Top Sensation

Itálie, 1969, 89 min

Ottavio Alessi

Ottavio Alessi

Franco Cancellieri

Neuvěřitelně svůdný a žhavý film, žhavější než jakýkoliv jiný soft eroťák z pozdější doby. Vždyť v něm také hrají dvě skutečné sexbomby svého času, jednadvacetiletá Edwige Fenech (na samém začátku své kariéry) a o 10 let starší Rosalba Neri, krásné to spojení (srovnatelné snad jen s první ligou a herečkami Bardot, Loren, Cardinale nebo Welch), opravdu bylo se na koukat. Obě krásně opálené a v miniaturních plavečkách lišících se jen jinou barvou! Liščí oči a vůbec celkový dojemný pohled Fenech jistě nenechal chladným žádného muže, přesto Rosalba mě zaujala ještě o něco víc, je to ona kdo si vás asi nejvíce omotá kolem prsu, ona tu dominuje a udává směr. Film obsahuje jednu pěknou svádějící scénu na jachtě hned na začátku, a jednu zajímavou, sice krátkou, ale jinak neuvěřitelně vzrušující lesbickou scénu mezi těmito dvěma známými herečkami a ještě mladou Ewou Thulin (hraje pastýřku), jejíž přeměna ve skutečnou ženu byla také velmi kouzelná. Tento levný explo-eurotrash, je svým způsobem a obsahem opravdu velmi zvláštní film, po většinu času jsme spolu s dívkami na jedné přepychové jachtě (kde jsou např. zavedeny kamery do všech pokojů, k čemu? - sami záhy poznáte..), která křižuje Středomořím, mezitím se zde odehrává jedna opravdu zvláštní hra. Film je jakýmsi pokusem o zábavnou giallo detektivku, celkem zamotanou, místy i trochu nejasnou, typicky taliánsky ukecanou, ale za zkouknutí film určitě stojí, už jen díky těmto dvěma neuvěřitelně přirozeným a krásným herečkám (nikde jinde spolu snad nehráli!), zajímavým jednotlivým charakterům (matka-babochlap a její duševně a mentálně zaostalý, ostýchaví dvacetiletý syn, to jsou jen dvě postavy, které mě krom dvou výše uvedených hereček zaujali asi nejvíc) a celkem šokujícímu konci. Je to jinak film v podstatě sedmi herců, se kterými si scénář bohatě vystačil. Hudební doprovod je nádherně kýčovitý a zábavný současně. Co jsem se dočetl, tak film existuje celkem ve 4 verzích (italská, španělská, anglická a německá), všechny se však od sebe liší (stopáž, jednotlivé scény, apod.).(5.11.2009)

S těmi konci má kolega Karlos80 pravdu. Na disku je v bonusech výběr alternativní americké a německé verze a také "alternativní" italský konec. Největší změnu ale prodělala německá verze, ze které udělali detektivku, jsou v ní přidané postavy dvou kriminalistů, kteří na souši vyšetřují případ související s lidmi na jachtě. V americké verzi jsou zase delší erotické scény. Hlavní film pak má tu zvláštnost, že pokud ho sledujete s anglickou stopou (tradičně bídný dabing), některé scény chybí a jsou zvukově doplněny originální italskou stopou. Trochu to může kazit zážitek, takže doporučuji držet se italštiny. Edwige Fenech a jedny z nejhezčích filmových prsou, co kdy uvidíte. Zdatně jí sekunduje pohledná Rosalba Neri a v na svou dobu ojediněné lesbické trojce i Eva Thulin. Od filmu jsem ale čekal víc, zápletka je dost slabá a ani se nesnaží zastřít, že děj byl při vzniku tohoto dílka až na druhém místě.(28.11.2013)

Vypadá to jako prachsprostý erotický film, přitom o všechnu tu erotiku jde jenom na povrchu a pod ním se režisér nepříliš zručně snaží naznačit nefunkční vztahy mezi novodobou šlechtou, tvořenou majitelkou ropné společnosti, jejím labilním synem, dvěma promiskuitními po penězích lačnícími manželi a přihlouplou prostitutkou, a na druhé straně primitivními pastevci, kteří se za pár šupů nechají zneužívat. Rosalbu Neri i Edwige Fenech sice mám moc rád, a když jsou celý film v plavkách nebo ani to ne, dívá se na ně pěkně, ale tady jsem je měl od začátku chuť zabít.(20.1.2017)

• konrad

režie - Ottavio Alessi(12.10.2015)