The Brain That Wouldn't Die

Horor / Sci-Fi

USA, 1962, 82 min

Joseph Green
  • woody

Oh shit! Mluvící hlava!Nejasná zápletka! Divný konec (proč zničehonic se objevující monstrum zabíjí hlavní hrdiny a zachraňuje zničehonic se objevující spící děvu z hořícího papundeklu - promiňte laboratoře)?A proč je ta hlava namočená v lihu či v čom a přes pusu má pásku? A proč je 80 minut o ničem (jezdí se autem z jednoho domu do druhého a mluví se o jakých si věcech) aby bombastický závěr přišel v posledních 10 minutách?Tolik otázek a žádná odpověď...Nebýt toho, že je ten film na badmovies.org neštěkl by po něm ani vincent :-)(10.3.2006)

• vincent

Áno, áno. Mal som možnosť uvidieť túto z-tkovú perlu kinematografie: Má to veľa spoločného z Robot monster. Film bol tak zlý, že pár rokov po jeho natoční nemohol nájsť jeho režisér spoločnosť, ktorá by ho distribuovala. Film vás zavalí zlými hereckými výkonmi, nelogickosťou, stupídnym príbehom: Doktor experimentátor robí pokusy z amputovaním častí ľudského tela. Z toho vznikla šiškohlavová obluda (viď. foto) a jeho asistent tiež neobišiel naprázdno (viď. fotka vpravo dole. Všimnite si jeho komicky stiahnutú paprčku :) . Po nehode, keď jeho priateľke odsekne hlavu (ktorá aj napriek tejto závažnej strate dokáže hýbať rukami), sa doktorko rozbehne do svojho laboratória, kde hlavu oživí a zvyšok filmu strávi hľadaním "darkyne" zvyšku tela. Hlava priateľky je samozrejme proti, zmutovaná príšera stále búcha na zamknuté dvere svojej cimry a asisent je v pomykove, pretože nevie čo má robiť. Film je zakončený skutočne dramatickou scénou, ktorá nemá hlavu ani pätu. Hrá v ňom dokopy možno 10 hercov a odohráva sa väčšinou v skutočne lacných exteriéroch. Budem sa opakovať, ale je to tak strašne zlé až je to krásne. Čiže má to niečo z "odpad"-u ale siaha to až k piatim hviezdam. Wood nebol jediný.(26.8.2005)

• zelvopyr

Úžasné hned od první scény: chirurg pantomimicky operuje (kamera ho asi měla zabírat trochu výš). Milerád bych splnil přání ženy s uřízlou hlavou (zemřít) hned, byla vrcholně nesympatická. Naopak dost sympatický mi byl hlavní antihrdina, a ani film mi jako úplná pitomost nepřišel, viděl jsem horší...(28.5.2012)

• MM_Ramone

"The Brain That Wouldn´t Die" je film s úžastne hlúpym a zmäteným scenárom. Frankensteinovský horror o doktorovi Billovi Cortnerovi, ktorý má vo svojom laboratóriu amputovanú oživlú hlavu svojej priateľky. Kedže je špecialistom na transplantačné techniky, potrebuje už len zohnať vhodné telo, ktoré by sa ku hlave hodilo. Proste, jedno veľké absurdum. Navyše špatne zrežírované a príšerne zahraté. *(13.11.2008)

• drankeryth

Mozno dve hviezdicky pre tento film je vela, ale zaverecna kreatura ludskeho torza ukazana len na chvilu tento film vysvihlo navrch. Zvysok filmu sa niesol v neustalom kecani a obcas sa aj zabrdlo do laboratorii s tou zivou hlavou. Jedna vec tu bola nelogicka, ked na zaciatku filmu ten chlapik z horiaceho auta zachranil hlavu.. Jedna vec by ma zaujimala, ako to dokazal tak rychlo oddelit od zvysku tela bez naznaku, ze by nieco ostre pouzil na oddelenie hlavy od tela.(21.2.2015)

• - Film byl dokončen v roce 1959 pod pracovním názvem „The Black Door“, ale nebyl vydán až do 3. května 1962, kdy vyšel pod novým názvem The Brain That Wouldn't Die. (griph)

• - Film byl natočen kolem Tarrytownu v New Yorku. (griph)