Snímek Výlet Michaela Ritchieho je dalším z hollywoodských filmů, kde se pacienti jeví více při smyslech než psychiatři. Charles Grodin zde hraje Dr. George Maitlina, který má svou vlastní poradnu v rádiu a přitom se sám nervově zhroutil. Maitlinův právník proto zavolá do psychiatrické léčebny, kde ale telefon zvedne jeden z pacientů ústavu trpící schizofrenií, John Burns. V domnění, že to je Maitlinův starý kamarád, mu dá nabídku Maitlina během jeho léčby zastupovat. Burns samozřejmě ochotně přijímá a okamžitě odlétá do Los Angeles. Na letišti se Burns setkává s Donaldem Beckerem, potulným podivínem, se kterým si hned padne do noty. Když pak Burns převezme Maitlinovo místo v rádiu, jeho moudrá slova jsou tak jasná a přímočará, že je z něj přes noc senzace. Mezitím v Londýně, kde se léčí, dostává Maitlin strach z Burnsova úspěchu. S obnoveným zápalem a rozhořčením opouští svůj pokoj a naskočí na letadlo zpátky přes oceán, aby svou show v rádiu zachránil. (oficiální text distributora)

Radko

No zveryna:) Farebnosťou, atmosférou, názvom v originále sa to javí akoby druhý diel vynikajúceho Výletu (The Trip) kráľa béčiek Rogera Cormana, ktorý oba filmy aj produkčne zastrešil pod značkou jeho firmy American International Picture. Tanečná scénka v závere mi dokonca pripadala ako tá, čo sa znenazdajky objavila v závere nedokončeného Buňuelovho Šimona na púšti:) Žeby v prípade geniálneho španielskeho režiséra a jeho filmu išlo o pomyselný prvý diel trilógie? ()

Tommassi3

" Vidím, Yuriji, že vás vzrušil i můj neodborný popis opravy převodovky.. Takže raději skončíme a přijďte ke mně do ordinace !!" ;) ()

slunicko2

Psychiatrická komedie. Docela typická americká crazy komedie, při níž se občas usměji a občas si povzdechnu. Ale vydržel jsem to bez (doufám) psychické úhony a nenudil jsem se, a to není málo. ()

Oskar

Kariéra Waltera Matthau se v 80. letech všeobecně považovala za uzavřenou a to ho zřejmě nutilo víceméně statovat po boku mladších komiků. Ve Výletu má IMHO až neslušně málo prostoru. :( Jinak ovšem musím uznat, že Dan Aykroyd v roli falešného psychiatra odvedl lepší výkon, než jsem si zvykl od něj čekat a tu a tam Výlet zadoutná dobrým vtipem. Škoda, že tak řídce. 40% ()