poster

Kam tě den zavede

 • anglický

  Where the Day Takes You

Drama

USA, 1991, 105 min

 • freddy
  ***

  Během sledování filmu se mé názory docela měnily. Na začátku, asi po 10 minutách, jsem uvažoval, že to vypnu. Neorientoval jsem se v postavách, neorientoval jsem se v ději, a k tomu jsem nestíhal číst titulky, jak rychle přeskakovaly. Ale dal jsem tomu ještě šanci a dobře jsem udělal. Byl jsem rozhodnut dát nějaké nízké hodnocení, ale druhá polovina filmu to zachránila. Děj se tam rozjel, bylo na co koukat a stálo to za to. Jinak dějově to docela ušlo, jakmile jsem se v tom začal orientovat. Natočit film o životě mladých lidí na ulici, to byl velmi dobrý nápad a velmi zajímavé téma, ale myslím, že se z toho dalo vydolovat ještě něco více. Každopádně celkově na mne ten film docela zapůsobil, a konec byl přímo úchvatný a nepředvídatelný. V hlavní roli zde zaujal Dermot Mulroney, o němž jsem měl před zhlédnutím tohoto filmu pochyby, protože ho znám jen z romantických komedií, ale role vůdce jakési party lidí žijící na ulici mu náramně sedla a podal naprosto přesvědčivý výkon. A potom mne velmi zaujal Balthazar Getty, kterého jsem před tímto filmem neznal a který svou postavu jménem "Little J" ztvárnil s přehledem. Ale i ostatní herci byli vcelku přesvědčiví. Vychází mi z toho průměr, takže to je za tři hvězdičky.(8.8.2008)

 • Dudek
  *

  Až příliš nudné a nezajímavé. Snaha tvůrců o realičnost a dokumentární dojem je pouze na škodu, neboť se jim nedaří dost názorně ukázat jak je život feťáka těžký. Děti ulice se zde potýkají s nedostakem peněz, vlastními závislostmi a dalšími okolními vlivy, přičemž divák je ochuzen o jakkýkoli prožitek, náznak bezmoci. Příběh samotný není natolik zajímavý aby dokázal diváka upoutat a to samé platí i o postavách. Vše působí příliš schématicky, jako předem naplánované což zabíjí celkovou atmosféru. Ať se na tenhle snímek podívám z jakékoli strany, nenalézám na něm nic hodného zapamatování.(25.8.2008)

 • Sarkastic
  ***

  Tak tenhle snímek byl pro mě docela zklamáním. Nebylo moc lehké se zorientovat v příběhu a v postavách, z nichž mě ani 1 neoslovila, herecké výkony byly průměrné (snad akorát Dermot trochu více vynikal), a tak jediné co mě trochu více zaujalo byl docela překvapivý konec a lepší hudba. Nemyslím si, že by snad neměl film větší potenciál, ale nebylo ho dostatečně využito (nevím, nejspíš to bude režisérem, producenty, scénáristy). Takhle mi to vychází na slabší průměr.(8.8.2008)

 • J.Connor
  ****

  Neobjektivní hodnocení přidávající minimálně 1* navíc si tento snímek zasloužil díky mé slabosti pro romantizaci životních lůzrů a lidí na okraji, Wax trax tričku Lary Flynn Boyle, oblíbenému songu, který film otevřel i zavřel a hlavně sympatické snaze o prevenci a výpověď . Je nutno poznamenat, že u snahy také zůstalo...(14.8.2008)

 • blackJag
  ***

  Drama o dětech ulice, na svůj tématický okruh zbytečně učesané. Špína, zaschlá krev, zvratky i nebezpečí vypadají strojeně a drsná póza tuto přízemní faleš ještě podtrhují. Ale je tu banda známých herců (někteří se jen mihnou v malých rolích - Slater, Arquette, Milanová) a to je s odstupem času vždy zábava sledovat. Svůj celovečerní debut si tu dokonce odbyla dnešní prvoligová filmová hvězda Will Smith. A z těch několika málo scén, kdy se ve filmu objeví jako beznohý vozíčkář, můžu říct, že ze všech postav vychází daleko nejlépe. 60%(5.11.2009)

 • - Will Smith v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace