Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marek připravuje svůj ne příliš úspěšný školní basketbalový tým na zápas s jasným favoritem, týmem z konkurenční školy. Při hodině tělocviku se zraní třídní nerd Roman a Marek ho doprovází do nemocnice, zatímco do gymnázia nastupuje nová, velmi atraktivní učitelka Karolína. Rodiče Romana Markovi v nemocnici při čekání na výsledky vyšetření prozradí, že je Roman adoptovaný, a Marek se diví, proč mu to doteď tajili. Povzbuzuje je k tomu, aby mu to řekli. Konverzaci bohužel zaslechne Roman, který se vrací z vyšetření, a reaguje útěkem od rodičů. Chce se schovávat u Marka, kterému to kazí románek s lékařkou, co předtím sbalil v nemocnici. Zároveň Marek ve škole registruje Karolínu. Cítí, jak ho přitahuje, přestože se zároveň nemůžou vystát. Markovým hlavním úsilím je ale smířit Romana s jeho rodiči... (TV Nova)

(více)

Recenze (19)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Z nového seriálu mám rozporuplné pocity. Před sledováním úvodního dílu jsem četl rozhovor s Vojtou Dykem o tom, jak se nechal nalákat do seriálu, protože je kvalitní tým a obsazení a jeho postava se mu velice líbí. Především v tom, že takového učitele typu "průvodce" by měl rád každý. Já jsem ovšem v prvním dílu viděl floutka, který pokazil co mohl a dělal jeden kiks za druhým. Alkohol se studentem, prozrazení tajemství (byť nechtěně), diskokoule v hodině. Slovy profesora Kardy - být oblíbený je velice jednoduché. Párkrát jsem se zasmál, nakonec přišlo dojetí, ale pořád se mi na seriálu něco nezdá. Navíc autoři nám hned naservírovali druhý díl, který byl o poznání horší. Málo humoru, zato nesmyslného jednání až příliš. V hlavní roli opět dítě (tentokrát mimino), abychom nezapomněli, jak citlivou dušičku pan profesor má. No a linie s kolegyní je všem jasná od začátku, protože z okopírované předlohy nic originálního vzejít nemůže. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Tradiční produkt komerčních televizních stanic u nás. Bezradnost, trapnost, rozpačitost, všechno dohromady v krásném, úhledném balíčku. Všechno to herecké pitvoření, to je na osypky, fuj, scénář kombinuje pokus o komedii a pokus o sociální drama, a dělá to velmi nejapným způsobem, dost v nahodilém tempu jako podle kuchařky pejska a kočičky. Všechno vypadá překvapivě amatérsky, i když aspoň nějakou úroveň jsem očekával - marně. Když i tohle je tak špatné, jak strašné musí být ty nekonečné sračky jako Růžovka nebo Ulice, u kterých člověk jen těžko vydýchá ukázky po reklamní pauze a jinak se jim vyhýbá jak čert kříži? ()

Reklama

Jonatána 

všechny recenze uživatele

No, tak já jsem to tedy do konce nevydržela. Na Vojtu Dyka se kouká pěkně, ale to nestačí. Tedy alespoň mi to nepřišlo ani zajímavé, ani zábavné, prostě fakt ne. Spíš docela fest mimo realitu. Kantor, který demonstruje přednášenou látku skokem z 2. patra, nechává 16 letého objednávat jednu vodku za druhou (i když ji vylévá a nahrazuje vodou, čímž se totálně sejme),ráno se probudí u studenta doma, půjčí si jeho hadry a pak chrápe v hodinách a jedná s rodiče způsobem, jaký předvádí pan profesor? To asi ne. Ale nepochybně se najde dost lidí, kterým se to bude líbit. Mně se to nelíbí a tak na to nebudu koukat. Pokud seriál ze školského prostředí, tak Ochránce na ČT vede o mnoho koňských délek. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak je poznat, že licence je od Belgičanů či koho, a ostatně už ten seriál o tom samém proběhl u Maďarů i u Slováků. Zahrané je to slušně, problémy často vycucané z prstu, každý díl na stejné brdo, hlášek zas tak nic moc, když skončí špičkování mezi učitelem a učitelkou, nu a k realitě to má asi tak daleko jako já na Mars. Ale sci-fi v žánrech kupodivu není. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Když mne informovali, že zase vznikne nějaká česká kopie dva roky starého slovenského seriálu, dle nějakého maďarského v belgické licenci nebo co, tak jsem si chystal komentář jako u stejného případu Anatomie života (2021), a čekal že se budu opakovat jako kafemlejnek, jak je to kopírování trapný, srovnám obsazení, abych napsal, že Dyk na Maštalíra  nemá a že Marcinková je jiná liga než objev Kaňoková a jen Pechlát je skvělej, ale prostě ten iritující pocit neschopnosti jít do nových originálních projektů ... ale vlastně potom, co jsem potkal letošní perly původní tvorby Hasiči, Hvězdy nad hlavou a 1. emise, tak to hloupý kopírovaní je i logické.  Pan profesor není žádný zázrak, ale přesto působí mezi těmi novými seriály svěží, má to pár vtipných míst, sympatické obsazení a tak nějak se to snaží o něco modernějšího. ()

Zajímavosti (2)

  • Premiéru epizody sledovalo 1,06 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek z pořadů vysílaných ve čtvrtek po 20. hodině. (rublik05)

Reklama

Reklama