• sud

Je to škoda, ale film mě zklamal. Námět snímku je kvalitní, ovšem režie je k uzoufání nudná. Ani herci nepředvádějí, co umí. Kdyby se Jiří Adamíra s Iljou Prachařem do svých rolí více ponořili, mohl z toho být herecký koncert. Takto pouze drží krok, ale přesto jsou jediní, kvůli kterým se na tento film podívat. Tato detektivka naruby se moc nepovedla.(20.6.2007)

Detektivka je to podprůměrná a chvilkami k nedokoukání. Ale na druhou stranu je tu pár charismatických herců, jako třeba Adamíra, Prachař a se zajímavých hereček, třeba Regina Rázlová. Kvůli nim jsem obětovala svůj čas a shlédla tuto kriminálku. Ovšem, jednou stačilo. Nebudu se k ní vracet. Vylidněné město působilo poněkud zvláště a zlověstně zároveň.(22.7.2012)

• woody

K uzoufání nudná kriminální nuda bolševického udavače Brynycha. Zapamatovatelné snad jen tím, že se finále odehravá na pozadí velkého českého unikátu - akci "Více uhlí pro všechny!".To jest likvidace vzácného středověkého Starého Mostu.Tudíž uvidíme vybuchjící domy a velice napínavé hledání Adamíry...Ale Adamíra vás nezajímá a právě implodující stavby jsou vzácné secesní domy z 19. století...Tolik pěkných detektivek, ale tuhle budou celkem často opakovat...(18.2.2006)

Detektivka je to zcela podprůměrná. Mnohem zajímavější je sledovat prchajícího zástupce pracující inteligence, který se mylně domnívá, že zabil svou ženu. Snaživí eSeNBáci chvátají po jeho chladnoucí stopě s úmyslem shrábnout odměnu za dopadeného vraha a po soudní pitvě manželky už jen proto, aby mu popřáli "Upřímnou soustrast" dříve, než sám rovněž skoná.(11.12.2009)

Tuhle zajímavou kriminálku bohužel kazí velmi pomalý nájezd a dost táhlá první půlhodina filmu. Mimo hodně netypického příběhu o starém opuštěném člověku, který se po nalazení mrtvého těla své ženy domnívá, že je vrahem, film vyzdvihuje fantastický výkon Jiřího Adamíry v hlavní roli. Zaujme velmi poutavá hudba Orchestru Ladislava Štaidla se "sladkým" vokálem Jitky Zelenkové a pestré flashbacky se vzpomínky hlavního hrdiny na mládí. Kromě pana Adamíry ještě stojí za zmínku v menší roli psychologicky zajímavé postavy Vladimír Brabec, trochu si odskočiv při filmování Případů majora Zemana (1974-79). Pak jsou tady naprostou senzací pasáže s partou malých kluků a všechny scény z opuštěných barabizen a "bordelu" na odstřel, které vrcholí mrazivou ozvěnou úředních výkřiků a téměř dokumentárními záběry na asanaci starých baráků Starého Mostu. Pěkný snímek :-)(18.3.2017)

• - Filmovanie prebiehalo v Moste. (dyfur)

• - Natáčelo se také v Kokořínském Dole. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Scéna, kdy se Ing. Trojan (Jiří Adamíra) koupe v řece, byla natáčena v Bechyni pod mostem, který je znám jako Bechyňská duha. (Paganus)