Reklama

Reklama

Batman: The Long Halloween, Part One

Trailer 1

Obsahy(1)

Batman vyšetřuje vražedné řádění, které se odehrává o svátcích.. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (29)

moviefreak 

všechny recenze uživatele

DC si vyskúšalo novú animáciu na Supermanovi s Flashom a popravde moc ma nezaujala. Ale v Batmanovi sa s ňou naozaj noirovo vyhrali, a tento animák tak naozaj pripomínal to najlepšie z animoveného seriálu. Príbeh patrí k tým lepším zo sveta Batmana a dostávame tak poriadne drsného detektíva, ktorý spolu s ešte dobrým Dentom hľadá vraha vraždiaceho iba cez sviatky. Teším sa na druhý diel... ()

TwoFace 

všechny recenze uživatele

Tak i kultovní Dlouhý Halloween, jeden z nejlepších Batmanových příběhů, se konečně dočkal filmového animovaného zpracování. Po velmi slabých adaptacích Kameňáku a Ticha jsem se bál, jak tato dvoudílná adaptace dopadne. Naštěstí jde ale o zdařilé převedení komiksového příběhu, i když došlo ke změnám. Oproti předloze je zde mnohem více akce a děj je zjednodušen a některé momenty zcela vynechány. Co mi však vadilo především je to, že scénář z nějakého neznámého a stupidního důvodu opět (jako v Tichu a Gotham by Gaslight) mění vrahovu identitu. Hlavním Svátečním vrahem tedy není Alberto Falcone a žádný závěrečný plot twist s otazníkem a třemi Svátečními vrahy se tedy nekoná. První část parádní, druhá část slabší. Co se ale velmi povedlo v obou částech je animace. Sice je velmi odlišná od unikátní kresby Tima Salea, přesto je skvělá a doufám, že v tomhle stylu uvidíme i další příběhy, nejlépe pokračování v podobě Temného vítězství. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Konečně jednou adaptace batkomiksu, kterou její tvůrci řádně nezprasili. Po průměrném Tichu či Kameňáku konečně přichází DŮSTOJNÁ adaptace dalšího slavného příběhu s Batmanem a i tentokrát se předloha řadí k tomu vůbec nejlepšímu, co si s netopýrem lze přečíst. Skutečně temný detektivní komiks s fantastickým námětem, soubojem mafiánských rodin a výtečnou atmosférou. Filmová adaptace jí sice část ubírá, ale to je jen drobnost. Tohle mě rozhodně velmi potěšilo a ve stejném stylu bych si nechal líbit i Temné vítězství, které se ostatně samo nabízí. 85%. ()

ondraondra 

všechny recenze uživatele

Dlouhý Halloween je jeden z mých nejoblíbenějších komiksů, takže jsem se trochu obával a zároveň těšil. Nakonec nejsem zklamaný ani nadšený. Film je krásně drsný a surový, přesně tak jak by měl film o Batmanovi být. Například kontaktní souboje jsem si strašně užíval. Je to rozhodně věrná adaptace komiksu a možná proto jsem se v polovině začal trochu nudit. Kdybych neznal předlohu, možná by mě to bavilo více. Bohužel to není tak kvalitní jako Návrat temného rytíře nebo Rok jedna. Je to prostě takový film na jedno zhlédnutí a obávám se že ani druhá část mě nijak zvlášť neuchvátí. 6/10. ()

Cartmof 

všechny recenze uživatele

Aby bylo jasno. Původní předlohu od Jepha Loeba a Tima Salea miluju a je to jeden z nejlepších komiksů s Batmanem, co si můžete přečíst. V době, kdy animák vyšel (respektive první část), jsem ho spolehlivě odignoroval. Řekl jsem si, že mi to nemá co dát, protože stejně vím, kdo je svátečním vrahem. Když jsem tedy jeden pozdní večer neměl co dělat a měl chuť na nějakého Batmana, řekl jsem si, že neudělám špatně, když adaptaci dám šanci. A upřímně? Jsem celkem zklamaný. Film určitě není špatný (mám tu namysli opravdu jen první část) a má své momenty. Pokud něco musím pochválit, je to animace. Animace je nádherná, k noirové vyšetřovačce jako je tato se hodí jak prdel na hrnec a pokud by byl film animován např. ve stylu DCAMU, určitě by nebyl tak dobrý. Hlavní zápletka je taky dobrá (protože si ji film jen vypůjčil. Furt je to adaptace). Nápad s vrahem, který zabíjí jen o svátcích je fakt skvělý. Kde je tedy kámen úrazu? No pro někoho, kdo četl předlohu vlastně film není nijak zajímavý. Sledovat, jak Batman vždy za někým přijde, zaklekne ho a vyslýchá hodinu a půl v kuse není úplně můj šálek čaje. Příjmná obměna byl tedy Joker, který příchází někdy v polovině a celkem pomalému rozjedu dává konečně nějaké grády. Upřímně přemýšlím, jestli se na druhou část vůbec podívám. Jediná věc, co mi k tomu dává nějaký podmět je, že je vrah někdo jiný, než v knize... ()

Zajímavosti (7)

  • Po závěrečných titulcích je k vidění filmová scéna. (Rominator)
  • Jensen Ackles oznámil svou účast 31. března 2021. S tímto projektem je však spojen už od podzimu 2019. (JasonCZ)

Reklama

Reklama