Zátah

Záťah

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1987, 106 min

• Xmilden

A to jen za šuplíkovou scénu... Jinak je to trapárna jako vyšitá a těžko uvěřit v jakých kravinách to dříve hrál Tom Hanks. A taky netuším kdo dal filmu název Zátah. PS: Je dne 17.7. 2009 a já neuvěřitelně trpěl ve svém pokoji při sledování filmu o dvou policistech. Tento film mě nikterak neuspokojil a já několikrát zvažoval jeho násilné přerušení. Konec hlášení.(17.7.2009)

• choze

Dlouho před tím než Stiller s Wilsonem vysekli svou parodii/poctu Starskymu a Hutchovi, udělali v osmdesátkách Ayckroyd s Hanksem to samé pro jinou americkou televizní klasiku nejklasikovatější, žánrotvorný policejní seriál z 50. let DRAGNET, na který se odkazovalo i v L.A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ. Hned v úvodu je parafrázována seriálová znělka včetně stylového remixu hudebního motivu a dočkáme se i tradičních monologů a seriálové hlášky "JEN FAKTA.", vystihující realistického ducha seriálu, a policejního šéfa si zahrál Harry Morgan (plukovník Potter z M.A.S.H.), který hrál jednu z hlavních rolí v barevném pokračování sriálu v 60. letech. Ayckroyd na odkazu seriálu vystavěl průměrnou buddy akční komedii 80. let, která to moc nerozčísne ani s humorem (vede výslech s kreativním využitím šuplíku nebo akce s hadem a drogami) ani s akcí, a nebýt napojení na kultovní seriál, nebyla by absolutně ničím zajímavá. Přijít s tímhle v konkurenci SMRTONOSNÉ ZBRANĚ nebo POLICAJTA V BEVERLY HILLS bylo hodně mimo.(20.7.2013)

Rozhodně to stojí za to. Sice pomalejší rozjezd, nicméně je zde několik nezapomenutelných scén: Například výslech se šuplíkem, nebo skoro plačící Streebek, který na přítomnost prázdného záporákova auta téměř plačtivým hlasem říká: "Je pryč, jedeme domů." Není to nijak převratná komedie, ale humor je tu neokoukaně praštěný Dan Aykroyd a Tom Hanks jsou úžasní a těch 60% co to tu má je šíleně málo...(27.2.2011)

Hodně zábavný film se skvělím Aykroydem a dobře přihrávajícím Hanksem. Film je poměrně zábavný, ale dokáže se to vyvážit s akcí a humor není nikterak přehnaný. Pár scének mi přece jen přišly trochu dlouhé. Režisér ukazuje své kvality. KAždopádně mám tyhle filmy z 80 let moc rád, jsou natočený s láskou. Jediné co mi tak trochu vadilo byla poměrně nevýrazná hudba(snad kromě Themu). Takže když do filmu půjdete bude Vás čekat, dobrý vyvážený humor, skvělé policejní duo a skvělá nenáročná zábava.(24.4.2010)

Poměrně povedená komedie z 80 let. Dva policajti jeden pečlivý a dbající na předpisech a druhý mladý a svérázný. Dvojka jak má být ,přesto jim to spolu poměrně klape a oba se skvěle doplnují. Při vyšetřování jakési sekty ,kdy za ní stojí vliný muž z radnice. První polovina filmu se svižná a příjemně baví ,pak to trochu ztrácí dech ,ale přesto je to pořád vtipné.(20.12.2008)