• petaspur
  ***

  Detektivka je to zcela podprůměrná. Mnohem zajímavější je sledovat prchajícího zástupce pracující inteligence, který se mylně domnívá, že zabil svou ženu. Snaživí eSeNBáci chvátají po jeho chladnoucí stopě s úmyslem shrábnout odměnu za dopadeného vraha a po soudní pitvě manželky už jen proto, aby mu popřáli "Upřímnou soustrast" dříve, než sám rovněž skoná.(11.12.2009)

 • Radko
  **

  Niektoré filmy z obdobia rokov 1969 - 1989 vystihli atmosféru Česko-Slovenska tých rokov. Zrejme však išlo o čaro nechceného. V časoch povinnej zamestnanosti a plánovaného hospodárstva bolo veľmi častým javom vydávanie energie na prácu, ktorá nemala takmer žiadny zmysel a význam. Tento prístup sa odrazil v postupoch kriminalistov, stíhajúcich muža, aby mu oznámili, že žiadny zločin nespáchal. Namiesto riešenia ozajstných mordov. Na ničenie historickej pamäte poukazuje demolácia mesta, ustúpiaceho ťažobným mechanizmom. Odťažité správanie, drobné výsmechy z inakosti iných a všetko vykonávané s podivným nezáujmom, apatiou je nakoniec vidieť u všetkých zúčastnených i v samotnej režijnej práci, postrádajúcej šmrnc a čosi, čo by úroveň filmu pozdvihlo kamsi vyššie. Pretože absurdný námet na to má. Spracovanie žiaľ uviazlo v akejsi guľášovej konzerve, vyrobenej v Husákovej ére..(18.4.2013)

 • sud
  **

  Je to škoda, ale film mě zklamal. Námět snímku je kvalitní, ovšem režie je k uzoufání nudná. Ani herci nepředvádějí, co umí. Kdyby se Jiří Adamíra s Iljou Prachařem do svých rolí více ponořili, mohl z toho být herecký koncert. Takto pouze drží krok, ale přesto jsou jediní, kvůli kterým se na tento film podívat. Tato detektivka naruby se moc nepovedla.(20.6.2007)

 • Drom
  **

  První polovina filmu je docela obstojná, i přes jaksi podivné scény a jejich skladbu, druhá se pak definitivně rozpadá a vše vrcholí s upoceným úsilím ve scenérii starých barabizen historické části města Most. Nebýt vždy charismatického Jiřího Adamíry, který bez váhání vystřihne noblesního gentlemana i ošoupaného blázna, mávl bych nad tím rukou, protože to neměl šanci zachránit ani obstojný fízl Ilja Prachař a už vůbec jeho poskok Jiří Lábus, kterého k policii vzali asi jen kvůli naplnění stavů. O dalších postavičkách nemá cenu mluvit. Ani dámské role, značně okleštěné a vlastně vedlejší, nebyly žádnou perlou a veškeré snažení zastrešují někdy vyloženě slabé dialogy neoriginálních scén. Závěrečné drámo pak dosti trapně končí tuhle nemastnou polívku a přitom stačilo, aby z toho baráku Adamíra skočil a alespoň ten poslední hlt mohl být okořeněn.(9.8.2014)

 • Master19
  ***

  Dosti bizarní kriminálka. Kapitán Trautmberk hledá Adamíru, aby mu řekl, že není vrah, což si on omylem myslí a utíká. Takoví byli kapitáni STB hodní... Adamíra si pro svůj úkryt zvolí opuštěnou budovu na náměstí starého Mostu, což není zrovna praktické, protože zrovna probíhá demolice tohoto prostoru. Naštěstí ho najde Osvald, který si tam s kámošema staví formuli. Nudu druhé poloviny příběhu ozvláštňují autentické záběry demolice starého Mostu, kvůli kterým stojí tento film za shlédnutí. Jinak ne.(4.2.2017)

 • - Scéna, kdy se Ing. Trojan (Jiří Adamíra) koupe v řece, byla natáčena v Bechyni pod mostem, který je znám jako Bechyňská duha. (Paganus)

 • - Natáčelo se také v Kokořínském Dole. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Filmovanie prebiehalo v Moste. (dyfur)