Eiga daisuki Pompo-san

• Japonsko 映画大好きポンポさん (více)
Trailer
Animovaný / Komedie / Drama
Japonsko, 2021, 94 min

Joelle Davidovich Pomponette je mladá a energická produkční, která je známá pro svůj talent proměnit i ten nejhorší projekt v kasovní úspěch. Má totiž schopnost odhalit skrytý potenciál herců i štábu a dostat z nich maximum. Sama se však z nějakého důvodu zaměřuje spíše na béčkovou tvorbu, a tak mnozí, včetně jejího asistenta Gena, pochybují o tom, jestli zbytečně nemarní svůj potenciál. Pompo se proto jednoho dne rozhodne napsat vlastní scénář a do role režiséra si vybere právě svého asistenta, který filmy prostě miluje. Dalším neobvyklým krokem je výběr hlavní role, kterou dostane úplně neznámá mladá dívka. Přesto je celý štáb rychle přesvědčený o tom, že tenhle film bude něčím jedinečným a neopakovatelným a někteří si během jeho tvorby dokonce uvědomí, co je vlastně na filmech tak báječné. (Jeoffrey)

Trailer

Jeoffrey

Zajímavý animovaný film o filmech a jejich tvorbě, který mě zaujal svojí hlavní myšlenkou a některými povedenými scénami. Na druhou stranu mě nechával po emocionální stránce většinu času spíše docela chladným a vše tu na mě působilo až přehnaně idealisticky. Navíc pokud je důležité pro opravdový požitek z filmu, abychom se v něm dokázali najít, pak já se v tomhle kousku po pravdě nikde moc nenašel. Ale i tak se mi to docela líbilo. Některé vizuální nápady byly zajímavé, postavy byly docela sympatické a jako takový velmi zjednodušený pohled na výrobu filmu se to taky dá použít. Ale jo, vlastně docela ucházející zážitek. 6,7/10 ()