Le Larron

The Thief

(neoficiální název)

Komedie

Francie / Itálie, 1980, 108 min

Opravdu vtipný historický snímek. Zloděj Caleb v podání výborného Enrica Montesana je zlodějíček živící se podvody a Ježíš je pro něj stejným lumpem. Caleb se zaplétá s mnoha ženami, dokonce i s manželkou římského guvernéra. Prostitutka Deborah, v podání nejen zde úžasné Edwige Fenech, se stane jeho pravou láskou. Caleb je nakonec odsouzen k ukřižování stejně jako Ježíš. Komedie se dá určitě nazvat komedií erotickou a nechybí zde ani satira. Je to jeden ze tří filmů, za který obdržel Enrico Montesano roku 1980 cenu David v rámci David di Donatello Awards.(16.1.2014)

Velmi dobrý film, já osobně jsem Montesana hrát lépe než tady, neviděl. Pro diváky kteří rádi parodie/ ujeté -ale dobře napsané- komedie/ kdo třeba rád filmy s Monty Python, s Roberto Benigni a podobné, doporučuji. (Stejně tak i v Čechách neznámý a podobný: S.P.Q.R. 2000 e 1/2 anni fa) .4/5(23.11.2014)

Vlasy paní sládkové jsou možná ozdobou města, ale skvostné čtyřky Edwige Fenech jsou ozdobou této bláznivé sladkokyselé biblické parodie, někdejší Madame Bovary je tady opravdová bohyně, playmate z Playboje par excellence, co se rozhodně nestydí. Filmu dominuje hudební složka nad vizuální, aby taky s přítomností mistra Morriconeho ne. Smutný je jen kousek, kdy Caleb přijde o svého lapku pomocníka, tahle část do komedie patřit neměla. Hovíte-li si u pythonovského Života Briana a tetelíte-li se blahem když si tento hloupoučký muž stoupne do fronty na kříž, neměla by vám ujít ani Il ladrone.(13.4.2012)