběh, roztomilé postavy a super hudba (například hned v úvodu, když končí škola a začínají prázdniny). Animované dobrodružství, které v porovnání s některými současnými animáky, vyhrává na plné čáře.(24.9.2014)