poster

Nude per l'assassino

 • USA

  Strip Nude for Your Killer

Mysteriózní / Thriller

Itálie, 1975, 98 min

 • JohnMiller
  ***

  Ide o skvelé Giallo s troškou viac erotiky ako je človek u takto kvalitnej snímky zvyknutý. Samozrejme nepočítam všelijaké predpotopné VHS céčkové giallá v ktorých ide iba o to šokovať čo najviac diváka. Myslel som tým Giallá prvej ligy, do ktorej táto snímka zaručene patrí. Vrah v motorkárskej kombinéze rozohráva krvavú pomstu a mi iba od začiatku sledujeme každú indíciu aby sme odhalili totožnosť vraha. V zatemnení mozgu, nám chlapcom, rozhodne napomáha božská Edwige Fenech ktorá je nahá takmer v každom zábere. Skvelí scenár zaručuje že sa do konca nepriblížite k identite vraha ani na okamih. Neskutočne nečakaný koniec. Prostredie aj nápad dostal tvorca určite vtedy keď si pozrel kultové Giallo Maria Bavu Sei donne per l'assassino. Obidve filmy majú peknú vizuálnu stránku a odohrávajú sa v prostredí modelingu.(8.8.2014)

 • pepua
  **

  Musím přiznat, že tentokrát jsem asi ne zcela pochopil záměry tvůrců filmu. Chtěli natočit snové, erotické giallo, kde se to nahotinkami jen hemží? Atmosféra úvodní půlhodinky mne dostala, až jsem si říkal, že je s podivem průměrné hodnocení na imdb. Jenže problém jsem odhalil záhy: film naprosto postrádá zajímavý příběh a pozorný divák krátce před první vraždou dokáže dopředu vyloučit několik postav z okruhu podezřelých, což na záplatce hodně ubírá. No a pak už zbydou na koukání jen ty nahé modelky… Tentokrát bohužel opravdu slabší průměr.(27.9.2009)

 • Karlos80
  ***

  Poslední 70s giallo krásné Edwige Fenech (zde opět nakrátko), no, já spíš s delšími, ale to není důležité, každopádně toto je patrně její nesvůdnější film vůbec, má tu hodně erotických scén, v jedné je dokonce komplet nahá, což jsem v jiném filmu s ní neviděl (fandové, když tak mě opravte). Zpět k filmu.. Příběh není nikterak originální, postavu do kůže černě oděného motorkářského zabijáka jsme mohli vidět už např. ve filmu "What Have They Done to Your Daughters?" od Dallamana, zápletka společně se spiknutím jsou slabší, jak napsal pepua, s tím musím souhlasit. Totožnost vraha po postupném vylučování jednotlivých osob z módní agentury není tak těžké odhalit. Film není ani tak tajemný ani napínavý jako ty nejlepší žánrovky, ale pár scén je tu vážně dobrých, většinou jde o pokoje a pronásledování. Takže co zbývá, opravdu hojná porce nahoty a sexu samozřejmě se spoustou pěkných slečen (tyto scény, však působí někdy úplně zbytečně), jazz/funky hudební doprovod, explicitní násilí, spolu s některými krvavými vraždami (např. dvojitá muž+žena v domě). Zde však byla chyba, která pozornému divákovi nemohla ujít, v druhém záběru po příchodu hlavního hrdiny Carla byla obě těla daleko více znetvořena (možná se mi to jen zdálo..?) Nakonec bych vyzdvihl ještě docela slušnou práci kameramana. Myslím ale, že i tak si někteří fanouškové sleazy/eurohororu přijdou na své, film vyloženě špatný není, navíc místy jde i o skvělou zábavu. Komentář zde jako třetí v pořadí.(11.5.2010)

 • kaylin
  **

  „Nude per l'assassino“ vám asi úplně nedovede zkazit dojem z toho, jak máte rádi giallo žánr. Ani vás příliš nešokuje a nebude vás držet v napětí, protože všechny napínavé scény jsou podány neskutečně unyle a nudně. Nemluvě o tom, že celkově je film bez nápadu a špatně nafilmovaná jsou i jednotlivá zabití. Mám giallo rád, ale ne takové, kde se opravdu nic moc neděje a kde je tak špatná gradace k pointě.(18.4.2015)

 • Gorehound
  ****

  Vynikajúce typické, klasické giallo , možno s trochu viac odhalenými herečkami, čo ale vôbec nie je na škodu. Edwige Fenech predvádza svoju krásnu postavu a nezabúda pri tom ani hrať, na ostatné, hlavne ženské, herecké osadenstvo radosť pozrieť, prostredie Milána má svoju (väčšinou) zamlženú atmosféru, príbeh vás nechá hádať až do konca. Spracovanie sa vôbec nemá za čo hanbiť. Myslím, že fanúšikov gialla tento film môže len potešiť, ostáva len si povzdychnúť, že je škoda, že tento žáner, až na miniatúrne a občasné výnimky, patrí minulosti.(23.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace