poster

Nude per l'assassino

 • USA

  Strip Nude for Your Killer

Mysteriózní / Thriller

Itálie, 1975, 98 min

 • kaylin
  **

  „Nude per l'assassino“ vám asi úplně nedovede zkazit dojem z toho, jak máte rádi giallo žánr. Ani vás příliš nešokuje a nebude vás držet v napětí, protože všechny napínavé scény jsou podány neskutečně unyle a nudně. Nemluvě o tom, že celkově je film bez nápadu a špatně nafilmovaná jsou i jednotlivá zabití. Mám giallo rád, ale ne takové, kde se opravdu nic moc neděje a kde je tak špatná gradace k pointě.(18.4.2015)

 • giallo
  ***

  Strip Nude for Your Killer je standardní klasické giallo, jenž ničím nenadchne, ale také neurazí. Standardní v tom slova smyslu, tak jak ho běžný horrorový divák zná, tzn. Bavův prapůvodní model. Neznámý maniak si tak tentokrát zasedává na foto-modelingovou agenturu Albatross a systematicky likviduje její osazenstvo. Důvody jeho běsnění jsou divákovi od začátku jasné (umírající těhotná modelka z úvodu filmu) a na hlavní dvojici Carlovi a Magdě je, aby ho odhalili. Oba se tím vystavují velkému nebezpečí a neznámu ... Znalý divák jasně poznává od koho všeho tvůrci v čele s Bianchim opisují. Nejen zmíněný Bava, ale také Dallamo (Solange) je hodně okatě vykrádán. Martinovi byla zase "ukradena" užásná Fenech, zde jak zmiňuje Karlos opravdu nejvíce sexy vůbec! Zdálo by se, že tedy vše musí hrát do karet. Bohužel tomu tak není...Napětí až na jednu lekačku nijak valné, atmosféra vcelku dobrá stojící především na sexy nahých euro babes a nějakých těch gore-scénách. Za zmínku stojí ovšem dobrá kamera, především ve vražedných sekvencí vybírající si zajímavé úhly a pohledy. Pointa přestože vcelku odhadnutelná, byla dobrá a největší devizou filmu tak zůstává již zmíněna Fenech. Dle mého názoru nováčkovi na poli toho žánru se film líbit bude, protože nebude ovlivněn tak jako já, může si tak klidně připočíst jednu hvězdičku. Za 3* PS:No docela jsem zvědavý, jak dopadlo druhé Bianchiho giallo za podpory velkého Fulciho. PS2: Jen taková třešnička, že Karlos milně uvadí, že jde o poslední giallo s Edwige Fenech, tím je ovšem Phantom of the Death.(25.10.2011)

 • JohnnyD
  ***

  Riadne exploatačné giallo, ktoré je v tej svojej preplácanosti a primitívnosti strašne rozkošné. Je tu všetko, čo má správne giallo mať: sex, nahotinky, násilie, vraha v kožených rukaviciach, flashbacky, či farebné filtre a to všetko úplne over the top. Prekvapivo mi to nevadilo a celkom som sa bavil, každopádne je to len pre fajnšmekrov žánru.(20.6.2016)

 • špaček421
  ***

  Zatímco většina giall má symbolické názvy (např. Pták s křišťálovým peřím nebo Všechny barvy temnoty), tohle má jednoduchý název, který je navíc zcela výstižný. Skutečně dávkování scén je od začátku jednoduché - sex - vražda - sex - sex - vražda - sex - vražda - vyšetřování - sex atd. Takže narozdíl od modelu ála signora Wardh, rovněž s Edwige Fenech, kdy sledujeme hrdinku v centru dění a vše se točí okolo ní, je ttu spíše podobný model jako v Casa d'appuntamento , kdy se nám postupně představí několik postav, jež spojuje jedno místo, tyto postavy se milují (nebo se o to snaží), načež přijde vrah a podřeže jim krk. Což vede samozřejmě k rozkouskovanosti a také snadnější rozklíčovatelnosti. Postav prostě ubývá a počet možných podezřelých se zmenšuje a zmenšuje. Postava Edwige Fenech tak není na scéně často, ale je mezi všemi těmi úchyly a idioty okolo zdaleka nejsympatičtější. Byť taky hned shodí všechno, co má na sobě, jak vejde do místnosti, v porovnání s ostatními by se to snad dalo považovat i za normální (a určitě za vítané, byť krátké vlasy jí až tolik nesluší). Nahoty je tu až příliš a když Femi Benussi chodí po bytě nahá v kuse asi pět minut, je to už i nudné. Ale celkově jsem se docela bavil, byť je to poněkud blbá zábava.(17.11.2015)

 • Vishnar
  ****

  Giallo s Edwige Fenech a motorkářským vrahem, který má spadeno na modelingovou agenturu Albatross. Policie vyšetřuje již několik úmrtí a všechny oběti jsou nějakým způsobem spojeny právě s touto agenturou. Detektivům se hlavně nelíbí chování fotografa Carla, který odmítá spolupracovat. Ten společně s další fotografkou, kterou hraje Edwige, začíná vlastní pátrání. Rozhodně to není jeden z nejlepších zástupců gialla, ale pořád je to slušná porce zábavy a děvčat.(9.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace