Po stopách kapitána Granta (TV seriál)

V poiskach kapitana Granta

В поисках капитана Гранта

(Sovětský svaz)

V poiskakh kapitana Granta

(Sovětský svaz)

Dobrodružný

Sovětský svaz / Bulharsko, 1985, 17x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

Skvělý dobrodružný seriál, který sice značně uhýbá od předlohy a je mnohem akčnější, ale je dobře udělaný, výpravný a napínavý. Škoda, že v televizi ho asi už jen tak neuvidíme.(5.10.2008)

Seriál, který nesmí chybět v sbírce každého sběratele všeho kolem kapitána Granta. Ale škoda slov, vždyť to každý takový sběratel a uživatel příhod kapitána Granta ví.(1.4.2011)

STV 1 = 22.2.1993, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = (30.3.2012)(30.3.2012)

• dr.jacoby

Tak tento seriál by som si veľmi rád znovu pozrel.(3.2.2010)

Objektívne skôr tri, ale mám pocit, že konečne nejaká adaptácia aspoň sčasti vystihla Verneovskú atmosféru. Paradoxne ma síce viac bavila sublínia so samotným Verneom, no aj hlavná časť sa po rozpačitých troch epizódach (tretia je obzvlášť zlá, jedna naháňačka zaberá asi polovicu stopáže) vcelku parádne rozbehla. Nakoniec tých 7 hodín ubehlo prekvapivo rýchlo. Na exteriéroch sa síce občas človek pousmeje, ale určite to spĺňa účel a je to podarená adaptácia Detí kapitána Granta.(6.9.2015)