Reklama

Reklama

Pan profesor

(seriál)
Komedie / Romantický
Česko, (2021–2022), 24 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Jan P. Muchow

Hrají:

Vojtěch Dyk, Beáta Kaňoková, Martin Pechlát, David Švehlík, Eva Hacurová, Matouš Ruml, Ondřej Bauer, Jana Krausová, Alžběta Zalubilová Prosecká (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

V obyčejné části města sídlí ve všech ohledech průměrné a ničím výjimečné gymnázium. Navštěvují ho studenti, kteří budou pokračovat ve studiu, ale i takoví, kteří na to nemají a nakonec budou muset přestoupit na průmyslovku nebo na učňák. Chodí sem děti bohatších rodičů z okolí, protože to mají blízko, ale i studenti z horších čtvrtí a chudších poměrů. Někdy je to tu i docela drsné, když se potkají dvě horké hlavy… Většinu času je to ale v tom nejlepším smyslu slova úplně normální gympl. Až na jednoho profesora. (TV Nova)

(více)

Recenze (23)

topi80 odpad!

všechny recenze uživatele

Existují tři druhy lidí. Ti první se podivují, proč se ten zpěvák Dyk plete do hraní. Ti druzí se podivují, proč se ten herec Dyk plete do zpívání. Ti třetí se podivují, proč tomu Dykovi někdo dává příležitost hrát nebo zpívat. Zatímco Kotek si v seriálu Einstein svou humornou svéráznou polohu naše, zde veškerý humor tkví v užaslém pohledu, co je možné vyprodukovat za seriál a jakých kreací pod vlastní důstojnost jsou schopni se aktéři dopustit. ()

Zdarda 

všechny recenze uživatele

Hrozný, hrozný, hrozný… Vše špatné, co tu ostatní píšou, je bohužel pravda. Opravdu nechápu několikavteřinové hudební úryvky, které jsou některé více známější, popové, vážné, soundtracky a tak dále. Hlavně je jich během jednoho dílu asi 150 a v drtivé většině jsou naprosto mimo. Tvůrci to asi viděli někde v zahraničí nebo co (mrk mrk). ()

Reklama

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Série 1 - Kdo by nechtěl takového učitele, když studoval na střední škole - relativně poutavé pojetí výuky, sympaťák, neváhá se poprat při řešení problémů svých i svých žáků. Kantor ideál řeklo by se :) Mě bohužel tajtrdlíkování učitele Marka Vlčka po čase začalo nudit a místy mi lezlo už na nervy. Dyk je sice sympoš, ale všeho moc škodí. Oceňuji, že se seriál dotknul i vážnějších témat a problémů, se kterými se dnešní mládež setkává poměrně častěji než kdysi dávno moje generace. Ovšem jak asi dopadne ono jiskření mezi hlavním duem je jasné asi každému, že se nějak všechno na konci jednotlivých dílů vyřeší a uzavře je taky jasné, že se v seriálu místy zasmějete a místy kroutíte hlavou také. Další průměrný seriál, který zapadne, ale své pravidelné diváky si v premiéře určitě našel. Jen nevím, kolik lidí si jej pustí znovu, případně na něj bude koukat v tv, když jej bude opakovat nějaká odnož TV Nova. Editace po Sérii 2 - Jiskření mezi hlavním duem přešlo k jejich vzájemnému soužití, k neustálým hádkám a usmiřování. Chvíli se to dalo vydržet, ale potom už to bylo příliš dlouhé a o ničem. Bohužel, příběhy studentů, které mě v 1. sérii hodně bavily, jsou ve 2. sérii hodně osekané, prakticky úplně v pozadí. Vlček už skoro neučí (za celou sérii tak max 10 minut celkem), řeší pouze svým stylem některé problémy a hlavně svůj vztah s Beránkovou. Z otevřeného konce lze usuzovat, že nás čeká min. jedna další série. Snad bude lepší než ta druhá. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Na tu bídu, co televize Nova ve své seriálové produkci nabízí, se Pan profesor s Vojtou Dykem v titulní roli celkem povedl. Původní německou předlohu Der Lehrer ani slovenskou adaptaci Pán profesor jsem neviděla, takže nejsem zatížená potřebou srovnávat. S jistotou však mohu říct, že jsem se při sledování příběhů osazenstva jednoho průměrného tuzemského gymnázia docela dobře bavila. Některé epizody byly sice trochu slabší, nicméně jako oddechovku na večer, u které se nemusí moc přemýšlet, to beru všema deseti. Druhá série je však bohužel jen slabým odvarem té první. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to vypadalo na konečně jiný seriál, který bude hlavně sranda. Postupem času začalo být poněkud nudné, jak hlavní postava dělala furt ty samé chyby. Moc uvěřitelné nebyly ani některé problémy těch studentů. Nakonec té srandy teda moc nebylo, spíš jsem měl dojem jakési morální výchovy. Je to škoda, protože námět není špatný, dobře zvolená hudba, skvěle zahráno. 2. série je bohužel ve stejném duchu. ()

Galerie (1 322)

Zajímavosti (9)

  • Lokace školy se ve druhé sérii změnila. Nově se exteriéry natáčely u Soukromé střední školy a základní školy (1. KŠPA) v pražské Libni. V ději je přemístění celého gymnázia okrajově zmíněno v první epizodě. (Bernyz)
  • Jedná se o adaptaci německého seriálu Der Lehrer (od r. 2009). Na základě stejné licence vznikl i slovenský Pán profesor (od r. 2020). (Bernyz)

Reklama

Reklama