poster

L'Atlantide

 • Francie

  L'Atlantide

Drama / Fantasy

Německá říše / Francie, 1932, 89 min

Předloha:

Pierre Benoît (povídka)

Scénář:

Vajda László

Producenti:

Seymour Nebenzal
(další profese)
 • majo25
  ***

  Zo začiatku to vyzeralo na dobrodružné pátranie po Atlantíde cez duny púšte, čo som kvitoval už len kvôli exteriérovým scénam. Ale po "objavení", či skôr uväznení v Atlantíde, sa to zvrtlo na akýsi (milostný) trojuholník, ktorý mal viesť k šialenstvu. Na rok 1932 odvážne zábery, hraničiace s erotikou. Na konci však ostali rozporuplné pocity. Hodnotenie: 60%(6.3.2014)

 • Kass
  ****

  Povídá se, že skryta mezi písečnými dunami Sahary leží ztracená říše Atlantida. Tu se vydají hledat dva mladí francoužští důstojníci. Sami ztracení se objeví na přízračném, v čase zapomenutém místě, kterému vládne étericky krásná Antinéa. Ta jako nějaká pavoučí královna tká sítě do kterých chytá své nebohé mužské oběti. Zaujala zvláště mysteriózní, místy až bizarně skličující atmosféra prostředí. Film postrádal líbivě naivní pohled do exotických kulis, které v té době byly hodně módní.(31.3.2013)

 • corpsy
  ***

  Aj keď snímok značne nudí, neoznačil by som ho zdĺhavým ( dokonalý paradox ). Nieje totižto pojatý tak dobrodružne, ako si táto látka žiadala. Ani herci nepojali svoje role s výzvou a hrajú typickým spôsobom poplatným pre prelom nemého a zvukového filmu ( prehrávanie, resp. pravý opak ). Ten slávny ´´pohľad´´ Brigitte Helm ( viď ho napr. v METROPOLIS ), tu zostal zminimalizovaný a práve na ten som čakal, na pohľad ktorý zmrazí desom všetko naokolo. Jej fyzická stránka však bola potlačená do popredia a treba uznať, že to bola kosť. Celkovo vzaté ide o mierne dobrodružnú melodrámu s výborným snímaním a výpravou.(4.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace