Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vcelku nevinné předvedení spořádaného (ale opilého) občana Ala Willise (Gene Barry) na policejní stanici vede k několika vraždám. Nekompromisní velitel Joe Conroy (Sterling Hayden), policajt s poněkud pošramocenou pověstí, má v případu jasno – za vraždami stojí Willis. Když ztratí podporu svých nadřízených, posedlý sleduje Willise až k mexickým hranicím, kde potkává barovou zpěvačku Mariannu (Gloria Grahame). Situace se mění v hru na kočku a myš. Ale kdo je v této hře lovcem a kdo obětí? A který z nich je šílený – Willis nebo Conroy? (ilclassico)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Je Al Willis (Gene Barry) skutečně vrah policajtů anebo jen pekař a milující manžel, co si občas rád přihne?? A je náčelník Conroy (Sterling Hayden) skutečně pouze drsný ale čestný polda na stopě vrahovi svých podřízených anebo debil, co rád šikanuje podezřelé?? Tato dvojznačnost v první polovině snímku mě bavila asi nejvíc. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Jeden z najslabších noirov. Sterling pôsobí až príliš sebavedomo, keď je presvedčený , kto je vrah, bez akéhokoľvek dôkazu, bo dokonca aj bez vyšetrovania, asi proste pozrel do kryštálovej gule. Ani po zmene prostredia sa to veľmi nezlepší, všetko je také stokrát ohrané, nič prekvapivé, postavám aj naďalej neveríte. Gloria je svojmu milému verná aj keď je dlho preč a potom skočí na prvého, ktorý sa objaví. Záver pôsobí rovnako nepresvedčivo. 50% ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Nebolo to dokonalé, ale vďaka presnému kastingu sa na to dobre pozeralo a dobre to odsýpalo: Sterling je overený autoritatívny drsňák, Grahame zasa osvedčená gangsterská nevesta/barová speváčka a Barry má typický záporácký ksicht. Občas dostáva na frak logika a Sterling ako je občas prrr, tak je občas zabrzdený... ale za bezútešný záver pridávam +1*. Celkovo tak slabšie 4* ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Priemerný noir s tvrdohlavým Sterlingom Haydenom v úlohe policajného vyšetrovateľa, ktorého metódy ho vyženú z polície. Má to švih a slušné tempo, takže sa na film dobre díva. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Gloria nikdy nezklame! Jak to ta holka jenom dela...? Tady je napriklad superrozkosna... :-) (btw - krasne tu za ni zazpivala tu barovku Jo Ann Greer.). Sterling Hayden zvlada tvrdaky-detektivy bez problemu, takze prijemne noirove prekvapeni. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama