Le Mans scorciatoia per l'inferno

(neoficiální název)

Drama / Sportovní

Itálie, 1970, 92 min

• Karlos80

Slaboučký film z automobilové prostředí "Formule 1", film prakticky bez děje s menším napětím jen ke konci. Je to asi jako když se koukáte na dokument o nějakém poloprofesionálním závodění (zde závody ze Španělska, Nizozemí a Itálie). Tyto sáhodlouhé scény ze závodů se tu opakují stále dokola, téměř do omrzení, někdy fakt nechápete, je to chvíli tak a pak zas tak, nahoru a dolu. Opravu nezajímavý a nudný film, který nejspíš moc nepřesvědčí, ani fanouška rychlých aut. Ženské obsazení je ale zajímavé (Fenech, Schürer - ve filmu přítelkyně závodníků - malé - bezvýznamné roličky), to byl asi také jediný (hlavní) důvod, proč jsem tento snímek našel a chtěl vidět, bohužel Fenech - ač tu vypadá opravdu úžasně (včetně oblečení), tak tu nemá skoro žádnou zajímavou scénu, nahou už vůbec, jen se tu krátce objevuje v mokré košily u bazénu, a pak párkrát mezi fandícími fanoušky, jinak nic! Zklamání tedy i v tomto ohledu. Snímek nemá nic společného s americkým filmem http://www.csfd.cz/film/25743-le-mans/. Jedna hvězdička jen za hezkou Ciprianiho hudbu.(7.4.2013)

• vitekpe

Jsou tam zabery ze skutecnych zavodu F1 rocniku 1970, coz potesi. (napr. znama nehoda Ickx&Oliver z okruhu Jarama, nebo pekne zabery ze stare Monzy) Dal je tam Edwige a Erna Schürer, ktera byla za mlada taky dost pekna. :-) Jinak nevim co k tomu rict. Pro vetsinu lidi ztrata casu, a i ja mam problem udelit nejake vyssi hodnoceni. P.S.: asi je to o zavodnicich, nebo o vztazich mezi zavodnikama, nabo o vztahu mezi zavodnikama a jejich holkama, nebo o praci zavodniho tymu, ale ani tim si nejsem jistej...nevim. Radsi si pustte Stevovo Le Mans, to je uplne jinej kalibr, to se neda ani srovnavat.(12.4.2014)