• sud
  **

  Je to škoda, ale film mě zklamal. Námět snímku je kvalitní, ovšem režie je k uzoufání nudná. Ani herci nepředvádějí, co umí. Kdyby se Jiří Adamíra s Iljou Prachařem do svých rolí více ponořili, mohl z toho být herecký koncert. Takto pouze drží krok, ale přesto jsou jediní, kvůli kterým se na tento film podívat. Tato detektivka naruby se moc nepovedla.(20.6.2007)

 • blackrain
  ***

  Detektivka je to podprůměrná a chvilkami k nedokoukání. Ale na druhou stranu je tu pár charismatických herců, jako třeba Adamíra, Prachař a se zajímavých hereček, třeba Regina Rázlová. Kvůli nim jsem obětovala svůj čas a shlédla tuto kriminálku. Ovšem, jednou stačilo. Nebudu se k ní vracet. Vylidněné město působilo poněkud zvláště a zlověstně zároveň.(22.7.2012)

 • woody
  *

  K uzoufání nudná kriminální nuda bolševického udavače Brynycha. Zapamatovatelné snad jen tím, že se finále odehravá na pozadí velkého českého unikátu - akci "Více uhlí pro všechny!".To jest likvidace vzácného středověkého Starého Mostu.Tudíž uvidíme vybuchjící domy a velice napínavé hledání Adamíry...Ale Adamíra vás nezajímá a právě implodující stavby jsou vzácné secesní domy z 19. století...Tolik pěkných detektivek, ale tuhle budou celkem často opakovat...(18.2.2006)

 • petaspur
  ***

  Detektivka je to zcela podprůměrná. Mnohem zajímavější je sledovat prchajícího zástupce pracující inteligence, který se mylně domnívá, že zabil svou ženu. Snaživí eSeNBáci chvátají po jeho chladnoucí stopě s úmyslem shrábnout odměnu za dopadeného vraha a po soudní pitvě manželky už jen proto, aby mu popřáli "Upřímnou soustrast" dříve, než sám rovněž skoná.(11.12.2009)

 • tulen12345
  ****

  Tuhle zajímavou kriminálku bohužel kazí velmi pomalý nájezd a dost táhlá první půlhodina filmu. Mimo hodně netypického příběhu o starém opuštěném člověku, který se po nalazení mrtvého těla své ženy domnívá, že je vrahem, film vyzdvihuje fantastický výkon Jiřího Adamíry v hlavní roli. Zaujme velmi poutavá hudba Orchestru Ladislava Štaidla se "sladkým" vokálem Jitky Zelenkové a pestré flashbacky se vzpomínky hlavního hrdiny na mládí. Kromě pana Adamíry ještě stojí za zmínku v menší roli psychologicky zajímavé postavy Vladimír Brabec, trochu si odskočiv při filmování Případů majora Zemana (1974-79). Pak jsou tady naprostou senzací pasáže s partou malých kluků a všechny scény z opuštěných barabizen a "bordelu" na odstřel, které vrcholí mrazivou ozvěnou úředních výkřiků a téměř dokumentárními záběry na asanaci starých baráků Starého Mostu. Pěkný snímek :-)(18.3.2017)

 • - Filmovanie prebiehalo v Moste. (dyfur)

 • - Natáčelo se také v Kokořínském Dole. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Scéna, kdy se Ing. Trojan (Jiří Adamíra) koupe v řece, byla natáčena v Bechyni pod mostem, který je znám jako Bechyňská duha. (Paganus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace