Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvě z nejmilejších Hollywoodských hvězd, Cary Grant a Doris Day, září v této svěží a vkusné komedii, která je plná romantického potěšení. Láska přichází z nenadání, když se pohledný a žádoucí magnát (Grant) a krásná pracující žena (Day) potkají kvůli blátivé kaluži u obrubníku. On je nadšen jejím maloměstským způsobem života; ona je okouzlena jeho romantickým a nenuceným chováním. Ale když přijde řeč na svatbu, mají značně odlišné názory ona se vdávat chce, on nikoliv! Vzniká z toho hra na kočku a myš, kde se každý snaží vyhrát s veselými a u srdce hřejícími výsledky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Mol 

všechny recenze uživatele

I HAD A WONDERFUL NIGHT'S REST! I'VE SOLVED THE TROUBLE I HAVE SLEEPING. JUST BEFORE YOU GO TO BED, PUT THREE TRANQUILLISERS IN A JIGGER OF BRANDY. YOU STILL CAN'T SLEEP, BUT YOU'RE SO RELAXED YOU DON'T CARE! Standardní romantická komedie s Cary Grantem v hlavní roli. Ten chlap se tady do těch rolí šviháků, gentlemanů a vtipálků hodil jako nikdo jiný. V tomto filmu hraje boháče jménem Philip Shayne, který se nestará o nic jiného než zapůsobit a dostat do postele Doris Day. Kdybych já byl Doris Day a takovej krásnej boháč by mě sváděl, tak bych neváhal ani vteřinu a roztahoval kytary :D ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

DElbert Mann bol dost talentovany reziser, za jeho najlepsie filmy povazujem Marty 1955, Separate Tables 1958 a tento Touch of Mink, dotyk norky. Sice tomu kraluju ludia ako Kary Grant /Jeho divka Patek, Philadelphia Story, North by Northwest/ a Doris Day, ale jhe to kludny film na pohodu s pomalym tempom, vybornymi dialogmi na krasnymi kulisami. A je to jedna jedina spolupraca Doris Day a Cary Granta. Namet o laske on + ona, len ked dojde rec na svadbu, taxa zacnu komplikacie. Dobry namet na film, herecke koncerty na urovni, reziusersky namakane. Spokojnost, asi treti najlepsi film Delberta Manna : 77 % ()

Reklama

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Pekne vystylovane 60's USA retro. Tematicky na muj vkus prilis materialisticke, ale zrejme takhle vypadal idealni parovy model dane doby - Cary Grant ma penize a Doris Day je blond. Na druhou stranu ani po 50ti letech se toho v tehle sfere moc nezmenilo. Misty prijemne komicke vsuvky a poucka dne - pokud mate insomnii a nemuzete spat, vemte si horke mleko s maslem.. ble. "The Four Horsemen now have a riding companion. There's War, Famine, Death, Pestilence, and Miss Timberlake!" 5/10 ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jediný společný počin Caryho Granta a Doris Dayové. Oba mám moc rád, takže zdejší charakterové stereotypy, těžící z jejich předešlých rolí, by mi nevadily. Problém je v něčem jiném. Přestože oba byli komici, na míru spíchnutý scénář upřednostňuje romantickou linii na úkor komediální. Vtipná místa se sice najdou, ale je jich málo a netrvají dlouho. Na to, abych se slzavě dojímal nad vzájemným okouzlením Caryho a Doris, je zase film příliš rutinovaně vypočítaný na to, co se dříve osvědčilo. Vůbec se mi třeba nelíbí, jako okatě „Kouzlo“ glorifikuje ženské zlatokopectví. Muž, chce-li získat ženu, musí podle zdejší logiky popřít celou svou osobnost a bez řečí jí klást k nohám všechny světské statky, na které jen ukáže prstem. Že se tato sebestředně – mamonářská filosofie jaksi nerýmuje s rovnoprávností, jíž se hrdinky hlasitě zaklínají na každém kroku, mohlo (a původně možná i mělo) být zdrojem humoru. A pak zřejmě někoho napadlo, „co by tomu asi řekla průměrná divačka“… Škoda. 50% ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Hravé, ale ne dostatečně, takže snímek vzbudí jen občas mírné pousmání. Malinko nemorální příběh, ale hlavní hrdinka se přes prvotní okouzlení norkovými kožichy přenese a dokáže se zase řídit svými zdravými maloměšťáckými názory. Některé scénky přesto pobaví, třeba nervózní novomanžel před svatební nocí (evidentně "první" nocí), který neví, kolik má dát své ženě času, aby se v ložnici připravila: "Myslíte, že dvě hodiny jsou dostatečně decentní čas?" ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Cary Grant měl v souvislosti s filmem ve smlouvě sepsáno, že si může nechat nádherné, na míru šité kostýmy, které pro něj do filmu navrhli Norman Novell a Rosemary Odell. (Pavlínka9)
  • Film se stal druhým nejvýdělečnějším filmem Caryho Granta. První příčku uhájil snímek Operace spodnička (1959). (Pavlínka9)
  • Cary Grant byl celoživotním baseballovým fandou, a proto byl nadšený jako malé dítě, že se má setká s Mickeym Mantlem, Foyerem Marisem a Yogim Berrou ve scéně natáčené přímo na stadionu Yankees. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama