Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V opuštěném hotelu Bogeda Bay žije mladý Rick, který si na svůj večírek pozve pár přátel. Ve sklepě objeví Toulonovu truhlu, v níž se nachází jeho deník, lahvičky zeleného séra a čtyři dřevěné loutky. Dle instrukcí z deníku loutky oživí, avšak netuší, že si tím nejspíš zachránil život. V hotelu se totiž v tu samou chvíli objeví trojice malých Totems, které poslal ze samotného podsvětí vládce démonů Sutekh a kteří mají za úkol zabít vše živé. Ale loutky budou více než vyrovnaným protivníkem, což ovšem Totems nečekají. (Rodriguez)

(více)

Recenze (19)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zmást zdejší červenou barvou (bývalo), v rámci série jde o podprůměr. Po historické trojce se vracíme do současnosti a to opět do hotelu Bodega Bay. Zde se mladému hrdinovi se skupinkou přátel podaří oživit Toulanovy loutky. Právě včas, jelikož v tu dobu se tu objevuje trio malých démonů, které vyslal samotný vládce podsvětí. Tenhle díl má vůbec silný nádech fantasy komedie. Loutky v čele s Bladem se připojují na stranu lidí, hrajou se svým novým pánem laser games a ono podsvětí s hlavním bosem je umělejší než Helenka Vondráčková. Těch několik málo vražd jde mimo kameru, prostor dostávají spíše kontaktní souboje dobra a zla. Loutky jsou opět o něco živější, ale to přiblížení k silně infantilní zábavě mi zkrátka není po chuti. ()

Andersis 

všechny recenze uživatele

Tvůrci se pokusili přít s něčím novím tak dali našim loutkám náke zlé malé loutkové démony. I v tomto díle hraje Tulon ale jen v několika záběrech. Abych řekl pravdu, nevím co měl tento díl znamenat. Odehrával se myslím před prvním dílem ale v prvním díle si nepamatuju Kovboje který v tomto díle zůstal živí. Dále nevím kam zmizela ta mrtvá princezna která plivala ty humusáky ze svojí pusy. Nevím možná je to tím, že sem se díval na díly na Youtube bez titulek a dabingu tak mi některé slovo uteklo. Taky je tu několik hrubých filmových a dost viditelných chyb. Zatím sem dal každému dílu 3*** ale kvalita začíná mírně klesat, ještě se mi totiž nestalo abych váhal u téhle série mezi dvěma a třema hvězdičkama. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

V komentáři ke třetímu dílu jsem se mýlil, loutky mistra Toulona o angažmá v dětském loutkovém divadle stojí. Jejich přechod na stranu dobra v případě čtyřky znamená, že nezabijí ani jednoho člověka, a přitom si o to říkají všichni zúčastnění, chjo. Všemocný démon Sutekh stvoří malé příšerky Totems a vyšle je do světa, aby zabily všechny co mají co do činění s temným tajemstvím oživování, které mu kdysi bylo ukradeno. No dobře, moc velkého démona ničitele si představuju trochu jinak, ale koneckonců co čekat od gumáka z TV shopu, že ? Trikově tedy naprosto příšerná záležitost, což sice není žádné překvapení, ale tady už je to přece jen trochu moc a když si k tomu připočtu komparzisty v hlavních rolích, souboje mezi Totems a našimi starými známými ve stylu dětské hry s panenkami a tu trochu vražd, ovšem mimo záběr, musím o aspoň jednu hvězdu ubrat. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pro mě se jedná o nejlepší díl, nejenom že loutky se parádně hejbou ale je tu dokonalej záporák v podání hnusný malý panenky co mi připomínala lehce vetřelce. Atmosféra by se tu dala krájet. A už tu jde jen o kydlení které je hlavně originální. Je pravda že ten příběh už je spíše vícuc z prstu kojence, ale prostě tohle dokáže zabavit naprosto dokonale. Bavil jsem se. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Časová linie tohoto dílu je velice nejistá. Zřejmě samotný scénárista si s tím hlavu nelámal a udělal několik dalších velice zvláštních kroků, které zmátly nejednoho diváka. Děj se musel odehrát ještě před prvním dílem, protože se zde vyskytuje i loutka Six Shooter, která v prvních dvou dílech nebyla. Jenže zároveň zde úplně chybí Leech Woman, která vznikla ještě před Bladem, který si zde zahrál. Dokonce i se samotným Toulonem to vypadalo hodně zvláštně. Obrys jeho postavy byl venku vidět, ale dokázal se zároveň zhmotnit v umělé loutce. Přitom ještě v prvním díle byl z něj obyčejný živý člověk. Tento menší guláš byl namíchán opravdu pekelně. Chutným soustem pro nás mělo být oživení příběhu o démony a malé vražedné Totems. V prvním případě se moc nepředvedli, protože herci měli na sobě naprosto otřesné kostýmy, které splašili někde v monstershopu. Malé příšerky už byly o něčem jiném. Sice toho moc neukázali, ale jistě jsou plusovým oživením filmu. Samotné loutky toho taky zrovna moc nepředvedly a nebýt dvou bitek s Totems, tak z nich tentokrát byly jen cvičené figurky určené k hraní. Nejvíce mě zklamal šestiruký kovboj Six Shooter, který byl ve třetím díle velkým tahounem, ale tentokrát tu byl naprosto zbytečný stejně jako Jester. Moc se ani nedivím, že tento díl je asi nejkratší ze všech. Opět došlo na to, že loutky stojí na straně dobra a tentokrát dokonce pomáhají obyčejným lidem.Pro skalní fanoušky je Puppet Master 4 trochu zklamáním, protože po předchozích třech dílech se dostavila křečovitost a museli zkousnout několik nepřesností a chybných faktů. Pro obyčejného diváka, který další díly neviděl, to však může být velmi zajímavá podívaná. Já osobně jsem velkým fanouškem celé série a přestože se zde objevilo několik věcí a faktorů, které se mi moc nelíbili hodnotím film slabšími 50%. ()

Zajímavosti (4)

  • Filmový trailer recykloval hudbu už raz použitú v inom filme spoločnosti Full Moon - Doctor Mordrid (1992). (beso74)
  • V tomto filme sa prvý krát objavila bábka Decapitron, idea ktorej bola prevzatá z nezrealizovaného rovnomenného scenára z roku 1989 napísaného Danny Bilsonom a Paulom De Meom, ktorý sa mal stať najdrahším snímkom Empire Pictures, ale spoločnosť zbankrotovala skôr ako sa film začal natáčať. (beso74)

Reklama

Reklama