• Tommassi3
  ***

  "Když nevíš, jak člověk šuká, nevíš o něm vůbec nic !! To je slabý místo úplně každýho !! Když selžou všechny ostatní metody, sex je poslední možnost, vždycky zabere !!"(8.4.2014)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(15.9.2006)

 • slunicko2
  **

  Náborový film tajné služby. 1) Zajímavý snímek z prostředí špionážní služby, který působí velmi autenticky. Nevím, jestli to takhle vypadá, ale klidně by mohlo. 2) Film je zbytečně zdlouhavý až nudný, bez šťávy a většinou i bez napětí. 3) 29letému hlavnímu hrdinovi Yvanu Attalovi (hlavní hrdina) to sice moc sluší, ovšem na 18 let nevypadá.(26.10.2013)

 • mira.l
  odpad!

  Film, který by byl od samého počátu byl tak nudný a nestravitelný, jsem už zase delší dobu neviděl. Nechápal jsem to od samého počátku, od první scény s autem, které nechtělo nastartovat. Když mě film nudí od samého začátku, je něco špatně. Když je mi naprosto jedno, co bude dál a jak to dopadne, je něco špatně. Když to navíc trvá nekonečné dvě a čtvrt hodiny, je něco špatně a ... jsou to Vlastenci.(28.5.2017)

 • gudaulin
  ***

  Podobně laděné filmy řadím mezi čistokrevnou zlomyslnost. Zkušený žánrový fanoušek přece ví, co má následovat, objeví-li se označení špionážní thriller - honičky, přestřelky, souboje tělo na tělo a dechberoucí akce. To vás ale zklamu, nic z toho se v případě vlastenců nekoná. Snímek patří do proudu realisticky pojatých dramat, která za svou nejsilnější stránku považují autentičnost. Konec konců, film vznikal na základě skutečné události, skandál s odhalením izraelského špiona v americké státní správě kdysi vážně zacloumal tradičně nadstandardními vztahy obou zemí. Po kratším úvodu, kdy děj zasvěcuje diváka do výcviku mladých adeptů špionážního řemesla, věnuje scénárista pozornost dvěma tajným operacím Mossadu při náboru nových agentů v zahraničí. I přes delší stopáž jsem se rozhodně nenudil, jen je nutné znovu upozornit, že film má komornější ladění a vzdává se všech oblíbených žánrových klišé. Táhnou ho dialogy a má spíš televizní vizáž. Kdo je ale ochotný se přes výše uvedené přenést, má mu tahle špionážní hra rozhodně co nabídnout, jakkoliv kvalit řekněme Jeden musí z kola ven určitě zdaleka nedosahuje. Z hereckého obsazení bych chtěl poukázat na přítomnost Sandrine Kiberlain - paní učitelka z Mikulášových patálií má pěkně pikantní minulost smyslné call girl a agentky tajné služby, která loví informace přes postel. Celkový dojem: 65 %.(19.3.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace