Reklama

Reklama

11. září: Ten den v Americe

(TV seriál)
  • Velká Británie 9/11: One Day in America
Dokumentární
Velká Británie, 2021, 4 h 27 min (Minutáž: 28–71 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Připomeňte si 11. září 2001 prostřednictvím výpovědí očitých svědků, hrdinů a přeživších. U příležitosti 20. výročí tragédie přiblížíme tehdejší události detailněji než kdy dříve, a to od nárazu prvního letadla do Severní věže až po vyprošťování posledních přeživších ze sutin. (National Geographic)

Recenze (14)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Nejlepší ze všech 9/11 titulů, žádný jiný nepřenesl srovnatelnou vlnu emocí. Mrazivý, hluboce dojemný, intimně pojatý a výborně zpracovaný soubor vzpomínek a příběhů primárně ze zóny WTC; hasičů, záchranářů, zaměstnanců a dalších přeživších a hrdinů. Žasnul jsem nad sbírkou archivních záběrů (mnohé jsem doposud neviděl), doplněnou o úryvky z letového provozu a hovorů. Náraz letadel, Pentagon a United 93, kolaps obou věží, search & rescue. Výsledek je surrealistická, vtahující a když nad tím tak přemýšlím, ultimátní katastrofická podívaná, kde vyniká lidský rozměr — pomníček obětí. / Série vznikla přímo ve spolupráci s 9/11 Memorial & Museum (návštěvu vřele doporučuji) k výročí 20 let od tragédie, kterou stále vnímám za ten nejsilnější breaking news moment u mě v životě. (x) ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Jako mám pocit, že toho ustojím hodně, ale některý záběry a výpovědi lidí z toho dne už jsou poměrně dost silný kafe i na mě. Kam se hrabe Černobyl. Vidět visící lidi stovky metrů nad zemí a jejich následné pády, uhořelá těla, nicnetušící davy reagovat na druhé letadlo, bezmocné hasiče, vyděšené policisty, nebo jak se nakonec budovy zřítí, to je skutečně teror v tom nejryzejším slova smyslu. National Geographic vytvořil ještě ve spolupráci s newyorským muzeem věnovaným 11. září bezpochyby ten nejsyrovější a nejucelenější pohled na den, jenž nadobro změnil Ameriku. Jestli na to máte nervy a žaludek, tak vás čeká velmi silný zážitek, vůbec bych se však nedivil lidem, kteří to po prvním dílu raději zabalí. 10/10 ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí této šestidílné ságy mohu říct jen jednu věc: Za mě už nemá cenu točit další dokumenty, protože tohle nemá konkurenci!...Dvacet let po tomto hrozivém teroristickém útoku se samotné National Geographic rozhodlo dát dokupy něco, co vás emočně složí, ať už jste křehká dívenka či statný dřevorubec. Jako divák jsem ohromně překvapen, kolik nového materiálu se dostalo na světlo až díky tomuto počinu. Ta hromada autentických záběrů z 11.září, to bylo fakt něco! Kdyby člověk ty jednotlivé dílčí příběhy viděl napsané jen někde na papíře, tak by tomu za žádných okolností ani nemohl věřit, ale když máte tu jistotu, že se VŠE stalo, tak jen nevěřícně kroutíte hlavou. Tolik srdceryvných příběhů vylíčených do posledního detailu dělají z tohoto dokumentu nezapomenutelný zážitek a něco, co by se mělo povinně promítat ve školách! Nemám slov! 10/10 ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kompletní zobrazení tohoto dne za pomoci přeživších, kteří se rozhodli podělit o svůj příběh. Je to neskutečně silné. Záběry té neuvěřitelné zkázy, zejména po kolapsu budov s vámi zůstanou dlouho, přestože jste je už někde viděli. Zkáza, zmar ale také pospolitost a láska. Lidskost ve všech svých formách. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Emócie a pocta. Nech si už každý myslí o politickom pozadí 11. septembra čokoľvek, ostáva nemenné, že zomreli nevinní ľudia a mnohí hroznou smrťou, keď čakali na záchranu a nedočkali sa jej. V tom tu máme emócie. Autentické zábery a výpovede. A pocta obetiam, neúnavným hasičom, z ktorých niektorí položili aj život, a všetkým, ktorí pomáhali v núdzi. Komplet tu: https://dokumenty.tv/11-zari-ten-den-v-americe-komplet-1-6-dokument/ ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama