Squadra antifurto

Cop in Blue Jeans

The Cop in Blue Jeans

Akční

Itálie, 1976

Druhý film v pořadí ze série filmů s komisařem Nicolaiem Giraldim. Zde se Bruno Corbucci vytáhl, film se mi líbil daleko víc než jednička, lví podíl na tom měl hlavně vtipný, hláškující, ale když už to muselo být, patřičně tvrdý Tomas Milian v hlavní roli neodolatelného komisaře. Milianův charakter je prostě úžasný, více excentrický než v prvém dílu, co scéna to nový oblek, občas poněkud extravagantní, ale vždy mu to prostě seklo, borec každým coulem, tahák na baby. Film je sám o sobě dost nevyrovnaný, spiknutí je slabší, nečekejte žádnou velkou akci a násilí, určitě tu nehledejte typický příklad akčního a násilného poliziesca, to musíte do jiných starších filmů, třeba zrovna u Miliana. První půle byla slabší, v druhé se to ale dost rozjelo, nechyběly některé žánrové atributy (přestřelka, autohonička, nějaké to násilí). Nejlepší část ale přišla jednoznačně v úseku, kdy se Milian vydal do New Yorku po stopě darebného amerického obchodníka (Robert Webber). Jeho údiv z tohoto města neměl chybu, poté setkání s přítelem policajtem, obtěžování nějakým dementem (skvělý Taylor Mead), romantická pasáž s černoškou, jízda na motocyklu skrz velké okenní sklo baráku, kdy Milian na motorce přistál u stolu kde se zrovna něco slavilo, poté vytrhl zrovna připíjejícímu hostu sklenku, sám se napil a zas barákem odjel. To se prostě musí vidět..+ hlášky, hlášky, hlášky. Toto je velmi zábavná italská oddechová krimi komedie, která těží jednoznačně nejen z komického Milianova potenciálu. Už se těším na další díl, já se bavil..(19.6.2010)

Dlho som nevedel o rozsiahlej poliziotteschi serii "Squadra Antiscippo, Antifurto....." kde Tomas Milian /Velka Prestrelka, Bandite V Milane, Tepepa, Vamos a Matar Companeros/ hra komisara Niccolo Giraldiho. A rezisera Bruna Corbucciho som poznal len vdaka Supercops of Miami - coz bol jeden z jeho poslednych filmov. kazdopadne Milian aj s ostatou slamou na hlave /pardon, to mi zase uslo, chcel som napisat obrovskymi vlasmi/ filmu suverenne kraluje a s odstupom x rokov po Milianovej smrti si myslim, ze to bol aj velmi dobry herec. Na Poliziotteschivsak trochu viac dialogov nez je treba, akcia a nahanaciek dost malo. Prvu polku filmu treba prezit, deje sa tam toho fakt malo, da sa povedat minimum. Jo, Karel ma pravdu to sou scenou na motorke a na stole, to bolo dobre, sam som sa bavil na tom. Este bol na urovni aj taliansky herec Nello Pazzafini /Trojuhelnik mafie, Salamandr a Dvojnici/. Zvysok hercov som uz potom nepoznal a to vo filmovej Italii mam slusny prehlad. Kazdopadne nepravom zabudnute poliziotteschi, len pre skalnych fandov zanru, dnes uz suverenne vladne mainstream /kapitan banglades, Tchory, Evendzersy atd atd/, coz je skoda . 70 %(5.3.2019)