Dobrodruzi z vesmíru (TV seriál)

Učúsen Sagittarius

宇宙船サジタリウス

Uchuusen Sagittarius

Uchūsen Sagittarius

• angličtina

Spaceship Sagittarius

Vesmírne dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1986–1987, 30 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Z dob dávno minulých si pamatuji jen to, že se mi Dobrodruzi z vesmíru strašně moc líbili. To jsem ale ještě byl malej a blbej, takže hodnotím trošku s rezervou. | ► úvodní a závěrečná znělka(31.5.2008)

Když tohle běželo na OK3, to mi mohlo být tak pět, možná šest. Bylo to kreslené a nebylo to tak hloupé, legrační, nechutně rozplizlé a roztomilé s písničkami Hanky Zagorové a Karla Gotta, které se linuly z tehdejších největších hitovek (Šmoulové a Včelka Mája). Jistě, spoustu věcí jsem neměl absolutně šanci pochopit nebo docenit, ale tohle zkrátka bylo moje první anime, i když jsem to tehdá nevěděl:) Profesorko Anno!!:))(30.9.2006)

První "anime", které se k nám dostalo a hned taková ulítlá ptákovina. Spousta epizod byla o ničem, ale některé byly ztělesněním geniality. Celkovou kvalitou však výrazně převyšující jiné nekonečné vesmírné telenovely typu Star Treku, apod. I když popravdě je hodnocení silně ovlivněné nostalgií, dnes bych se na to nepodíval ani kdyby to opět zařadili do vysílání...(6.2.2007)

Veľmi ťažko mi je hodnotiť niečo, čo je v istom ohľade úplný unikát. Neviem či sa toto dá zaradiť k anime, pretože na to je to dosť málo úchylné a málo dramatické, na druhej strane však nemôžem opomenúť fakt, že keď to šlo na OK3 tak sme na to všetci čumeli ako na ťažký hit. Príbehy troch kamarátov vesmírnych cestovateľov sú určené skôr menším divákom, na svoju dobu to však bol hit aj pre nás adolescentov. Hodnotenie je také "nízke" vzhľadom na to, že som videl hory kvalitnejších japonských animákov, tento však v časovom prvenstve nepredbehne nič. 8/10(19.7.2005)

Po odkoukání asi 10 dílů dnes, po dvaceti letech, co sem na to koukal jako malý prcek, mi to přijde pořád docela dobré. Dnes mi to sice připadá dost naivní a hrozně přeslazené, a ten český dabing je docela ukřičený a nepříjemný na poslech, jinak ale stále pěkné. Takže hodnotim nostalgicky za 4*, i když by se hodilo tak 3* http://www.volny.cz/tthomas/dobr/(29.10.2013)

• - V 50. dílu se Gerardovi poprvé objevila vráska na nose (je to patrné při odlesku obličeje v navigačním radaru), od 57. dílu ji pak už má pravidelně. (geklon)

• - Tento japonský seriál byl nadabován do češtiny hned na začátku devadesátých let z francouzštiny, ve které zůstal i titulní song. (subic)

• - Seriál vznikl na motivy italského komiksu "Altri Mondi" autorky Andrei Romoli. (geklon)