Reklama

Reklama

Hra na vraha 4

(neoficiální název)
  • Kanada Prom Night IV: Deliver Us from Evil
všechny plakáty

Obsahy(1)

Opět nastala noc vyhlášení královny plesu. Ne všichni jsou však uvnitř dění, namísto toho se oddávají v temných koutech sexuálním radovánkám. To se stane některým z nich osudným, nebot´ v okolí začne té noci vraždit křížem se zašpičatělým hrotem nebezpečný, ďáblem posedlý maniak. Hlavní hrdinka příběhu Meagan (Nikki De Boer) mu brzy stane tváří v tvář... (Croma)

(více)

Recenze (15)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý díl Maturitního plesu opouští motiv démonické mrchy Mary Lou a vydává se vlastní cestou. A nutno říct, že na rozdíl od minulého komediálního průseru se podařilo vybudovat minimálně velmi slušnou temnou atmosféru. Vraždící kněz má své charisma navzdory nepříliš štastně zvolenému hereckému představiteli. Jonas Carver s culíkem víc než cokoliv jiného připomíná spíš nasraného indiána než fanatického černoprdelníka. Škoda však, že budování oné atmosféry je téměř jediným a trošku přetaženým pozitivem a film zejména ve střední pasáži, tedy při mírně rozvleklém sledování obětí, nudí. Horší je to i s hereckým obsazením, chlapci a děvčata jen jakž takž ochotničí, naštěstí se však neutopíme v pokusech o sofistikované dialogy a posledních dvacet rozběsněných vražedných minut konečně potěší oko krvemilovo. Povedený průměr. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Čtyřka je překvapivě nejlepším dílem série. Žádná Mary Lou, ani hra na vraha, máme tady opět zbrusu novou story. (tedy, určitá pojítka s Prom Night 1 až 3 by se našla - př. připití si na Jamie Lee Curtis, vystrčení zadku na Hamilton High a právě probíhající maturitní ples, rok 1957, nebo varovný telefonát) Kněz posedlý satanem se chopí kříže a jde s ním popravit v autě se tulící páreček. Poté je pár desítek let držen v místním kostele, kde do něj pravidelně něco vpichují, aby to zlo v něm udrželi na uzdě. Jenže tak zákonitě nevydrží věčně... A když po svém útěku dorazí domů, do bývalého kláštera, čeká už tam na něj partička šukajících teenagerů./ Tenhle díl je taky nejvíc slasher. Vrah - Father Jones - je dá se říct takový cikán s culíkem, ale určitá dávka charismatu mu nechybí. Škoda, že mu oholili ten plnovous, s ním to mohlo být o dost lepší. Ještě je trochu trapný, že za 30 let vůbec nezestárnul... No vraždy nejsou nijak zvlášť zapamatováníhodné, ale ani špatné, v pohodě je onen kříž, kterým se zabíjí. Tak tedy, jak se říká - to nejlepší na konec! Přejdu teď k hodnocení SÉRIE: Z mého pohledu kvalita stoupala díl od dílu. Jednička slabá a nudná, zastaralá. Dvojka a trojka už vsadily na nadpřirozeno, humor a takovou tu disko šťávu osmdesátých let, obojí hodnotím 'jakž takž trojkou'. No a konečně, čtyřka dopadla nejlépe, s dobrými 3*. Jako série ale hodně šedý průměr, nedoporučuji asi nikomu jinému, než hardcore fandům vyvražďovaček - a i ti budou pravděpodobně spíše zklamáni. ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Počiatočné náznaky toho, že v štvrtom Prom Nighte by mohlo ísť o posadnutosť diablom, exorcizmus či skrytú kritiku cirkvi sú klamlivé. Nižší bodycount, nezaujímavý záporák, implicitné vraždy, väčšina dialógov sú žvásty študentov, riešiacich typické teenagerské problémy, z 99% sa týkajúcich sexu a možností ako sa čo najlepšie zabaviť... tak ako napísal už helljahve, Deliver Us from Evil nie je nič menej nič viac, než tuctový slasher, akých boli natočené desiatky. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušný slasher z kanadské série tentokrát o knězi posedlém Ďáblem. A tady mi právě nesedělo, jak pronásledoval zamilované a souložící páry. Ďábel byl (nebo je) pro smilstvo všemi deseti, ne? Tohle bylo fakt divné... Jinak místy velmi dobrá atmosféra, škoda ukecaných pasáží. Pěkná kamera je nejlepší, když snímá noční kostely za doprovodu výborné hudby. Obavy jsem měl z trapného klišé, kdy přežije děvečka, co to otci s Ďáblem v těle nandá... Občas se pozastavíte nad nelogičnostmi - běhám po domě naboso tak dlouho, až si rozřežu nohy, mám sice v ruce nabitou zbraň, ale stále vyčkávám, až je pozdě, místo přepadení maniaka ze zálohy před ním neustále někam utíkám...ale na druhou stranu jsem se až tak nenudil. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Abych pravdu napsal, moc mě to nebavilo. Tvůrci opustili docela fungující koncept předešlých dvou dílů a zkusili zase něco novýho. Bohužel, kněz posedlý ďáblem do série žádnou inovaci nepřinesl, natož nějakou pořádnou hororovou zábavu. Zabiják v klerice se skutečně odváže až v poslední čtvrthodince, kde drtí hlavy svým obětem, do té doby ale škrtí telefonním šňůrou a nebo morduje úplně off screen. Jeho vražedný pohnutky jsou taky úplně na hlavu, takže když se odprostim od hnidopišství, zbude jen místy slušná atmoška, osm mrtvých a jeden pár výstavních koz. Takže pro mě je toho tentokrát málo. Jo a minutáž je tu dost přestřelená: snímek ve skutečnosti trvá klasickou hodinku a půl. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama