poster

Puppet Master 4

Horor

USA, 1993, 79 min

Režie:

Jeff Burr

Kamera:

Adolfo Bartoli

Hudba:

Richard Band

Producenti:

Charles Band

Scénografie:

Milo

Kostýmy:

Greg LaVoi
(další profese)
 • Vishnar
  ***

  Další pokračování a bavil jsem se stejně jako u předchozího dílu. Nějak jsem si ale nemohl zařadit, kam by tenhle film časově měl patřit. Někdo přebýval, někdo chyběl. Taky Sutek nebyla zrovna moc dobrá postava, naštěstí se moc často nevyskytovala. Souboje a honičky v Bodega Bay hotelu ale byly zábavné a je jen škoda, že část loutek nebyla vůbec využita. Pistolník a Jester stáli vždy v pozadí a prácičku nechali na zbývající trojici. Vzhůru do pátého dílu.(15.1.2012)

 • Bloody13
  **

  Nenechte se zmást zdejší červenou barvou (bývalo), v rámci série jde o podprůměr. Po historické trojce se vracíme do současnosti a to opět do hotelu Bodega Bay. Zde se mladému hrdinovi se skupinkou přátel podaří oživit Toulanovy loutky. Právě včas, jelikož v tu dobu se tu objevuje trio malých démonů, které vyslal samotný vládce podsvětí. Tenhle díl má vůbec silný nádech fantasy komedie. Loutky v čele s Bladem se připojují na stranu lidí, hrajou se svým novým pánem laser games a ono podsvětí s hlavním bosem je umělejší než Helenka Vondráčková. Těch několik málo vražd jde mimo kameru, prostor dostávají spíše kontaktní souboje dobra a zla. Loutky jsou opět o něco živější, ale to přiblížení k silně infantilní zábavě mi zkrátka není po chuti.(16.11.2011)

 • K.I.N.G.
  ****

  Asi jsem úplný magor do filmů podobného typu, ale mně to vůbec nevadí. Celou tuto sérii považuju po prvních čtyřech zhlédnutých dílech za jednu z nejlepších hororových sérií, co jsem kdy viděl (žádný díl u mě nešel pod 70%) a konkrétně tento díl považuju asi za druhý nejlepší. Je až téměř neuvěřitelné, jak dobře si tvůrci i ve čtvrtém pokračování dokázali poradit s danou látkou, aby byla natolik zábavná, jako můžeme vidět.(17.2.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Časová linie tohoto dílu je velice nejistá. Zřejmě samotný scénárista si s tím hlavu nelámal a udělal několik dalších velice zvláštních kroků, které zmátly nejednoho diváka. Děj se musel odehrát ještě před prvním dílem, protože se zde vyskytuje i loutka Six Shooter, která v prvních dvou dílech nebyla. Jenže zároveň zde úplně chybí Leech Woman, která vznikla ještě před Bladem, který si zde zahrál. Dokonce i se samotným Toulonem to vypadalo hodně zvláštně. Obrys jeho postavy byl venku vidět, ale dokázal se zároveň zhmotnit v umělé loutce. Přitom ještě v prvním díle byl z něj obyčejný živý člověk. Tento menší guláš byl namíchán opravdu pekelně. Chutným soustem pro nás mělo být oživení příběhu o démony a malé vražedné Totems. V prvním případě se moc nepředvedli, protože herci měli na sobě naprosto otřesné kostýmy, které splašili někde v monstershopu. Malé příšerky už byly o něčem jiném. Sice toho moc neukázali, ale jistě jsou plusovým oživením filmu. Samotné loutky toho taky zrovna moc nepředvedly a nebýt dvou bitek s Totems, tak z nich tentokrát byly jen cvičené figurky určené k hraní. Nejvíce mě zklamal šestiruký kovboj Six Shooter, který byl ve třetím díle velkým tahounem, ale tentokrát tu byl naprosto zbytečný stejně jako Jester. Moc se ani nedivím, že tento díl je asi nejkratší ze všech. Opět došlo na to, že loutky stojí na straně dobra a tentokrát dokonce pomáhají obyčejným lidem.Pro skalní fanoušky je Puppet Master 4 trochu zklamáním, protože po předchozích třech dílech se dostavila křečovitost a museli zkousnout několik nepřesností a chybných faktů. Pro obyčejného diváka, který další díly neviděl, to však může být velmi zajímavá podívaná. Já osobně jsem velkým fanouškem celé série a přestože se zde objevilo několik věcí a faktorů, které se mi moc nelíbili hodnotím film slabšími 50%.(29.3.2015)

 • Arach.No
  ***

  Překvapilo mně, že čtvrtý díl má vyšší hodnocení než díly předchozí a myslím si, že si ho ani nezaslouží. Není to vyloženě špatný film, ale nedává smysl. Podle používané techniky se odehrává až do druhém díle, ten ale skončil naprosto jinak, než čtyřka začíná. Nejlepší vysvětlení by bylo, že jsou ignorovány první dva díly a trojka se čtyřkou si tvoří vlastní mytologii. V tom případě ale není jasné, kam se poděla Ms. Leech a spousta dalších maličkostí. Je to prostě podivnost, ale i tak se na to dívá poměrně pěkně a děj švižně uhání dopředu.(12.11.2010)

 • - Filmový trailer recykloval hudbu už raz použitú v inom filme spoločnosti Full Moon - Doctor Mordrid (1992). (beso74)

 • - Natáčané zároveň s filmom Puppet Master 5 (1994). (beso74)

 • - V tomto filme sa prvý krát objavila bábka Decapitron, idea ktorej bola prevzatá z nezrealizovaného rovnomenného scenára z roku 1989 napísaného Danny Bilsonom a Paulom De Meom, ktorý sa mal stať najdrahším snímkom Empire Pictures, ale spoločnosť zbankrotovala skôr ako sa film začal natáčať. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace