Ganheddo

Akční / Sci-Fi / Válečný

Japonsko, 1989, 97 min

Masato Harada
  • Joll

Jako malej sem z něj byl naprosto odvařenej dnes už si ho připomínám jen klipem na youtube :) znám byl taky jako ROBOT WAR! :) Tak sem si to konečně sehnal a musím konstatovat, že nostalgie je svině, ale s nejlepším svědomím tomu nemohu dát 4 hvězdy jenž sem dával když sem jen vzpomínal z úcty k vetřelcům a terminátorovi to prostě nejde a musím snížit na 2 hvězdy ovšem lepší než Robot Jox to je určitě :) už jen kvůli drsné atmosféře.takže spíš 2 a půl hvězdy nakonec ať nežeru :)(6.1.2008)

Staré robotické postapo z doby, kdy Japonci těžce ulítávali na velkých robotech. V nebojových scénách je pro mě vynikající atmosféra a “color“ postapo industriálu. Bojové scény trochu ruší levné triky, nekvalitní zadní projekce a chatrnost modelů robotů, což bylo už v době vzniku hodně oldschool. Ale atmosféra je pro mě úžasná, možná trochu ovlivněná nostalgií. Přechody z velkých bitevních scén do opatrného prozkoumávání budovy Kyronu5 s takřka strašidelnou minimalistickou elektronickou hudbou mě stále uchvacují.(12.9.2011)

• choze

Nudná nepřehledná šikmooká robořežba s temnou, klaustrofobickou atmosférou, barvitými industriálními kulisami a mladou Brendou Bakke. Začátek s bitvou robotů mi připomněl TERMINÁTORA, následovala klasická scéna z akčňáku 80. let a la VETŘELCI či PREDÁTOR, jak spolu skupinka drsných mariňáků (zde hledačů čipů) vtipkuje v jakémsi letadle cestou na místo akce a pak už je to jen samé pobíhání jakousi ve tmě popř. zeleném světle se utápějící fabrikou a padání za oběť laserovým paprskům, nádržím s kyselinou a kdovíčemu ještě. A rozpačitý dvojhlasý český dabing, který si překládá, co se mu zachce, tomu dvakrát nepřidává. Kdepak, ROBOT JOX rulez!(29.3.2007)

Perfektní dějová linie, ulítlá režie, nebyl by to špatný film. Bohužel natočené je to hodně jednotvárně a nepřidají také slabé efekty... Prostě mi vadí, když obrovské monstrum, které prorazí zeď jako papír se při pohybu třepe, jako by to byla deseticentimetrová figurka. ;-) Mimochodem, viděl jsem poprvé až teď, kdy je filmu 21 let.(18.10.2010)

Ako malý som na to pozeral s otvorenou hubou, samozrejme že som vôbec nevedel o čo tam ide, ale vtedy mi to vôbec nevadilo. Dnes som sa k tomu náhodou dostal zas a teraz už by som ocenil keby to aj o niečom bolo. Teda, efekty sú skvelé, exteriéry, interiéry, roboti, streľba, všetko je úžasné a to bez jediného digitálneho efektu. Keby to tak bolo aspoň trošku zmysluplné, mohla z toho byť kultová zábavka. Takto je to len efektný patvar. Herci asi mali v scenári: choď z bodu A do bodu B a niečo urob. Partia hrdinov bola podarená, lenže všetci hneď zkraja podochnú a ostane len jeden japončík a blondýna ktorej jedinou úlohou je tváriť sa strašne mega drsne. Taktiež chýba nejaký záporák alebo niečo také, je tu síce cyborg ktorý vyzerá ako mucha s plynovou maskou, ale ten sa len tak poneviera okolo a s hrdinami sa prakticky nestretne, nieto aby sa ešte pobili. Bezcieľne pobiehanie po chodbách, nemohúci až retardovaný dejový chaos plus namakaný vizuál a bitky robotov. No a nakoniec citát bojového Gunheda: OK Brooklyn-LETS FUCK!!(11.9.2010)

• - Film má natolik zvláštní atmosféru a vyznění, že než zapadl, ovlivnil milovníky scifi a též hudební scénu. William Gibson do své povídky „Virtual Light“ zařadil hlídkovací obrněnce Gunhead. A hlavním příkladem může být skladba od Front Line Assembly „Mindphazer“, což je prakticky videoklip ze sestřihu filmu doplněný záběry členů kapely v cyberpunkovým stylu. (Ebon)