Nebezpečná hra na vojáky

Toy Soldiers

Hra na vojakov

Akční / Drama

USA, 1991, 112 min

Teroristická skupina přepadne internátní školu a skupina chlapců se rozhodne se jim postavit. V originále je snímek nazván 'Toy Soldiers’ tedy 'Vojáčci’ což naznačuje pouhopouhou odlehčenou filmovou zábavu. Děj je napsán cíleně pro mladé diváky a tak atmosfericky podle toho vypadá. V hrdinství a akčnosti se netlačí na pilu a vše se vyvíjí pokojně, plynule a hlavně srozumitelně. A tak je namístě nemalé množství klišé a podivností, nad kterými nechává rozum stát, ale jako odpočinkový nenáročný snímek funguje dobře. V rámci tématu se dá snímek zařadit vedle obdobných dle šablony filmového hitu 'Smrtonosná past’.(16.5.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,073,942Tržby Celosvetovo $-(15.4.2010)

ak by som toy soldiers videl vo svojich skorych -nastich rokoch asi by mi od nadsenia vybuchla hlava. pribeh ma vsetko co sa mlademu chalanovy musi pacit, priatelstvo, nebezpecie, akciu a rozne napady ako vychcat s teroristami. chvilu to trva kym sa film riadne rozbehne a bol som prekvapeny i faktom ze to nie je az tak prilis akcne, ale skorej sa to snazi byt uveritelne takze sa nedockame scen kde skolaci likviduju teroristov samopalmi. andrew divoff ako vodca kolumbijskych teroristov je skvely a skoda ze viac priestoru nedostal r. lee ermey (ktory sa na platne mihne maximalne len na 5 minut), inak hlavny hrdinovia su spravny mix sympatakov a grazlov, takze nikdo nezacne extra liezt na nervy...(12.5.2013)

Roku 1991 se zjevila standardně obsazená a překvapivě solidní podívaná, která vznikla v režii nezkušeného Daniela Petrieho Jr. a za asistence naopak zkušeného scénáristy Davida Koeppa jako dobrodružné drama (o jedné teroristické intervenci), které se to pokusilo roztočit jako za starých časů. Slušně odsýpající snímek má trumfy i za kamerou (hudební skladatel Robert Folk – série Policejních akademií, navíc hvězdný střihač Michael Kahn – letitý Spielbergův spolupracovník).(8.5.2008)

"Tak co? Chtěl vědět, proč mám dak hrozný chování. Vyrazil Tě? Ne, budu mejt nádobí do konce semestru. To je dobrý, mohlo to bejt horší. To jo, mohl mi taky rozsekat koleno kladivem!!!" Mám obrovskou slabost pro tuhle partů "zlatejch dětiček" pod vedením (ještě vysekaného) S.Astina , který když dojde na nejhořší, umí ukázat "fakáče" prakticky komukoliv ať už se jedná o zásadového rektora Gosseta Jr. nebo "zjizveného" vůdce teroristů Elliota! Geniální námět, který je na svou dobu výborně zpracován, úžasná hudba a špičkové dialogy! Doporučení: sledujte s prvním českým dabingem!(26.1.2011)