Dan Aykroydov scenarsky rukopis je citatelny vo filme, takze typicka Aykroydovka. Sam Aykroyd priznava ze si tymto filmom splnil chlapcensky sen, zahrat a napisat scenar k televiznej postave zo serialu z sestdesiatych rokov s nazvom Dragnet, vysetrovatela L. A. policie serzanta Joe Fridaya. Je to stale nadpriemerna komedia avsak viem si predstavit o co lepsi by to bol snimok keby ten film tocil Landis, ten reziser ktory reziroval Aykroydov snat najkultovejsi film Blues Brothers, on spolu s Ivanom Raitmanom vedeli najlepsie pretavit Aykroydov typicky naznakovy komedialny humor do filmovej podoby.... Dalej Aykoridov hlasovy prednes jeho postav je tak specifiky ze sa oplati pozriet si aj tento film v povodnom zneni a zabudnut na dabing... DVD vsak z neviem akeho dovodu chybaju ceske titulky hoci disponuje ceskym dabingom, co je velka skoda. Dan Aykroyd v originalnom zneni je skutocne najoriginalnejsi a kazde nadabovanie straca z podania jeho originalneho sucheho humoru..... Tom Hanks ako sekundant vysetrovatela Piatka (Friday) je samozrejme vynikajuci, ako takmer vzdy....(25.10.2008)

• Xmilden

A to jen za šuplíkovou scénu... Jinak je to trapárna jako vyšitá a těžko uvěřit v jakých kravinách to dříve hrál Tom Hanks. A taky netuším kdo dal filmu název Zátah. PS: Je dne 17.7. 2009 a já neuvěřitelně trpěl ve svém pokoji při sledování filmu o dvou policistech. Tento film mě nikterak neuspokojil a já několikrát zvažoval jeho násilné přerušení. Konec hlášení.(17.7.2009)

Docela mě bavila stylizace obou herců, takže pro mě Aykroyd a Hanks skvěle táhly film, který se tváří trochu jako noir, trochu jako moderní kriminální příběh, ale to všechno je prezentováno jako parodie, nebo minimálně komedie s pořádnou nadsázkou. Příběh je trochu moc jednoduchý, ale to mi zase tolik nevadilo.(24.8.2016)

Někdo u toho trpěl, jiný se bavil. Nicméně tak to má být, vkus má každý jiný. Já byl někde mezi oběma názory, každopádně kdybych u toho utíral prach, o nic bych nepřišel. Město andělů ohrožuje korupce hned na několika místech, Tom Hanks a (na můj vkus docela otravný) Dan Aykroyd tomu musí v téhle průměrné buddy akční komedii přijít na kloub. Přijdou, já si odškrtávám a příště už raději ne.(5.5.2016)

Dan Aykroyd coby zkušený, avšak hloupý detektiv a Tom Hanks jako nováček, coby chytrý parťák. Osmdesátkovové buddy movie slouží jako filmová parodie klasického televizního seriálu 'Dragnet' (1951), ve kterém si mimo jiné zopakoval roli Harry Morgan. A jak už to tak bývá, oba detektivové vyšetřují sérii vražd a to s vervou sobě vlastní. Protože se jedná pouze o komedii, nejsou tu žádné akční scény v podobě automobilových honiček, přestřelek, rvaček a dalších. A zřejmě asi právě v tom hodně ztrácí na bodech. Ono i pod slovem parodie si divák představí zcela něco jiného. Úsměvných scén je tu sice více než dost, takže humorem opojený divák má šanci se pobavit, ale na vtípcích značně zapracoval zub času, takže v dnešní době to to zase až taková pecka není. Každopádně na obyčejné, víkendové odpočinkové odpoledne  postačí.  (21.5.2020)