11. září: Ten den v Americe

• Velká Británie 9/11: One Day in America
Velká Británie, 2021, 4 h 27 min (Minutáž: 28–71 min)

Epizody(6)

Připomeňte si 11. září 2001 prostřednictvím výpovědí očitých svědků, hrdinů a přeživších. U příležitosti 20. výročí tragédie přiblížíme tehdejší události detailněji než kdy dříve, a to od nárazu prvního letadla do Severní věže až po vyprošťování posledních přeživších ze sutin. (National Geographic)

OJan

I přesto, že jsem viděl pouze dvě epizody, tak nějak si dokážu domyslet, co se dělo ve zbývajících. Zkrátka je to zajímavá podívaná, po které běhá mráz po zádech. Je to nepředstavitelné, co ti lidé v těch věžích zažili. |85%|, (počet zhlédnutých epizod: 2) ()

tomino28

Jedenácté září roku 2001 netřeba nijak komentovat. Asi každý z nás, kdo už v té době vnímal svět, si vybavuje, co při jaké činnosti ho zprávy o teroristických útocích na USA zasáhly. Samotná série se soustředí na jednotlivé příběhy lidí, kteří ten den byli součástí historie. Řekl bych, že některé záběry byly světu představeny vůbec poprvé. A každá jednotlivá epizoda je neskutečně silná, více psát nemusím. Pokud máte odvahu, tak doporučuji ke zhlédnutí. ()

Zupan_

Žiadna politická alebo konšpiračná propaganda ale len pohľad bežných ľudí ktorý tam vtedy boli opisujúcich svoje bolestivé zážitky. Tie doplňujú veľmi silné autentické zábery plné smrti a beznádeje pri ktorých až zamrazí. Veľmi depresívna záležitosť...toto si tak skoro už nepustím. ()

Peky

Dost silný dokument, který mě dostal tak, jako ještě doposud žádný jiný. To, že se po zhlédnutí těžko hledají slova, je dáno zejména unikátními autentickými záběry, díky kterým se jako divák přenesete zpátky v čase do 11. září 2001 a z bezprostřední blízkosti můžete pozorovat dění na newyorském Manhattanu prakticky z celého dne, kdy se tato tragédie stala. Ze zmiňovaných záběrů je navíc až nepříjemně hodně cítit strach o život a ta celková bezmoc všech lidí, kteří zrovna byli na tomto místě. Vše je pak doplněno emotivními a dojemnými výpověďmi několika přeživších. Dohromady to tvoří celek, vydařenou šestidílnou minisérii bez hluchých míst, které nemám co vytknout. ()

Druss11

Velmi smutné a velmi silné příběhy. Asi nejsilnější dokument z těch o 11 září. Žádná honba za senzací, jen o jednom dni v Americe. ()

pirat87

Autentičnosť a smutok tohto dokumentu vyráža dych,je veľmi ťažke nájsť tie správne slová je lepšie to 1 vidieť ako 100 krát o tom čítať... ()

Hidoshito

Škoda toho příběhu právníka, to byly hrozné plky. Kdyby to vystřihli, není co vytknout. Ale i tak musím dát plný počet hvězd za neuvěřitelný materiál, co se podařilo spojit do jednotného celku s přesnou časovou osou. ()

Norrek

Hledal jsem dokument, který by dopodrobna rozebral události toho dne. A dostal jsem daleko více. Globální pohled a shrnutí dodal mimo jiné například dokument Zlomové okamžiky, ale co do prožitku, s tímto se to nedalo srovnat. Příběhy těch lidí jsou neskutečně a hromada autentických záběrů vám detailně ukazuje, co se dělo. Nikdo nehodnotí, kdo a proč to udělal. To se tu hlouběji neřeší. A ani na to nebyl prostor. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD