Batman vyšetřuje vražedné řádění, které se odehrává o svátcích.. (JasonCZ)

Trailer

Shakers

Long Halloween som čítal a predloha je skutočne delikátna. Animák ma zopár drobnených zmien, ale moc mi neprekážali keďže to boli iba drobné zmeny. V prvom rade pribudlo viac akcie, animačne je to podané trošku modernejšie, ale väčšina scén sú ako vystrihnuté s komiksu. Prvá časť veľmi dobrá. Fajn príbeh, postavy, akcia, animácia a dabing (nevadila ani absencia dvorných daberov Conroy a O'Mara). P.S.: Nezabúdajte na scénu za titulkami. 80% - 4* ()

moviefreak

DC si vyskúšalo novú animáciu na Supermanovi s Flashom a popravde moc ma nezaujala. Ale v Batmanovi sa s ňou naozaj noirovo vyhrali, a tento animák tak naozaj pripomínal to najlepšie z animoveného seriálu. Príbeh patrí k tým lepším zo sveta Batmana a dostávame tak poriadne drsného detektíva, ktorý spolu s ešte dobrým Dentom hľadá vraha vraždiaceho iba cez sviatky. Teším sa na druhý diel... ()

Kothy

Po velkém finále s Darkseidem nám DC přináší něco komornějšího bez superpadouchů. Batman se vrací ke své klasice a hraje si na detektiva. Ve městě řádí nový vrah, který zabíjí pouze o svátcích. Nikdo ale neví, kdo to je. Vrací se tu stálice v podobě Jokera, který se opět snaží Batmanovi zatápět. Určitý typ na Holliadye mám, tak uvidím, co nám přinese další díl. "Nesnesu konkurenci." ()

Spiker01

Už nám ty významné batmanovské příběhy povážlivě dochází. I tak se ale sem tam objeví nějaký klenot (dokonce rozdělen na dvě části!), který potěší zejména fanoušky tohoto universa a pro děti není. První část Long Halloween se hodně povedla a jako prozatimního nečtenáře předlohy (musím dohnat) mě v lecčems dokázala překvapit a zároveň potěšit nějakým easter eggem. Dvorní dabéři animovaného Batmana tentokrát vynechali, ale s novou, respektive mladší krví nemám žádný problém a není moc důvod obsazení neomladit, rozhodně Ackles, Baker s Quaidem ostudu nedělají. Na dvojku se vrhnu hned vzápětí. ()

ondraondra

Dlouhý Halloween je jeden z mých nejoblíbenějších komiksů, takže jsem se trochu obával a zároveň těšil. Nakonec nejsem zklamaný ani nadšený. Film je krásně drsný a surový, přesně tak jak by měl film o Batmanovi být. Například kontaktní souboje jsem si strašně užíval. Je to rozhodně věrná adaptace komiksu a možná proto jsem se v polovině začal trochu nudit. Kdybych neznal předlohu, možná by mě to bavilo více. Bohužel to není tak kvalitní jako Návrat temného rytíře nebo Rok jedna. Je to prostě takový film na jedno zhlédnutí a obávám se že ani druhá část mě nijak zvlášť neuchvátí. 6/10. ()

• Zatímco Batman: The Long Halloweeen Part One získal hodnocení PG-13 od Americké filmové asociace, druhá část získala hodnocení R „za nějaké násilí a krvavé obrázky“. (JasonCZ)
  • Po závěrečných titulcích je k vidění filmová scéna. (Rominator)