Série(2) / Epizody(6)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

verbal.

Novodobé vykoupení z věznice Šaušang říznuté přeletem nad kukaččím hnízdem.Naprostá paráda o opravdovém vykupení. ()

uhlerado

Tvrdá anglická pecka s bedzpodmienečne zaisteným obsadením. Kto iný ako Sean a Stephen s obrovskou hereckou charizmou môzu zahrať lepsie ? Viete, narozdiel od amerických serialov sa anglicke resp. britské aspon nehraju na nieco, co nie je tvrdy zivot. ()

dartagnan

Tri 50 minútové časti a ak by si aj niekedy váhal, po tomto už nikdy nesadneš za volant ani po jednom pive, nieto po niekoľkých drinkoch. Prakticky celé sa to odohráva v base a okrem výborného Boromira tu hrá aj Laco Borbély. To chceš vidieť aj keď si abstinent! ()

Dawe2

Tohle se HBO povedlo, herecky dokonalé, herci fakt umí a pod taktovkou režiséra jsou bezchybní. Delší stopáž zde vůbec nevadí, kvalitní práce, doporučuji. ()

hony23

3 dílná minisérie je exkurzí do britského vězeňského systému. Sledujeme osud dvou čestných a rovných mužů, vězně a dozorce, kteří jsou vystavováni situacím, ve kterých je velmi složité morálně obstát. Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, věrohodně vystihnutá atmosféra věznice a zajímavě podané téma viny, trestu a odpuštění. ()

bonovox

Veľmi pôsobivá miniséria z väzenského prostredia. Skvele vykraslené prostredie ale aj charaktery postáv a hlavne famózny výkon Seana Beana. Veru len čas dokáže zahojiť všetky rany a môže dopomôcť k odpusteniu. 90% ()

Poleloukales

Ode dneška sekám latinu! A to jsem viděl jen první díl... V base jsem byl jen jednou, na 10 minut na vojně, vyzvednout tam se sanitkou nějakýho týpka. Nic moc si z toho ale nepamatuju. Pár snímků z báně jsem už viděl, ale tak těžkou deku nedokázali udělat ani v Hladu od Steva McQueena. Tenhle film je hnus, ovšem naprosto dokonale namixovanej! Skvělá filmařina, precizní herectví Beana a Grahama! Nepříjemné, ale must  be seen! ()

Anusak

Sean Bean sice nezemře, ale zase ho zavřou za katr. A tam neví co se sebou, trápí ho svědomí a Vy se spolu s ním snažíte sžít s tím tísnivým místem plném nemorálnosti a specifických pravidel. A nemůžete se odtrhnout. ()

brasek

Slušná kriminálna dráma. Človeka to normálne vtiahne do deja, že sa cíti byť spoluväzňom a prežíva osudové chvíle spoločne. ()

Rian_witcher

Další hezky zpracovaný příběh člověka Sean Bean zavřeného za "náhodný" trestný čin a jeho přerod ve vězeňském prostředí. Mnohem zajímavější je zde ale příběh dozorce skvěle ztvárněného Stephenem Grahamem. Drsné a zároveň velice lidské drama. ()

TesterX

Nejsilnější stránkou této miniserie je určitě Sean, kterého jsem si v poloze civilního a slabého obyčejného učitele neuměl představit. Nicméně všechno to okolo něj už je spíše průměr, byť první polovina byla poměrně intenzivní a napínavá. Do průměru to stáhne právě polovina druhá, která začne až moc tlačit na emoce a několika dementními výviny škrtne neútěšnou atmosféru budovanou v té první. Kdo ale rád prostředí zaplněné bandou tragické spodiny lidstva, přijde si na své. ()

taibrek

Celá miniséria pôsobí smutne, ako keby nebolo na svete nič dobré. Je tam pár svetlých momentov, ale tie sú hneď zakryté tými negatívnymi. Celý seriál čakáš, ako sa osudy dvoch ľudí z opačných strán spoja, že vytvoria nejakú dohodu, alebo nejakú spoluprácu, ale na koniec je z toho úplne niečo iné. Všetko to dáva na záver ten zmysel, ako pekne všetko do seba zapadá a uzatvoria sa osudy všetkých postáv. ()

Kral.Prdlin

Moje jediná slova, která jsem dokázal říct po dokoukání třetího dílu, byla dvě: ''ty vole'' absolutní skvost, který je perfektní prostě ve všem. Hltal jsem každou scénu tohoto díla. Sean Bean zde podává úžasný výkon (jako vždy) celé je to výborně vyvážené a celé to luxusně funguje i jako celek. Nepočítal jsem s takovou bombou. 9/10 ()

frenkie

Time je precizní britská minisérie, která na ploše tří hodinových dílů rozehraje dva příběhy z vězení, jeden o odsouzeném učiteli, bezchybně ztvárněném vyzrálým Seanem Beanem a druhý o dozorci s dlouholetou praxí, který je okolnostmi donucen ke spolupráci s některými vězni. Tato minisérie je také o odpouštění a vyrovnávání se s pocitem viny. Dílo se sice nevyhnulo některým klišé známým z různých jiných vězeňských snímků, ale kvůli těm výborným hereckým výkonům(nejen Bean, ale i Graham a další), sevřené dramaturgii a tahu na branku, nemůžu a nechci jít níže, než na plné hodnocení. A to jsem nezmínil, jak se na konci krásně, i když malinko předvídatelně, ty role otočí. ()

Sidenius

Asi nejlepší psychologické drama poslední doby. Místy velmi surově natočené, výborně odvyprávěný příběh který mi nutil vydržet až do poslední vteřiny. ()

Modeman123

Sympatický námela (skvělý Sean Bean) splácí dluh společnosti v ne zrovna fešáckém kriminále. Autentické prostředí i charaktery. BBC umí. ()

Kusbi

Z letošní televizní tvorby je Time asi to nejlepší, co jsem viděl (spolu s třetí řadou Succession). Sice pouhé tři epizody, ale ty nabízí skvělý vhled do problematiky vězeňství, navíc na případu dvou lidí stojících na opačné straně barikády. Skvěle napsaný scénář, který mě snad ani v jednom bodě nenudil a který nekompromisně servíruje úděl vězně i dozorce. Bean i Graham skvělí. Nemám, co dodat, pusťte si to. ()

Medwjed

Realisticky ztvárněná minisérie z vězeňského prostředí, kdy to celé stojí na Seanu Beanovi, který celý seriál bravurně táhne, nicméně i Stephen Graham mu zdárně sekunduje. Příběh o osudu dvou lidí, každý na jiné straně barikády, přesto hranice zákona je tak tenká, že jednou se dostanete za hranu a už není návratu zpět. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD