Kam tě den zavede

Where the Day Takes You

USA, 1991, 105 min

• Dudek

Až příliš nudné a nezajímavé. Snaha tvůrců o realičnost a dokumentární dojem je pouze na škodu, neboť se jim nedaří dost názorně ukázat jak je život feťáka těžký. Děti ulice se zde potýkají s nedostakem peněz, vlastními závislostmi a dalšími okolními vlivy, přičemž divák je ochuzen o jakkýkoli prožitek, náznak bezmoci. Příběh samotný není natolik zajímavý aby dokázal diváka upoutat a to samé platí i o postavách. Vše působí příliš schématicky, jako předem naplánované což zabíjí celkovou atmosféru. Ať se na tenhle snímek podívám z jakékoli strany, nenalézám na něm nic hodného zapamatování.(25.8.2008)

Já nevim...nechtěl bych se pouštět do nějakejch hlubších rozborů i když tenhle film by si to asi možná zasloužil. Je pravda, že herecký výkony nejsou nejlepší, scénář ani režije neni stoprocentní, ale mě to prostě všechno dohromady dělá dobrej film. Navíc titulní píseň k tomu hlavně na konci sedí jak pr*el na hrnec(5.11.2009)

Tak tenhle snímek byl pro mě docela zklamáním. Nebylo moc lehké se zorientovat v příběhu a v postavách, z nichž mě ani 1 neoslovila, herecké výkony byly průměrné (snad akorát Dermot trochu více vynikal), a tak jediné co mě trochu více zaujalo byl docela překvapivý konec a lepší hudba. Nemyslím si, že by snad neměl film větší potenciál, ale nebylo ho dostatečně využito (nevím, nejspíš to bude režisérem, producenty, scénáristy). Takhle mi to vychází na slabší průměr.(8.8.2008)

Drama o dětech ulice, na svůj tématický okruh zbytečně učesané. Špína, zaschlá krev, zvratky i nebezpečí vypadají strojeně a drsná póza tuto přízemní faleš ještě podtrhují. Ale je tu banda známých herců (někteří se jen mihnou v malých rolích - Slater, Arquette, Milanová) a to je s odstupem času vždy zábava sledovat. Svůj celovečerní debut si tu dokonce odbyla dnešní prvoligová filmová hvězda Will Smith. A z těch několika málo scén, kdy se ve filmu objeví jako beznohý vozíčkář, můžu říct, že ze všech postav vychází daleko nejlépe. Hudba: Mark Morgan. 60%(5.11.2009)

Během sledování filmu se mé názory docela měnily. Na začátku, asi po 10 minutách, jsem uvažoval, že to vypnu. Neorientoval jsem se v postavách, neorientoval jsem se v ději, a k tomu jsem nestíhal číst titulky, jak rychle přeskakovaly. Ale dal jsem tomu ještě šanci a dobře jsem udělal. Byl jsem rozhodnut dát nějaké nízké hodnocení, ale druhá polovina filmu to zachránila. Děj se tam rozjel, bylo na co koukat a stálo to za to. Jinak dějově to docela ušlo, jakmile jsem se v tom začal orientovat. Natočit film o životě mladých lidí na ulici, to byl velmi dobrý nápad a velmi zajímavé téma, ale myslím, že se z toho dalo vydolovat ještě něco více. Každopádně celkově na mne ten film docela zapůsobil, a konec byl přímo úchvatný a nepředvídatelný. V hlavní roli zde zaujal Dermot Mulroney, o němž jsem měl před zhlédnutím tohoto filmu pochyby, protože ho znám jen z romantických komedií, ale role vůdce jakési party lidí žijící na ulici mu náramně sedla a podal naprosto přesvědčivý výkon. A potom mne velmi zaujal Balthazar Getty, kterého jsem před tímto filmem neznal a který svou postavu jménem "Little J" ztvárnil s přehledem. Ale i ostatní herci byli vcelku přesvědčiví. Vychází mi z toho průměr, takže to je za tři hvězdičky.(8.8.2008)

• - Will Smith v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)