Kam tě den zavede

Where the Day Takes You

USA, 1991, 105 min

• Dudek

Až příliš nudné a nezajímavé. Snaha tvůrců o realičnost a dokumentární dojem je pouze na škodu, neboť se jim nedaří dost názorně ukázat jak je život feťáka těžký. Děti ulice se zde potýkají s nedostakem peněz, vlastními závislostmi a dalšími okolními vlivy, přičemž divák je ochuzen o jakkýkoli prožitek, náznak bezmoci. Příběh samotný není natolik zajímavý aby dokázal diváka upoutat a to samé platí i o postavách. Vše působí příliš schématicky, jako předem naplánované což zabíjí celkovou atmosféru. Ať se na tenhle snímek podívám z jakékoli strany, nenalézám na něm nic hodného zapamatování.(25.8.2008)

Drama o dětech ulice, na svůj tématický okruh zbytečně učesané. Špína, zaschlá krev, zvratky i nebezpečí vypadají strojeně a drsná póza tuto přízemní faleš ještě podtrhují. Ale je tu banda známých herců (někteří se jen mihnou v malých rolích - Slater, Arquette, Milanová) a to je s odstupem času vždy zábava sledovat. Svůj celovečerní debut si tu dokonce odbyla dnešní prvoligová filmová hvězda Will Smith. A z těch několika málo scén, kdy se ve filmu objeví jako beznohý vozíčkář, můžu říct, že ze všech postav vychází daleko nejlépe. Hudba: Mark Morgan. 60%(5.11.2009)

Velmi silný námět o teen mládeži na ulici mi leckdy v něčem připomínal slabší odvar Mandragory. Těžká sociální dramata o odvrácené straně našich životů byla vždycky mou doménou. Větší počet dnes již pozapomenutelných hvězdiček (s vyjímkou Smithe, který zde debutoval) předvádí svůj nadstandard a celková atmosféra snímku byla víc než uspokojivá.(8.8.2008)

Kolébat se podobná individua na ulici, v uctivé vzdálenosti je obejdu. Feťáky hnusné, roznašeče žloutenky nemyté, ale ve filmu mi jich bylo skoro líto. Ty jediné hranolky, na které jim stačily peníze, vypadaly jako dvakrát recyklované. Dal bych přednost více „hnusným“ záběrům (třeba na jiné hranolky) před scénami „výslechovými“, jež se příliš nápadně snaží docílit dokumentárního efektu. Zábavné bylo sledovat všechny ty neobnošené mladé tváře, z nichž mi největší radost jako tradičně udělala Lara (tady navíc vypadá velmi „croftovsky“). 60%(9.8.2008)

Já nevim...nechtěl bych se pouštět do nějakejch hlubších rozborů i když tenhle film by si to asi možná zasloužil. Je pravda, že herecký výkony nejsou nejlepší, scénář ani režije neni stoprocentní, ale mě to prostě všechno dohromady dělá dobrej film. Navíc titulní píseň k tomu hlavně na konci sedí jak pr*el na hrnec(5.11.2009)

• - Will Smith v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)