Tuhle zajímavou kriminálku bohužel kazí velmi pomalý nájezd a dost táhlá první půlhodina filmu. Mimo hodně netypického příběhu o starém opuštěném člověku, který se po nalazení mrtvého těla své ženy domnívá, že je vrahem, film vyzdvihuje fantastický výkon Jiřího Adamíry v hlavní roli. Zaujme velmi poutavá hudba Orchestru Ladislava Štaidla se "sladkým" vokálem Jitky Zelenkové a pestré flashbacky se vzpomínky hlavního hrdiny na mládí. Kromě pana Adamíry ještě stojí za zmínku v menší roli psychologicky zajímavé postavy Vladimír Brabec, trochu si odskočiv při filmování Případů majora Zemana (1974-79). Pak jsou tady naprostou senzací pasáže s partou malých kluků a všechny scény z opuštěných barabizen a "bordelu" na odstřel, které vrcholí mrazivou ozvěnou úředních výkřiků a téměř dokumentárními záběry na asanaci starých baráků Starého Mostu. Pěkný snímek :-)(18.3.2017)

Stíhán a podezřelý. Dva kriminalisté pomalinku sledují člověka, který prchá napříč republikou. Je nemocný, ve stavu hraničícím se šílenstvím a stop nechává více, než slon v porcelánu. No ale co, ukryje se v demolovaném Mostě a až tam ho najdou. Ne ale kriminalisté, ale banda dětí. Jako kriminálka je film naprostá blbost. Dialogy jsou více než vypečené, můj obvzlášť oblíbený je rozhovor patologa s kriminalistou. Také Přeučil a "Ládínek" Svoboda jsou fascinující. Lábus funguje jen jako ozvěna a občasný rádoby komik, ostatní jsou jen do počtu. Vyčnívá snad jen Adamíra a to také jen v některých scénách. Film má ovšem neskutečně hypnotickou atmosféru, vytvářenou paradoxně levnými, až civilními prostředky a závěrečné finále, něco mezi apokalypsou a surrealismem, je působivé. Žluto-bílé volhy VB ve zničeném Mostě a zkreslené výkřiky "Trojane, vyjděte z úkrytu, nic jste nespáchal", to je opravdu síla. Moje malé české guilty pleasure.(30.8.2011)

Jako detektivka tento film příliš nefunguje, obzvláště, když se vlastně ani nestal zločin. Takže sledujeme nudné pátrání p uprchlíkovi, s několika retrospektivami. Mnohem zajímavější je závěrečná část filmu, kdy sleduji s lítostí v duši nenávratné zničení historického města s mnoha unikátními stavbami...ale když republika potřebovala uhlí, dříve se lidí nikdo na jejich názor neptal.(22.11.2015)

Detektivka je to podprůměrná a chvilkami k nedokoukání. Ale na druhou stranu je tu pár charismatických herců, jako třeba Adamíra, Prachař a se zajímavých hereček, třeba Regina Rázlová. Kvůli nim jsem obětovala svůj čas a shlédla tuto kriminálku. Ovšem, jednou stačilo. Nebudu se k ní vracet. Vylidněné město působilo poněkud zvláště a zlověstně zároveň.(22.7.2012)

• dobytek

Bodrej fízl Ilja Prachař se snaží vypátrat Adamíru, aby mu oznámil, že žádnej trestnej čin nespáchal. Trochu divnej námět na kriminální film. Jak už tady napsali ostatní, nejzajímavější na tom filmu jsou asi záběry z vylidněnýho Starýho Mostu před demolicí. To mělo nějakou atmosféru. Jinak mě to moc nebavilo a to mam většinou starý český kriminální filmy rád. Ještě mě teda rozesmál Petr Svoboda s vizáží homobuzny.(24.4.2011)

• - Filmovanie prebiehalo v Moste. (dyfur)

• - Natáčelo se také v Kokořínském Dole. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Scéna, kdy se Ing. Trojan (Jiří Adamíra) koupe v řece, byla natáčena v Bechyni pod mostem, který je znám jako Bechyňská duha. (Paganus)