Nude per l'assassino

Strip Nude for Your Killer

Mysteriózní / Thriller

Itálie, 1975, 98 min

Poslední 70s giallo krásné Edwige Fenech (zde opět nakrátko), no, já spíš s delšími, ale to není důležité, každopádně toto je patrně její nesvůdnější film vůbec, má tu hodně erotických scén, v jedné je dokonce komplet nahá, což jsem v jiném filmu s ní neviděl (fandové, když tak mě opravte). Zpět k filmu.. Příběh není nikterak originální, postavu do kůže černě oděného motorkářského zabijáka jsme mohli vidět už např. ve filmu "What Have They Done to Your Daughters?" od Dallamana, zápletka společně se spiknutím jsou slabší, jak napsal pepua, s tím musím souhlasit. Totožnost vraha po postupném vylučování jednotlivých osob z módní agentury není tak těžké odhalit. Film není ani tak tajemný ani napínavý jako ty nejlepší žánrovky, ale pár scén je tu vážně dobrých, většinou jde o pokoje a pronásledování. Takže co zbývá, opravdu hojná porce nahoty a sexu samozřejmě se spoustou pěkných slečen (tyto scény, však působí někdy úplně zbytečně), jazz/funky hudební doprovod, explicitní násilí, spolu s některými krvavými vraždami (např. dvojitá muž+žena v domě). Zde však byla chyba, která pozornému divákovi nemohla ujít, v druhém záběru po příchodu hlavního hrdiny Carla byla obě těla daleko více znetvořena (možná se mi to jen zdálo..?) Nakonec bych vyzdvihl ještě docela slušnou práci kameramana. Myslím ale, že i tak si někteří fanouškové sleazy/eurohororu přijdou na své, film vyloženě špatný není, navíc místy jde i o skvělou zábavu. Komentář zde jako třetí v pořadí.(11.5.2010)

Vynikajúce typické, klasické giallo , možno s trochu viac odhalenými herečkami, čo ale vôbec nie je na škodu. Edwige Fenech predvádza svoju krásnu postavu a nezabúda pri tom ani hrať, na ostatné, hlavne ženské, herecké osadenstvo radosť pozrieť, prostredie Milána má svoju (väčšinou) zamlženú atmosféru, príbeh vás nechá hádať až do konca. Spracovanie sa vôbec nemá za čo hanbiť. Myslím, že fanúšikov gialla tento film môže len potešiť, ostáva len si povzdychnúť, že je škoda, že tento žáner, až na miniatúrne a občasné výnimky, patrí minulosti.(23.6.2014)

Skrz naskrz průměrné giallo, které zaujme vkusně zastřiženým bobříkem Edwige Fenech a několika povedenými vraždami, hlavně ten double kill na konci má svůj nezpochybnitelný půvab. Svlékni se pro vraha mne však naprosto uzemnil svou zjevně nezamýšlenou amorálností, hlavní "klaďas" se nám ukáže jako pěkné hovado , nu ale dobro v giallu téměř vždy vítězí a snad nebudu spojlérovat když prozradím, že ani zde to nebude jinak a korunu tomuhle vítězství dobra nad zlem příznačně nasadí tečka v podobě pokusu o anální sex. Čili vzhledem k rozbalenému dárečku (ach) Edwige a naposled zmíněnému, lepší trojka.(12.10.2014)

• kaylin

„Nude per l'assassino“ vám asi úplně nedovede zkazit dojem z toho, jak máte rádi giallo žánr. Ani vás příliš nešokuje a nebude vás držet v napětí, protože všechny napínavé scény jsou podány neskutečně unyle a nudně. Nemluvě o tom, že celkově je film bez nápadu a špatně nafilmovaná jsou i jednotlivá zabití. Mám giallo rád, ale ne takové, kde se opravdu nic moc neděje a kde je tak špatná gradace k pointě.(18.4.2015)

Zatímco většina giall má symbolické názvy (např. Pták s křišťálovým peřím nebo Všechny barvy temnoty), tohle má jednoduchý název, který je navíc zcela výstižný. Skutečně dávkování scén je od začátku jednoduché - sex - vražda - sex - sex - vražda - sex - vražda - vyšetřování - sex atd. Takže narozdíl od modelu ála signora Wardh, rovněž s Edwige Fenech, kdy sledujeme hrdinku v centru dění a vše se točí okolo ní, je ttu spíše podobný model jako v Casa d'appuntamento , kdy se nám postupně představí několik postav, jež spojuje jedno místo, tyto postavy se milují (nebo se o to snaží), načež přijde vrah a podřeže jim krk. Což vede samozřejmě k rozkouskovanosti a také snadnější rozklíčovatelnosti. Postav prostě ubývá a počet možných podezřelých se zmenšuje a zmenšuje. Postava Edwige Fenech tak není na scéně často, ale je mezi všemi těmi úchyly a idioty okolo zdaleka nejsympatičtější. Byť taky hned shodí všechno, co má na sobě, jak vejde do místnosti, v porovnání s ostatními by se to snad dalo považovat i za normální (a určitě za vítané, byť krátké vlasy jí až tolik nesluší). Nahoty je tu až příliš a když Femi Benussi chodí po bytě nahá v kuse asi pět minut, je to už i nudné. Ale celkově jsem se docela bavil, byť je to poněkud blbá zábava.(17.11.2015)