Sorority House Massacre

Marc Reshovsky

Ron Diamond

Jeff Wishengrad
  • Slasher

Nepovedený atmosferický slasher. Z úvodu to vypadalo slibně (částečně i díky ústřednímu hudebnímu motivu), ale bohužel. Jedná se vlastně o druhořadou vykrádačku HALLOWEENu - bratr utíká z blázince, aby dokončil co jako malý začal... tedy vyvraždil celou svoji rodinu. K tomu už mu zbývá jen skalp své sestry, no a právě ta je překvapivě hlavní hrdinkou filmu. Ještě než se ti dva setkají na domácí půdě, zdají se holce různé noční můry (tady zase ELM STREET) a podobně. Vrah je necharismatický a bez masky - chyba. Druhá zásadní chyba - na rok 1986 ne moc uspokojující vraždy. A třetí - až moc nudy v kombinaci s blbostí obětí. Není to úplná nezáživná katastrofa, ale ani nic, co by se mi pozitivně zapsalo do paměti. (stopáž hodnocené verze: 01:13:59)(9.3.2009)

• Zayl

Existuje dobrý důvod, proč tenhle slasher patří mezi ty méně známé kousky. Nevyniká totiž v ničem. Nicméně malou zajímavostí může být velká příběhová podobnost s 'HALLOWEENEM'. Od té se sice dá oprostit, ale rozhodně nepočítejte s obdobnou kvalitou, jelikož Sorority House Massacre trpí nepoměrně horším zpracováním. Počínaje vrahem bez masky, přes špatné vraždy, a žalostnými herecký výkony konče. I když nic vyloženě neurazí, tak ve všech ohledech jde o podprůměr.(9.12.2013)

• Han22

Rozjezd další slasherové série. Sorority House Massacre mají sice nějaké psychologické pozadí a noční můry, ale to první je obšlehlé z Haloweenu a to druhé z Nočních můr. Mezi plusy bych zařadil občas pěkné kamerové nájezdy, mezi mínusy zbytek - nezajímavý zabiják, vypatlatné postavy, dlouhý rozjezd a naprosto nezáživné vraždy. Jo a vizáž hrdinky je taky obšlehlá z Haloweenu. Průměr až podprůměr.(22.6.2015)

Pod takhle beckovym nazvem ocekava divak tretirady slasher, jehoz jedinym ukolem bude hodinu a ctvrt nenudit. SHM ale neni jen tak obycejna vyvrazdovacka, vetsina filmu je vpodstate psychologicky horror a nutno rict, ze znacne povedeny. Rozhodne se s minimalnimi prostredky a jedinou dobrou hereckou podarilo vybudovat kvalitni atmosferu, pri ktere misty nepekne mrazilo. Nevim nakolik to souvisi s tim, ze reziserem je zena, coz je na poli slasheru rozhodne rarita. Mozna je to skoda, zensky pohled dokaze vec prijemne ozvlastnit. Zbytecne jsou obcasne "vtipy", ktere slusne rozjety pribeh tristiti a znehodnocuji. A nebojte, na ten masakr nakonec taky dojde.(18.7.2005)

• FMJ

Nuda co trvá skoro 74min.Sorority House Massacre to je nezajimávý příběch a strašný vraždy.podle mě film neobstál ani v roce 1987.Velkou část filmu je jen seznámení s příběhema nic se neděje a když už to vypadá po ůtěku z blázince,že by se mohlo něco dít tak zas nic,protože vraždy jsou nudné.SH Massacre bez masakru. 2%(29.1.2013)

• - Během časového rozmezí 13:50 až 13:55 si můžeme všimnout tzv. mikráku v pozadí, který je doslova nepřehlédnutelný. (Enemy No. 1)

• - Blondýnka na plakátu je herečka Suzee Slater. (Fenk)