• Oskar

Kariéra Waltera Matthau se v 80. letech všeobecně považovala za uzavřenou a to ho zřejmě nutilo víceméně statovat po boku mladších komiků. Ve Výletu má IMHO až neslušně málo prostoru. :( Jinak ovšem musím uznat, že Dan Aykroyd v roli falešného psychiatra odvedl lepší výkon, než jsem si zvykl od něj čekat a tu a tam Výlet zadoutná dobrým vtipem. Škoda, že tak řídce. 40%(9.8.2007)

• slunicko2

Psychiatrická komedie. Docela typická americká crazy komedie, při níž se občas usměji a občas si povzdechnu. Ale vydržel jsem to bez (doufám) psychické úhony a nenudil jsem se, a to není málo.(4.10.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,005,304Tržby Celosvetovo $-(24.1.2009)

No zveryna:) Farebnosťou, atmosférou, názvom v originále sa to javí akoby druhý diel vynikajúceho Výletu (The Trip) kráľa béčiek Rogera Cormana, ktorý oba filmy aj produkčne zastrešil pod značkou jeho firmy American International Picture. Tanečná scénka v závere mi dokonca pripadala ako tá, čo sa znenazdajky objavila v závere nedokončeného Buňuelovho Šimona na púšti:) Žeby v prípade geniálneho španielskeho režiséra a jeho filmu išlo o pomyselný prvý diel trilógie?(4.11.2009)

• Tommassi3

" Vidím, Yuriji, že vás vzrušil i můj neodborný popis opravy převodovky.. Takže raději skončíme a přijďte ke mně do ordinace !!" ;)(18.11.2015)