poster

Zkratky ke štěstí

 • USA

  Shortcut to Happiness

 • USA

  The Devil and Daniel Webster

 • Slovensko

  Skratky ku šťastiu

 • Nový Zéland

  Shortcut to Happiness

 • Austrálie

  Shortcut to Happiness

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2003, 105 min (Alternativní: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  **

  Povídka The Devil and Daniel Webster Stephena Vincenta Benéta není v našich končinách příliš známá. Poprvé vyšla v roce 1937. Její kořeny můžeme hledat ve Faustovi a Washingtonovi Irvingovi, navazující tvorbu v Archibaldu MacLeishovi a muzikálu Scratch. Z filmových adaptací stojí za pozornost film All That Money Can Buy (1941), který adaptuje Benetova Fausta poprvé. A konečně Zkratky ke štěstí? Není to příliš šťastný Baldwinův debut jako režiséra, tahanice s producenty zřejmě chtěly vyústit v druhý Bedazzled. Ale i když je tu all star team, speciálně skvělá ďáblice Jenn Love, tak si povídka bude muset počkat ještě na jinou adaptaci, aby byla dostatečně rehabilitována.(21.2.2017)

 • honajz
  ***

  Anthony Hopkins, Jennifer Love Hewitt a Alec Baldwin, to je docela silná herecká skvadra na tak jednoduchou morální historku. Kdybyste to nevěděli, dozvíte se v prvních minutách filmu, že ke štěstí nevedou zkratky a vše je potřeba si tvrdě vydřít a vydobýt. Protože jinak z toho člověk nemá radost. Jenže pak se o tom ještě rozjede příběh na hodinu a půl neúspěšného spisovatele, který se díky řetezu smůly upíše krásné ďáblici, aby ji ke konci filmu po americkém způsobu poslal k soudu, kde se rozhodne, zda ďáblice splnila své sliby. Jako - ponaučení je hezké, herci hrají moc hezky, ale jinak je to celé takové - ploché. Chybí tomu dravější nápad, dopředu tušíte, co se stane a jak to dopadne, takže vás nic neláká držet hlavnímu hrdinovi palce... Zase na druhé straně film nevydírá nemocnými zvířátky nebo dětmi.(29.5.2009)

 • FandaF
  **

  Slabé, slaboučké... Pozitiva: Krásná ďáblice Jennifer Love Hewitt - té by se cokoliv těžce odmítalo ;-) a Anthony Hopkins. Posledních 30 minut film hodně sráží dolu. Proč sakra všichni chtějí točit fantazmagorické pohádky? Kdyby ten konec dopadl opačně, např. se Baldwin "náhodou" rozmázl někde v autě, tak by ten film určitě měl větší hodnocení...(11.2.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nejevím žádnou náklonnost k americkému soudnímu systému, ale pokud umožňuje zažalovat sexy ďáblici, tak snad začnu věřit v zemi neomezených možností. Ale spíše nezačnu, protože tohle mělo být daleko zábavnější užívání si života a nikoli neustálé hledání možnosti odstoupení od standardního produktu „úspěch za duši“. Nicméně na smrtelné posteli bych nemohoucí rukou s tímto ďáblem podepsal desetiletý kontrakt na štěstí, osouložil bych ho a pak bych ho nechal, ať se o mou duši popere s exekutory.(19.8.2012)

 • thymus
  ****

  „Lidé chtějí víc, než jim Bůh může dát. Proto chodí za mnou…“ – fandí si ďáblice u soudu. Ten, kdo podlehne jejímu svádění, ztratí svou duši, vzdálí se svým přátelům, zpronevěří se sám sobě. Touha po slávě je lákavá, vymetené přímé cestičky vedou k pohodlnému životu. - Nebyl to tak špatný film, jak to tady v hodnoceních vypadá. Líbí se mi komentář od "nash.", úplně se s ním ztotožňuju, líp bych to nenapsala. Díky za něj.(29.12.2011)

 • - Poté, co Bob Yari zakoupil práva na film, změnil se název The Devil & Daniel Webster na Shortcut to Happiness. (HappySmile)

 • - Předchozí adaptace povídky The Devil and Daniel Webster (1937): All That Money Can Buy (1941), Big Jim McLain (1952) a The Devil and Daniel Mouse (1978). (NinadeL)

 • - Alec Baldwin prohlásil, že potom co film odkoupila společnost Boba Yariho, byl značně sestříhán a úplně se odklonil od původní formy a od té doby, co se změnil název, nemá už více nic společného s Benetovou povídkou. Baldwin následně požadoval, aby bylo ze závěrečných titulků odstraněno jeho jméno jako producenta i režiséra. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace