Zločiny podle Mary Higgins Clark: Patříš jen mně

(TV film)
  • Česko Patříš jen mně (více)

Atraktivní a poněkud svéhlavá psycholožka, dr. Susan Chandler, má svou úspěšnou rozhlasovou poradnu, kde řeší především otázky osamělých žen. Když některé z jejích posluchaček záhadně zmizí a později jsou nalezeny brutálně zavražděny, pustí se do pátrání s pomocí kolegy psychologa, doktora Richardse, a milionáře Aidana Masterse. Zjistí, že šlo o několik bohatých žen, které měly jedno společné, všechny se přihlásily k pobytu do různých luxusních hotelů pro "osamělá srdce". Vydá se po stopách jedné z obětí a doufá, že se jí podaří proniknout do případu stejně jako do světa luxusních letovisek pro osamělé natolik, aby dokázala poradit a především varovat své posluchače. Její pátrání nabere nečekaně dramatickou podobu v okamžiku, kdy se jí nečekaně podaří objevit klíč k nalezení totožnosti vraždícího svůdce. Současně si totiž ke své hrůze uvědomí, že vraha nejen zná, ale že se má sama stát jeho další obětí. (oficiální text distributora)

Brouk

Lesley-Anne Down je vizuelně mimořádně zajímavá v jakémkoliv věku, ale tohle bylo co? Apríl? Vždyť je říjen... :-( ()

July

Když jsem v jedenácti začínala s četbou detektivek, objevila jsem M. H. Clarkovou. Brzy jsem poznala, že ač píše řemeslně dobře, hlavní hrdinka je pokaždé skoro stejná - a o pachateli platí totéž, čímž pojem detektivka bohužel ztrácí smysl. Obvykle jsem byla schopná v jejích románech nalézt vraha už dávno před půlkou knihy (a některé nebyly úplně tenké). Nejsou špatné, ale ani výjimečné. O filmu mohu říci totéž - 3* s odřenýma ušima. P.S.: Víc jsem si oblíbila její dceru, Carol Higgins Clarkovou, která píše s vtipem a nadhledem. ()

adam9

To si ale děláte srandu s tou hlavní postavou, že ano? Kniha mnohem, mnohem lepší. I když jsem to čekal, ale přeci jen jsem čekal krapet víc. Snad až na docela pěkně vypadající Dee to bylo s tím hereckým obsazením velmi bídné. Kdyby to nebyl příběh od Mary Higgins Clark, tak to dostane hvězdy 2. ()