poster

Náklaďáky (TV film)

 • Kanada

  Trucks

Horor / Drama / Sci-Fi / Thriller

Kanada, 1997, 95 min

Režie:

Chris Thomson

Předloha:

Stephen King (povídka)

Scénář:

Brian Taggert

Kamera:

Robert Draper

Střih:

Lara Mazur

Scénografie:

David Ferguson

Kostýmy:

Darena Snowe
(další profese)
 • choze
  **

  Nepovedený kanadský televizní film podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga, která byla už v sedmaosmdesátém zfilmována samotným Kingem pod názvem VZPOURA STROJů. Velmi slabý a nepříliš logický scénář (náklaďáky se například v honbě za lidmi zcela zbytečně likvidují navzájem) beze stopy gradace či napětí, zato s těmi nejstupidnějšími dialogy, jaké jsem kdy ve filmu slyšel, ještě podtrženými toporným projevem herců (tirák se prožene těsně kolem hrdinů a odhodí jejich vůz do příkopu, a jedna z postav to komentuje větou: "PÁNI, TO BYLO ZVLÁŠTNÍ." O něco později postavy uvidí na obzoru stoupat sloup černého dýmu a kdosi řekne: "TO JE NĚJAKÝ DIVNÝ."). Nicméně je tu pár výbuchů, srážek náklaďáků a jejich průjezdů domy a dokonce i jedna velmi originální smrt - to když dodávka jakési protichemické jednotky jedoucí zlikvidovat únik nebezpečné chemikálie nafoukne kompresorem jeden ze skafandrů, ten vezme sekeru a rozseká s ní posádku. Takže jednu hvězdičku za ni a druhou za sexy Brendu Bakke (Michelle ze ŽHAVÝCH VÝSTŘELů 2).(20.7.2005)

 • WolfR
  odpad!

  Naprosto zbytečný remake i film v jednom! Vlastně jeden z nejzbytečnějších a nejhorších co jsme kdy viděl. Už původní dílo Maximum Overdrive nebyl žádný zázrak, vlastně to byl podprůměrný film, ale tohle je příliš. Obrovská nuda ve které se defakto nic neděje a plahočí se tam akorát tlupa otravných a nezajímavých herců, kteří hrají absolutně tupé postavy. Odpad!(12.8.2013)

 • Hismael
  *

  Matně si na to vzpomínám, ale vim že u toho byla velká legrace, proto jedna hvězda :)(20.11.2007)

 • Campbell
  **

  Hodně velké zklamání. Původní snímek byl svěží, nekompromisní a bravůrně natočený horor. Tenhle remake je přesný opak. Strašně umělé charaktery, spolu s příšernýma hercema. Navíc efekty a jakkýkoliv pokusy o akci totálně ztroskotaly díky pravděpodobně malému rozpočtu a špatné režii. Tenhle film se strašně nepovedl a nad vodou ho drží jen asi 2 dobré scény, dávám slabé 2*.(29.3.2013)

 • Wacoslav1
  *

  Tohle má z Kingovým svěžím kouskem pramálo společného. Jenom tupá a bezduchá vykrádačka.10%(9.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace