poster

Černá Carmen Dorothy Dandridge (TV film)

 • USA

  Introducing Dorothy Dandridge

Drama / Životopisný / Romantický / Hudební

USA, 1999, 120 min

 • kaylin
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale tohle je takový klasický biografický film, kde jde hlavně o to, aby nikdo nebyl moc uražen. Hraje se na to, že nějaké skutečně drsné scény jsou krátké, anebo jen v náznaku, všechno je na hercích a na tom, že je to podle skutečných událostí. Není to špatné, ale prostě jen průměrné.(20.12.2014)

 • kleopatra
  ****

  Halle Berry ve svém hysterickém projevu při přebírání Oscara za Ples příšer vzdala hold všem černým herečkám, které nikdy na toto ocenění nedosáhly, ač by si to zasloužily. Mezi jmenovanými byla i žena, kterou pár let před tím sama v tomto filmu ztvárnila. Žena, která se mohla ubytovat v hotelu pro bílé, ale nesměla se vykoupat s hotelovém bazénu - na vrcholu slávy.(2.9.2005)

 • danecek24

  57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - cena (1) - *Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Halle Berry + nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Klaus Maria Brandauer(10.3.2009)

 • Falcor
  ***

  Halle Berry zde, těsně před jejím zrozením se filmovým masám, ztvárnila hořkou černou cestu slávy černošské US hvězdy 50. let, jež zpívala a hrála po boku takových lákadel, jako byl S. Poitier nebo G. Kelly, a která byla první černou herečku nominovanou na oskara. Berry, první černá (vlastně dnes afroamerická) držitelka Oscara za hlavní roli, byla pro tuto roli snad jediná možná "volba", a to nejen díky fyzické podobě (ta Dorothy byla rovněž kočka), ale i kvůli podobnosti některých jejich životních epizod. Je již jná doba a Halle Berry to má dnes mnohem jednodušší, takže jen doufám, že se toto občasné třeštidlo dožije vyššího věku než Černá Marylin, kterou však výborně zahrála, na TV film nadstandartně.(23.10.2005)