Zkratky ke štěstí

• USA Shortcut to Happiness (více)

Hrdinou této modernizované verze klasické povídky Stephena Vincenta Beneta "Ďábel a Daniel Webster" je neúspěšný spisovatel Jabez Stone (Alec Baldwin), který kvůli literární kariéře upíše svou duši ďáblu (Jennifer Love Hewitt). Když se ale ukáže, že obchod není zdaleka tak úžasný, jak se zpočátku zdálo, obrátí se Jabez na slavného právníka Daniela Webstera (Anthony Hopkins) a požádá ho, aby mu pomohl se ze smlouvy vyvázat. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Další verze příběhu o upsání k ďáblu, tentokrát v romantickém stylu, kde oním pekelníkem je pro změnu krásná a sebevědomá sexy ďáblice. Kdo by s podpisem odolával, že? Tentokrát to udělá neúspěšný spisovatel, ale když si však jednou uvědomí že je smlouva nevýhodná, dojde k soudu aby se jí zbavil. A tady nastává zajímavá soudní pře, která se svou fantazií a absurdnem jen tak nevidí. Snímek je ve své podstatě pohádkový, skromný, milý, upřímný a ve svém jádru velice fantazijní. A funguje to. Děj má svoji hloubku, kde se střídá komedie s dramatem využívající veškeré atributy charakterů všech postav příběhu, které jejich herečtí představitelé pochopili a náležitě zvýraznili. Trhák tohle samozřejmě nikdy být nemůže, ale k mírnému pobavení a odpočinku postačí bohatě. ()

Empire odpad!

Na tento film jsem se podíval jen kvůli Anthony Hopkinsovi. Nečekal jsem nijak zvlášť úžasný film, četl jsem pár recenzí a konečně režie se ujal Alec Baldwin, ale víte, jak to je...dokud jsi člověk něco neověří...Tenhle film předčil všechna moje očekávání a to v tom negativním smyslu. Zhruba po sedmdesáti minutách jsem měl nutkání film zastavit a vyhodit z přehravače. Nakonec jsem to vydržel, ale jen silou vůle. Příběh vypráví o zaprodání duše alá Faust, přenesen do dnešní doby. V totmo případě zaprodal svoji duši neúspěšný spisovatel (Baldwin), který chtěl úspěch.Jennifer Love Hewitt zde vystupuje jako ďábel, její herectví, pokud se vůbec v jejím případě dá mluvit o herectví, je zde hodně zoufalé. Konečně Hopkins, nakladatel, kterého Baldwin požádá o pomoc, nakonec uspořádá proces na záchranu jeho duše. Přičemž v porotě zasedali slavní spisovatelé jako Mario Puzo, Oscar Wilde atd. Baldwin proces vyhrál, vrátil se v čase zpátky a všichni se měli dobře - zlo prohrálo. Dlouho, už jsem takovou imbecilitu neviděl. ()

chrispe

Taková blbůstka, na kterou se třeba jednou podíváte a nemáte pocit, že jste až tak promarnili čas, ale zároveň víte, že více než jednou si ten film vaši pozornost prostě nezaslouží. Stokrát omleté téma, průhledný příběh, šťastný konec. ()

Bobšule

Jedno velké zklamání! Baldwin režisér zbožňuje Baldwina herce, takže Baldwin herec nesleze z plátna po celý film. Vidíme Aleca smějícího se, plačícího, Aleca oblečeného, Aleca nahatého, Aleca chlupatého... Jedním slovem BLÉÉÉ! To, že Alec na začátku zaprodá duši ďáblu, vás nijak nerozhází. To, že je Alec ve skutečnosti hodný chasník, jak se vám v prvních minutách snaží naznačit, mu nesežerete a když na konci přichází na to, že má zaplatit a jít k čertu, tak se jenom těšíte, protože si po celou dobu filmu ani nic jinýho nepřejete. Pro mne osobně má tento jasný děj pouze jediné ALE (Jednomu se tam málem vloudí to c!). Aleca na konci hájí můj milovaný Toník a kdyby měl jít Alec do pekel, znamenalo by to, že Toník prohraje. A to přece nechceme, že? Jak to tedy udělat? Nejlepší by bylo, kdyby Aleca vzal čert a Toník si v nějakém jiném, pěkném filmu (jistěže tentokrát bez Aleca, a to kdekoli, PŘED i ZA kamerou) pomaloučku, kousek po kousku naporcoval tu pěknou čertici, ze které si stejně už (kdesi v ději před filmem) stihnul useknout ocásek. No ne?! Čiliže: Jedna hvězda za Toníka. Druhá za to, že to skončilo! ()

MELODY

Anthonyho Hopkinse je pro tenhle film škoda. Nemusím Aleca Baldwina, tady mi však nevadil. Kdo mi ale překážel, byla Jennifer Love Hewitt- ženské vtělení ďábla vidím prohnané, zábavné, potměšilé a mnohem, mnohem víc sexy! Film je podivně rozpačitý, nedotažený. ()

PedroPo

Nenechte se zmást, ale tohle není ani tak komedie, jako spíš soudní drama (s prvky komedie). A nutno říct, že zdařilé. ()

Aannička

Krásný film, kdo dal jednu nebo dvě hvězdičky, zřejmě nepochopil poselství tohoto filmu. Opět nedávám hvězdičky za zpracování, ale za myšlenku. Knihu jsem bohužel nečetla, ale film se mi moc líbil. Nejvíc se mi líbila scéna, kde mluví Anthony Hopkins při soudu. Úžasné povídání o Bohu, nás lidech. Lidé, kteří věří v sílu myšlenky, je tento film jistě určen. ()

milhouse333

Laciná a nudná verze smlouvy s ďáblem, ďáblova advokáta a béčkových komedií se zvučnými jmény. Nechápu jak tam toho Hopkinse dostali. ()

dragosta

Do včerejška jsem měla za to, že alespoň Alec má jako jediný z rodiny Baldwinovců dobrý čuch na filmy. A kdeže. Omyl, toto byla pěkně nudná zhovadilost! Taková, že (ač to nemám ve zvyku) jsem ji ani nedokoula do konce. Udělat to, bylo by to jen plýtvání časem. ()

mirkath1

Dalo se na to koukat, hlavně na bezmocného Alece, kterému tato role moc nesedla, protože jeho by ženy chtěly vždycky :) S jeho vzhledem by nepotřeboval pomoc ďábla ()

Lewaso

Takové filmy bych raději ani nehodnotil. Afektované ženy, jejichž ječák víc provokuje ke vzteku než ke smíchu, známé hvězdy, které protápou komedií bez toho, aby vyvolaly byť jen úsměv (nemyslím tím ten útrpný) a děj který spěje po ozubených kolech do pekla. Ty dvě hvězdy jsou za to, že jsem dneska asi nějakej vyměklej. A mám rád Aleka Baldwina a krásnou Jennifer - ta je moje Love... ()

infernet

Kdybych to měl napsat "baťovsky", tak ikdyž jsou tyto dva filmy s podobným namětem, tak Ďáblův advokát je něco jako boty Adidas a Zkratky ke štestí boty Sandic a ještě se slevou. Občas mi bylo líto sira Anthony Hopkinse, ze musí odřikávat ty radobymoudré věty. Nemůžu si pomoct, prostě nuda... ()

rafix

Nebylo to tak špatné. Mě se to líbilo. Dávám 3 hvězdičky za známa jména jako jsou A. Hopkins, A. Balbdwin, D. Aykroyd a J. Love Hewitt. ()

FandaF

Slabé, slaboučké... Pozitiva: Krásná ďáblice Jennifer Love Hewitt - té by se cokoliv těžce odmítalo ;-) a Anthony Hopkins. Posledních 30 minut film hodně sráží dolu. Proč sakra všichni chtějí točit fantazmagorické pohádky? Kdyby ten konec dopadl opačně, např. se Baldwin "náhodou" rozmázl někde v autě, tak by ten film určitě měl větší hodnocení... ()