poster

Zátah

 • anglický

  Dragnet

 • slovenský

  V dračích pazúroch

 • slovenský

  Záťah

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1987, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (43)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $57,387,516Tržby Celosvetovo $66,673,516(5.3.2009)

 • choze
  **

  Dlouho před tím než Stiller s Wilsonem vysekli svou parodii/poctu Starskymu a Hutchovi, udělali v osmdesátkách Ayckroyd s Hanksem to samé pro jinou americkou televizní klasiku nejklasikovatější, žánrotvorný policejní seriál z 50. let DRAGNET, na který se odkazovalo i v L.A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ. Hned v úvodu je parafrázována seriálová znělka včetně stylového remixu hudebního motivu a dočkáme se i tradičních monologů a seriálové hlášky "JEN FAKTA.", vystihující realistického ducha seriálu, a policejního šéfa si zahrál Harry Morgan (plukovník Potter z M.A.S.H.), který hrál jednu z hlavních rolí v barevném pokračování sriálu v 60. letech. Ayckroyd na odkazu seriálu vystavěl průměrnou buddy akční komedii 80. let, která to moc nerozčísne ani s humorem (vede výslech s kreativním využitím šuplíku nebo akce s hadem a drogami) ani s akcí, a nebýt napojení na kultovní seriál, nebyla by absolutně ničím zajímavá. Přijít s tímhle v konkurenci SMRTONOSNÉ ZBRANĚ nebo POLICAJTA V BEVERLY HILLS bylo hodně mimo.(20.7.2013)

 • sud
  **

  Pár slušných scén se najde, ale já tenhle film nikdy neměl rád. 40%.(23.8.2009)

 • castor
  ***

  Někdo u toho trpěl, jiný se bavil. Nicméně tak to má být, vkus má každý jiný. Já byl někde mezi oběma názory, každopádně kdybych u toho utíral prach, o nic bych nepřišel. Město andělů ohrožuje korupce hned na několika místech, Tom Hanks a (na můj vkus docela otravný) Dan Aykroyd tomu musí v téhle průměrné buddy akční komedii přijít na kloub. Přijdou, já si odškrtávám a příště už raději ne.(5.5.2016)

 • Xmilden
  **

  A to jen za šuplíkovou scénu... Jinak je to trapárna jako vyšitá a těžko uvěřit v jakých kravinách to dříve hrál Tom Hanks. A taky netuším kdo dal filmu název Zátah. PS: Je dne 17.7. 2009 a já neuvěřitelně trpěl ve svém pokoji při sledování filmu o dvou policistech. Tento film mě nikterak neuspokojil a já několikrát zvažoval jeho násilné přerušení. Konec hlášení.(17.7.2009)

 • JohnnyD
  **

  Úspech Police Squad a v 80tych rokoch veľký fetiš pre 50te roky dozaista viedli k vzniku tohto filmu. Bohužiaľ výsledok je taký, že v konečnom dôsledku tu chýba tak špecifická absurdita ZAZ ako aj pohodová neviazanosť 80tych rokov. Navyše Tom Hanks hrá možno najhoršie napísanú postavu svojej kariéry (a to som videl väčšinu jeho filmov). Ak je nejaký rebríček najhorších buddy dvojíc, tak Joe Friday a Pep Streebek budú dozaista na popredných miestach.(29.7.2013)

 • Ruut
  **

  Nuda, slabota, podprůměr, trapnost ...(1.12.2008)

 • Campbell
  ****

  Hodně zábavný film se skvělím Aykroydem a dobře přihrávajícím Hanksem. Film je poměrně zábavný, ale dokáže se to vyvážit s akcí a humor není nikterak přehnaný. Pár scének mi přece jen přišly trochu dlouhé. Režisér ukazuje své kvality. KAždopádně mám tyhle filmy z 80 let moc rád, jsou natočený s láskou. Jediné co mi tak trochu vadilo byla poměrně nevýrazná hudba(snad kromě Themu). Takže když do filmu půjdete bude Vás čekat, dobrý vyvážený humor, skvělé policejní duo a skvělá nenáročná zábava.(24.4.2010)

 • Chrustyn
  ***

  Taková ta typická buddy "osmdesátka", kde je sice většina humoru silně prkenná ale film zároveň příjemně utíká a nenudí.(23.10.2012)

 • Ištván87
  ****

  Rozhodně to stojí za to. Sice pomalejší rozjezd, nicméně je zde několik nezapomenutelných scén: Například výslech se šuplíkem, nebo skoro plačící Streebek, který na přítomnost prázdného záporákova auta téměř plačtivým hlasem říká: "Je pryč, jedeme domů." Není to nijak převratná komedie, ale humor je tu neokoukaně praštěný Dan Aykroyd a Tom Hanks jsou úžasní a těch 60% co to tu má je šíleně málo...(27.2.2011)

 • eraserhead666
  ***

  Aykroyd i Hanks v zajímavě stylizovaných rolích. Mladá Alexandra Paul potěšila. Jen škoda, že občas byl ten humor trochu křečovitý a okatě konstruovaný.(28.3.2019)

 • Kryton
  ****

  Ten PAGAN sraz mi pokaždé připomene hudební festival i s pořádnou Hell Show :D.(8.5.2003)

 • kaylin
  ***

  Docela mě bavila stylizace obou herců, takže pro mě Aykroyd a Hanks skvěle táhly film, který se tváří trochu jako noir, trochu jako moderní kriminální příběh, ale to všechno je prezentováno jako parodie, nebo minimálně komedie s pořádnou nadsázkou. Příběh je trochu moc jednoduchý, ale to mi zase tolik nevadilo.(24.8.2016)

 • cariada
  ***

  Poměrně povedená komedie z 80 let. Dva policajti jeden pečlivý a dbající na předpisech a druhý mladý a svérázný. Dvojka jak má být ,přesto jim to spolu poměrně klape a oba se skvěle doplnují. Při vyšetřování jakési sekty ,kdy za ní stojí vliný muž z radnice. První polovina filmu se svižná a příjemně baví ,pak to trochu ztrácí dech ,ale přesto je to pořád vtipné.(20.12.2008)

 • charge
  odpad!

  Tak kvůli tomuhle hnoji Hanks málem nehrál v Big, ještě že to všechno stihnul, protože koukat se jak dva jinak dobří herci dementně poskakují v nohavicích z beraního kožichu je škoda zraku, zda-li chce někdo vidět extremní nudu a trapnost, má příležitost.(20.8.2009)

 • otík
  ***

  Přehrávání šílené a dialogy tupé jak poleno. Ale je to parodie, a tak to rozhodně není k zahození.(7.4.2019)

 • davidek
  ***

  Pořád sice rozjezd Toma Hankse, ale už jso vidět budoucí rysy velkého herce. Taky dobré uvolnění, žádnej filmáč.(28.2.2005)

 • sator
  *

  Neee...(27.4.2019)

 • ZkuKol
  ****

  Velmi fajn buddymovie, jehož kvalita stojí a padá s hlavními představiteli - jak opustí alespoň jeden z nich záběr, už to není ono... 70%(21.8.2009)

 • JohnSmith
  odpad!

  Tohle asi Aykroyd s Hanksem nemohli myslet vážně. Taková blbá tupost, že jsem to ani nedokoukal.(7.7.2018)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace