poster

Memphiská kráska

 • Velká Británie

  Memphis Belle

 • USA

  Memphis Belle

 • Kanada

  Memphis Belle

 • Austrálie

  Memphis Belle

Válečný / Drama / Akční

Velká Británie / Japonsko / USA, 1990, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Solidní válečný film. Navíc válečné souboje jsou docela pěkně udělané. Jedině konec zamrzí, protože ho trochu přemýšlivější divák dokáže cca od poloviny filmu, vzhledem ke koncepci scénáře, odhadnout. Tudíž o gradaci děje zde v podstatě nemůže být řeč. Ale jako rekonstrukce válečných událostí - proč ne.(31.10.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Realistické válečné drama nejdéle sloužící posádky bombardéru při denním náletu na Brémy. Kdysi mi trochu vadila jistá jednoduchost scénáře a absence velkých citů, nyní napotřetí však zvyšuji hodnocení - právě za tu strohou dobře vystiženou válečnou pravdu o letcích. Churchill o nich pronesl: "Ještě nikdy na poli lidského konfliktu nedlužilo tolik lidí tak mnoho tolika málo lidem." Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=gS3AQepBW-g(16.2.2009)

 • Kajislav89
  ****

  Pro fandu do letectví docela přijatelný film. Je tu pár zbytečně patetických míst, které ale asi nějak patří k americkému způsobu myšlení a jednání. Na druhou stranu letecké reálie jsou výborné. Nějaká ta chybka se vždy najde, ale to už patří k věci a výtečný dojem to nepokazí. PS: Jedna věc mi ale fakt vadí: Poslední mise před odchodem na odpočinek byla jistě psychicky náročnější než ty ostatní a chybám se neubránili ani zkušení válečníci. Ale piloti, kteří spolu odlétali nespočet nebezpečných akcí, peroucí se v kabině o to, jestli budou sestupovat k cíli nebo ne, to mi přišlo jako hodně velká "básnická licence".(26.10.2011)

 • greghouse
  *****

  Díky tomuhle filmu se B 17 stala mým nejoblíbenějším letadlem druhé světové války :-), ale je to už dávno a přeci jen po přečtení biografie velitele Krásky kapitána Morgana ( ano jako ten rum ;-))koukám na film trochu jinak ale z nostalgie *****. Ten film má super hudbu parádní obsazení a skvělou atmosféru, vidíme zde stísněnost bombardéru podobně jako je vidět omezený prostor v Das Boot.(28.1.2011)

 • slunicko2
  *

  Pro fanoušky historických letadel...vlastně jenom pro ně. 1) Flyboys odlétají na svůj poslední bojový let. Jistě lze pochopit nervozitu i selhání jednotlivců, zvláště, když je odchod z válečného pekla na dosah ruky, ale film předvádí hysterické chování většiny posádky za letu a u některých i před ním. Kde jsou zkušenosti z dvaceti čtyř předchozích bojových operací?_____ 2) Polovina osazenstva jsou nesympatické postavy s psychopatickými rysy._____ 3) První hodinu tvoří fádní seznamování s vojáky, aby pak divák sledoval jejich hysterické chování na palubě._____ 4) Film je výrazně hůře hodnocen na IMDB (69 %) oproti aktuálnímu stavu na ČSFD (78 %)._____ 5) Vzhledem k množství faktických nepřesností a chyb nemohu snímek vnímat ani jako informaci o válce._____ 6) Výstižný koment: danny79***.(22.5.2019)

 • - Natáčelo se na bývalém vojenském letišti RAF Binbrook v Lincolnshiru a v leteckém muzeu v Duxfordu. (Foxhound#1)

 • - Srdeční masáž, kterou Val (Billy Zane) dává Dannymu (Eric Stoltz), by nebyla možná, protože práce Baltimorských lékařů Kouwenhovena, Knickerbockera a Judea o masáži srdce se objevily až počátkem 60. let 20. století. (WillyMarks)

 • - K natáčení byly použity dvě z osmi funkčních B-17 Flying Fortress, které byly v té době k dispozici. Jedna z nich nesla jméno "Sally B". (Foxhound#1)