Reklama

Reklama

Mozek, který neměl zemřít

(neoficiální název)
  • USA The Brain That Wouldn't Die (více)

Obsahy(1)

Podradný chirurg Dr. Bill Cortner (Herb Evers) vyvíja techniku transplantácie orgánov. Po autonehode so svojou priateľkou Jan Compton (Virginia Leith) Cortner zachráni iba jej hlavu a snaží sa nájsť ženu s pekným telom, ktorému by transplantoval Janinu hlavu... (matriosa)

Recenze (9)

PKD 

všechny recenze uživatele

Ty 2 hvězdy jsou za tu mini rvačku dvou ženských, z nichž ta černovláska měla fakt výstavní nohy (i zadek, samoz.) a za finální monstrum, na jeho ´´xichtě/hlavě´´ se maskéři, opravdu vyřádili. Jo a hl. postava (ne, nemyslím tu hlavu, mě by spíše zajímal ten zbytek, na hlavy já nikdy moc nebyl) toho nemrcoucha, měla blbou držku a otřesný účes.;-) Afro...hadr! Tomu jsem fakt přál smrt, páč vypadal tak debilně a neschopně a díky až Picassovskému monstru (Knížák by chcal blahem), jsem se dočkal a za to mu patří náš dík. Ten konec je stejně hovadina, páč II. od něj měl začínati samotný film, a jet dějově dál. Bylo by to o 100% lepší. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"The Brain That Wouldn´t Die" je film s úžastne hlúpym a zmäteným scenárom. Frankensteinovský horror o doktorovi Billovi Cortnerovi, ktorý má vo svojom laboratóriu amputovanú oživlú hlavu svojej priateľky. Kedže je špecialistom na transplantačné techniky, potrebuje už len zohnať vhodné telo, ktoré by sa ku hlave hodilo. Proste, jedno veľké absurdum. Navyše špatne zrežírované a príšerne zahraté. * ()

Reklama

woody odpad!

všechny recenze uživatele

Oh shit! Mluvící hlava!Nejasná zápletka! Divný konec (proč zničehonic se objevující monstrum zabíjí hlavní hrdiny a zachraňuje zničehonic se objevující spící děvu z hořícího papundeklu - promiňte laboratoře)?A proč je ta hlava namočená v lihu či v čom a přes pusu má pásku? A proč je 80 minut o ničem (jezdí se autem z jednoho domu do druhého a mluví se o jakých si věcech) aby bombastický závěr přišel v posledních 10 minutách?Tolik otázek a žádná odpověď...Nebýt toho, že je ten film na badmovies.org neštěkl by po něm ani vincent :-) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Představte si následující: muž čerstvě po autonehodě zabalí uřízlou hlavu své manželky do saka, se kterou následně běží několik kilometrů do kamarádovy laboratoře, aby zachránil obličej a mozek, tělo dodá později. Pokud jste schopni přijmout tuto premisu, máte napůl vyhráno. Tenhle film předchází pověst jednoho z nejošklivějších a nejkrvavějších scifíček Zlatého věku, a zajímavé je na něm i to tragické pozadí vzniku, kdy si producent Lex Carlton na něj půjčil peníze od mafie, šest roků marně sháněl prachy na splacení a pak raději po hrozbách mafiánů spáchal sebevraždu. Film se v kinech totiž nezaplatil, protože distribuční společnosti American International připadal natolik nechutný, že film několik dnů po nasazení raději stáhla z kin. Vzhledem k tomu, že je mi znám kontext doby, která na podobné humusárny ještě nebyla připravena, tak se jim vlastně ani nedivím. Zpočátku si film diváky opatrně naklepával jako řízek, útlocitné dušičky asi rozrušovala mluvící hlava na stole, ležící ve vaně plné krve a napojená na hadičky, možná jim nedělal dobře pohled na znetvořenou ruku jednoho z protagonistů, a v posledních deseti minutách se roztočí spirála násilí s utrženým ramenem, ze kterého stříká krev a nechává stopu na zdi. No ten konec….to, co v poslední minutě udělá monstrum panu doktorovi na krku, to muselo v té době působit stejně jako na českou divačku, která o dvě desetiletí později u nás vyběhla z kina se vyzvracet při premiéře Vetřelce, když tam jeho zárodek vyskočí Johnu Hurtovi nečekaně z břicha. Mám rád, když mě film překvapí, takže za mě dobrý. Dobrý je i fakt, že Virginia Leith, i když je jí vidět jenom hlava, to hraje fakt dobře, jde z ní respekt a hrůza. A fajn je i příjemná jazzová hudba, když pan doktor vybírá na ulicích a v hledišti soutěže krásy svojí oběť, na kterou by přišil hlavu své manželky. Jednou za čas si dopřát takovouhle pulpovou zábavu vůbec neškodí, Tarantino a Festival otrlého diváka approved :o) ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Úžasné hned od první scény: chirurg pantomimicky operuje (kamera ho asi měla zabírat trochu výš). Milerád bych splnil přání ženy s uřízlou hlavou (zemřít) hned, byla vrcholně nesympatická. Naopak dost sympatický mi byl hlavní antihrdina, a ani film mi jako úplná pitomost nepřišel, viděl jsem horší... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen kolem Tarrytownu v New Yorku. (griph)
  • Film byl dokončen v roce 1959 pod pracovním názvem „The Black Door“, ale nebyl vydán až do 3. května 1962, kdy vyšel pod novým názvem The Brain That Wouldn't Die. (griph)

Reklama

Reklama