Skutečný genius

Real Genius

Ozajstný génius

Komedie / Sci-Fi / Romantický

USA, 1985, 108 min

Vítejte v instituci, kde i mrkev má iq vyšší jak 300... :o)) Každopádně pak si vychutnáte i tenhle potrhle >inteligentní< humor se spoustou skvělých gagů a scénáristických perliček a nápadů, jak z nejinteligentnějších studentů ve vesmíru udělat naprosté magory se sebestřednými deformacemi z vlastní geniality. Tenhle typ humoru samozřejmě není nikterak geniální, přesto však je v řadě momentů i velmi originální a hlavně bez sklouznutí do nějakého zbytečného pitvoření a komediálně-žánrových klišé je pohříchu i velmi zábavný. Prostě výborná, lehce bizarní, místy docela crazy komedie s přesně uměřenými hereckými výkony, kterou si asi nejvic vychutná přece jen trošku inteligentnější publikum - a to nejen teenegerovské kategorie...(17.9.2007)

Ze začátku hodně vtipné, asi nejlepší jsou ledové radovánky s vybuchujícím plynným skupenstvím sněhu.. Skvělá komedie ukazující vysokou školu i z té druhé strany, která je těžko pochopitelná. Na svou dobu to mělo i poměrně propracovaný efekty z počítačové grafiky :-) Tak hezké 4* by to mohly být, nebýt poslední třetiny. Když dojde na nutnost zakončit film geniálně morální myšlenkou, každá komedie musí jít do kytek, a tahle je toho důkazem.(16.4.2009)

Výborná zábava. Trochu infantilní, ale jinak naprosto bezchybná sonda do života vysokoškoláků s největšími mozkovými kapacitami let osmdesátých. Val Kilmer po Top Secret opět ukazuje, že film utáhne sám a bez cizí pomoci. Vtípky jsou perfektně načasované (Socrates jednou řekl....), gagy dostatečně originální (popcorn) a herecká sestava naprosto ulítlá (Lazlo Hollyfeld, Kent). Zub času se však na filmu negativně podepsal a závěrečná desetiminutovka již není tak ohromující, jako před dvaceti lety.(28.10.2008)

Osemdesiatková zábavka pre celú rodinu, so začínajúcim (prehrávajúcim) Kilmerom a množstvom komických situácií.Nápad je to vcelku originálny, niektoré vtipy boli super.Mne to stačí. 65% Pôvodne som chcel dať štyri hviezdy, strhávam body iba zato, že hlavný hrdina mi niekoho moc pripomínal (a podľa googlu nie som sám https://i.chzbgr.com/maxW500/2333185792/h6681FBA9/)(17.3.2013)

Klasicka komedie o pubertacich na koleji, jenze i kdyz tu jednaj jak totalni hovada, jsou to zaroven geniove co vymejslej novej ultra laser, takze se film drobet od podobnejch komedii odlisuje. Jinak ruzny kokotiny, co vyvadej, jsou originalni a vtipny, vtipu tu je celkove dost a herci jsou v pohode, hlavne vecne vysmatej Val Kilmer a hyperaktivni Michelle Meyrink. A ackoliv se celkove nejedna o nic zas tak extra, ja se prijemne bavil.(14.3.2008)