Náklaďáky (TV film)

David Ferguson

Kostýmy:

Darena Snowe
  • choze

Nepovedený kanadský televizní film podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga, která byla už v sedmaosmdesátém zfilmována samotným Kingem pod názvem VZPOURA STROJů. Velmi slabý a nepříliš logický scénář (náklaďáky se například v honbě za lidmi zcela zbytečně likvidují navzájem) beze stopy gradace či napětí, zato s těmi nejstupidnějšími dialogy, jaké jsem kdy ve filmu slyšel, ještě podtrženými toporným projevem herců (tirák se prožene těsně kolem hrdinů a odhodí jejich vůz do příkopu, a jedna z postav to komentuje větou: "PÁNI, TO BYLO ZVLÁŠTNÍ." O něco později postavy uvidí na obzoru stoupat sloup černého dýmu a kdosi řekne: "TO JE NĚJAKÝ DIVNÝ."). Nicméně je tu pár výbuchů, srážek náklaďáků a jejich průjezdů domy a dokonce i jedna velmi originální smrt - to když dodávka jakési protichemické jednotky jedoucí zlikvidovat únik nebezpečné chemikálie nafoukne kompresorem jeden ze skafandrů, ten vezme sekeru a rozseká s ní posádku. Takže jednu hvězdičku za ni a druhou za sexy Brendu Bakke (Michelle ze ŽHAVÝCH VÝSTŘELů 2).(20.7.2005)

• Wacoslav1

Tohle má z Kingovým svěžím kouskem pramálo společného. Jenom tupá a bezduchá vykrádačka.10%(9.9.2014)

• WolfR

Naprosto zbytečný remake i film v jednom! Vlastně jeden z nejzbytečnějších a nejhorších co jsme kdy viděl. Už původní dílo Maximum Overdrive nebyl žádný zázrak, vlastně to byl podprůměrný film, ale tohle je příliš. Obrovská nuda ve které se defakto nic neděje a plahočí se tam akorát tlupa otravných a nezajímavých herců, kteří hrají absolutně tupé postavy. Odpad!(12.8.2013)

• Campbell

Hodně velké zklamání. Původní snímek byl svěží, nekompromisní a bravůrně natočený horor. Tenhle remake je přesný opak. Strašně umělé charaktery, spolu s příšernýma hercema. Navíc efekty a jakkýkoliv pokusy o akci totálně ztroskotaly díky pravděpodobně malému rozpočtu a špatné režii. Tenhle film se strašně nepovedl a nad vodou ho drží jen asi 2 dobré scény, dávám slabé 2*.(29.3.2013)

• raimi

Zatímco Maximum Overdrive považuju za ultimátně zábavnej brak s hromadou nadsázky, tak tenhle nebohý kastrát je jeden z důvodů, proč vyhlásit Kanadě válku. Na jednu stranu je potěšující zjištění, že je stále se kam posouvat, ale jak vidno hranice debility lze rozšiřovat donekonečna. Jedna hvězdička za oživlej skafandr, druhá za vrahounskej modýlek náklaďáku.(23.11.2017)